چطور با عادت های خوب ثروتمند شویم

چطور با عادت های خوب ثروتمند شویم

ما عادت ها را می سازیم و عادت ها آینده مان را می سازند. تنها تفاوت انسان های ثروتمند با دیگر انسان ها، فقط و فقط عادت هایشان است و نه هیچ چیز دیگر.

تنها تفاوت افراد ثروتمند با افراد معمولی جامعه در عادت هایشان است. تعجب کردید؟ شاید با خودتان بگویید یعنی هوش و استعداد تاثیری در ثروتمند شدن ندارد؟

مسلما خیر! افراد ثروتمند فقط عادت های بهتری نسبت به دیگران دارند. حتما از ارتباط مسقیم پشتکار و ثروت با خبر هستید.

پشتکار یک عادت است. عادت به تسلیم نشدن در برابر شکست ها، عادت به تلاش بیشتر، عادت به غلبه کردن بر سختی ها و ….

اما خب اگر انقدر ساده است که فقط با تغییر عادت های مان می توانیم ثروتمند و موفق شویم پس چرا اکثریت مردم وضعیت مالی خوبی ندارند؟ چون مردم نمی دانند که چرا باید عادت هایشان را تغییر دهند و ثانیا تغییر عادت ها آنقدر ها هم راحت نیست.

عکس نوشته انگیزشی

خب ساختن عادت ها، کار سختی است :

خیلی ها گمان می کنند تغییر عادت ها به مانند نقاشی کشیدن کودکانه و یا حباب بازی کار ساده ای است.

طبق تحقیقات دانشگاه روانشانسی استنفورد (Stanford University) برای اینکه یک عادت جدید در شما ایجاد شود به طور میانگین به ۶۶ روز زمان نیاز است. این بدین معناست که اگر شما در روز ۶۵ دست از تغییر بکشید باید فردای آن روز از نو ۶۶ روز دیگر را شروع کنید.

یک سری از عادت های ما باعث پسرفت در زندگی مان می شوند و یک سری دیگر باعث پیشرفت. این تصمیم با ماست که می خواهیم کدام نوع از عادت هایمان را نگه داریم. فکر کنم الان راحت تر بدانید اکثر مردم کدام عادت هایشان را ترجیح می دهند نگه دارند؟

مردم اساسا عادت هایشان را تغییر نمی دهند به همین دلیل است که دائما در جا می زنند.

 

جملات انگیزشی

۶۶ روز سرنوشت ساز :

اگر تصمیم گرفتید، عاداتی جدید و سالم در خودتان ایجاد کنید؛ باید به شما بگوییم که قرار است ۶۶ روز سخت در پیش داشته باشید. یعنی به مدت دو ماه، کاری را (شاید) علارغم میل باطنی تان حتی مجبور باشید انجام دهید تا اینکه بعد از این مدت، بدون فکر کردن عادت داشته باشید آن کار را انجام دهید.

ایده جذاب و جالب است. اینطور نیست ؟

به خاطر همین است که تعداد افراد موفق، ثروتمند و بلندپرواز در دنیا اینقدر کم است ! شما میخواهید جزو کدام دسته باشید؟ عوام؟ یا اقلیت برتر؟ خب عادت هایتان مشخص میکند کدام دسته اید…

ادامه این مقاله فقط برای کسانی است که می خواهند جز اقلیت برتر باشند.

 

عکس نوشته انگیزشی

ایجاد عادت های جدید و ماندگار در زندگی :

 

قانون اول | جسمتان باید تغییر کند :

دو عنصر احساسات کنونی ما را می سازند.

  1. حالت فیزیکی بدن مان
  2. کانون توجه مان

خب می دانیم که حالت