چطور با درآمد کم ثروتمند شویم

چطور با درآمد کم ثروتمند شویم

بسیاری از مردم گمان می کنند با درآمد کم نمی توانند ثروتمند شوند و دقیقا به همین دلیل هیچگاه ثروتمند نمی شوند. راحت تر از آنچه که فکر می کنید ثروتمند شوید.

تنها مانعی که بین شما و ثروتمند شدن تان قرار دارد همان داستان مزخرفی است که به خودتان می گویید. همان داستانی که پر از نمی توانم، نمی شود و … است.

 

هزینه ثروتمند شدن برای شما چقدر تمام می شود :

البته منظورم از چقدر فقط جنبه های مالی نیست بلکه از لحاظ ذهنی و روانی نیز باید این موضوع را بررسی کنیم. مهمترین دلیلی که بسیاری از مردم نمی توانند ثروتمند شوند این است که ثروتمند شدن را در ذهن خودشان یک کار بزرگ و تقریبا غیر ممکن می دانند.

 

عکس نوشته انگیزشی

چرا مردم ثروتمند شدن را یک کار سخت و غیر ممکن می دانند :

در سمینار هفته گذشته ام، همین سوال ار از حضار پرسیدم. به طور اتفاقی از ۳ نفر دعوت کردم بروی سن بیایند تا پاسخ هایشان را در این زمینه بیان کنند. هر کدام شان به موضوعی اشاره می کرد مانند: برای ثروتمند شدن باید یک کارخانه دار باشیم، باید پدر پولداری داشته باشیم!؟ سرمایه اولیه زیادی داشته باشیم و ….

بعد از اتمام صحبت هایشان رو به حضار کردم و پرسیدم آیا فهمیدید این افراد چه قفل های بزرگی بر سر راه موفقیت و ثروتمند شدن شان قرار دادند؟

باور دارند برای ثروتمند شدن باید یک کارخانه بزرگ با کلی کارمند داشته باشند و یا سرمایه ۳۰۰ میلیون تومانی برای راه اندازی کسب و کاری داشته باشند و یا پدری که دائما به لحاظ مالی پشتوانه آن ها باشد. حالا اگر این موقعیت ها را نداشته باشند، ذهن شان به آن ها می گوید خب تو که شرایط ثروتمند شدن را نداری پس هیچ وقت هم ثروتمند نمی شوی و آن ها سالیان سال کارمند باقی می مانند.

 

عکس نوشته انگیزشی

باورهای شما نقش تعیین کننده ای در ثروتمند شدن و یا نشدن تان دارند :

من نمی خواهم بگویم بنشیند و فقط با فکر کردن ثروت را جذب کنید چون این کار عملی نیست. به هیچ عنوان با مثبت فکر کردن مخالف نیستم بلکه عاشقش هم هستم اما می خواهم بگویم اگر چیزی را می خواهید باید برای رسیدن به آن فرد عملگرایی باشید.

تمام کنش ها، تصمیم گیری ها، واکنش ها، احساسات ما فقط از باورهای ما نشات می گیرند.

اگر تا به امروز فکر میکردید برای ثروتمند شدن در زندگی باید پول زیادی داشته باشید، خب… این مقاله برای شماست  !

 

عکس نوشته انگیزشی

یک درس مهم برای ثروتمند شدن از گرگ وال استریت : جوردن بلفورد 

به احتمال زیاد فیلم گرگ وال استریت The Wolf of Wall Street را دیده اید. همان فیلمی که در آن لئوناردو دیکاپریو از صفر شروع می کند و تبدیل به یک مولتی میلیاردر می شود. این فیلم بر اساس واقعیتی از زندگی جوردن بلفورت Jordan Belfort ساخته شده است.

پس تا اینجا آگاهی نسبت به زندگی این آدم ثروتمند پیدا کردید. سال پیش بود که در دوره آنلاین سه هزار دلاری آقای بلفورت شرکت کرده بودم.

او برای تمام آموزش هایی که می داد از یک کاغذ بزرگ و یک ماژیک استفاده می کرد. در ابتدا برایم عجیب بود. خب چرا از پاورپوینت و پراژکتور برای آموزش هایش استفاده نمی کرد؟

باید صبر می کردم تا کل دوره آموزشی تمام می شد تا می توانستم به این راز پی ببرم و در پایان دوره مهمترین درس زندگی ام را گرفتم.

یاد گرفتم برای شروع کردن هر کاری نباید منتظر بمانیم تا تمام وسایلش فراهم شود.

ما اگر واقعا می خواهیم کار بزرگی را انجام دهیم کافی است فقط آن را شروع کنیم.

خب، حالا شما چه کار می کنید؟
حقیقت امر این است که بیشتر ماها، اگر بخواهیم تدریس داشته باشیم، تا کلاسی و امکاناتی و تکنولوژی ای و میز و صندلی راحتی نباشد، دست و دلمان به کار کردن نخواهد رفت. در نتیجه، بیشتر فرصت ها را از دست خواهیم داد.

 

عکس نوشته انگیزشی

باور هایمان را باید تغییر دهیم

به هیچ وجه انجام کارها و ثروتمند شدن را، منوط و مشروط به شرایط پیچیده و سنگین و گران نکنید.حتی در روستاهایی دور و فاقد امکانات هم می توان با یک کامپیوتر قدیمی شروع کرد. وسایل هیچ گاه تعیین کننده ثروتمند شدن شما نیستند.

 

درس هایی که برای ثروتمند شدن به آن نیاز خواهید داشت :

 

درس اول | منتظر شرایط خوب نمانید، آن را خودتان بسازید :

خیلی ها هستند که برای ورزش کردن، می خواهند به باشگاه ها بروند یا این که دست کم توی خانه شان، وسایل ورزشی پر و پیمان داشته باشند. اما آیا این وسایل و امکانات، همه جا یافت می شود؟ مسلماً نه.
شما اگر سفر بروید، مثلاً دمبل های خودتان را که نمی توانید ببرید. پس چه باید کرد که در همه جا، بتوان ورزش کرد؟

آرنولد شوارتزینگر، اسطوره بدنسازی جهان، در یکی از کتاب های آموزشی خود، از نرمش ها و حرکت های ورزشی بدون وزنه صحبت می کند. او اشاره می کند که شنای سوئدی (همان که کف دست ها را زمین می گذاریم و کل بدن را بالا و پایین می کنیم تا مماس با زمین بشود)، بهترین و یگانه ترین حرکت برای رشد بالاتنه و کول و بازو و سرشانه و سینه و … است.

فکرش را بکنید، شما هرکجا هم که بروید، می توانید آن را انجام بدهید؛ هرچقدر هم که بخواهید؛ صد تا، بیست تا، دویست تا و …حتی یک عدد! از امروز اگر یک عدد شنای سوئدی بروید و هر سه روز یک دانه اضافه کنید، پایان امسال، شما نزدیک نود تا شنای سوئدی را یک ضرب می توانید بروید.

می دانید همین حرکتی که همه جا شدنی است و به سادگی آب خوردن است، آن هم در تعداد نود تا یک ضرب، چه قدرتی به بالا تنه شما می تواند اضافه کند؟ به این ترتیب، بدنسازی و تناسب اندام و ورزش را، برای خودتان ارزان و ساده تمام می کنید.

اگر به این دلیل که شرایط مناسب فراهم نیست، به دنبال شغل رویایی تان نمی روید در حال انجام دادن بزرگترین اشتباه زندگی تان هستید.

همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و بنویسید برای شروع شغل رویایی ام به چه چیزهایی نیاز دارم. سپس تمام آن هایی را که می توانید بدون وجودشان کارتان را شروع کنید را خط بزنید. از خلاقیت تان هم استفاده کنید.

 

عکس نوشته انگیزشی

 

درس دوم | کارمند و رئیس شرکت خودتان باشید :

شما می خواهید یک کارآفرین در زمینه تولید محتوا ( Content Marketing ) و بازاریابی اطلاعات ( Information Marketing )  باشید؛

لابد اولش فکر می کنید که اووووه، یک سایت می خواهید، تیم تولید محتوا می خواهید، کلی تبلیغ این ور و آن ور می خواهید و … . خب، در این صورت مغز و ذهن شما، عقب نشینی کرده و تنبلی پیشه می کند.

شما به هیچ چیز برای این کار نیاز ندارید کافی است به اندازه عالی مطالعه داشته باشید و چند تا انگشت برای نوشتن مطالب تان داشته باشید. صفر تا صد کار را خودتان یاد بگیرید و انجام دهید. اگر مصمم باشید هر کاری راحت و انجام شدنی است.

 

عکس نوشته انگیزشی

درس سوم | زیاد فکر نکنید :

اولین باری که در یکی از سمینارهایم گفتم زیاد فکر نکیند! چهره حضار دیدنی شده بود. در ادامه جمله را با نقل قولی از آلن گینسبرگ کامل کردم :

زیاد فکر نکنید و گرنه مشکلاتی را خلق خواهید کرد که از اول وجود نداشتند…

بسیاری از افرادی که هیچگاه کاری را شروع نمی کنند به این دلیل است که وسواس فکری دارند. یعنی در ابتدا یک ایده عالی به ذهن شان خطور می کند و سپس آنقدر به آن فکر می کنند تا از انجام آن پشیمان می شوند.

شما میتوانید بند کفش تان را ببندید؟ خب معلومه که میتونید… عجب سوال مسخره ای بود اینطور نیست؟ نه اینطور نیست ! شما بند کفش تان را اصلا آگاهانه نمی بندید.

شما نمیگویید «خب ابتدا عضله جلویی بازویم را منقبض کنم و عضله گردن و سرشانه ام را منبسط میکنم تا دستم به بند برسد و بعد با انقباض ماهیچه انگشت اشاره و شست سپس حرکت استخوان دست بندم را می فشارم و …» اگر اینطور  بخواهید فکر کنید هیچوقت موفق نمیشوید بند کفش تان را ببندید.

دیگر کارهای مهم زندگی هم همینطور هستند.

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *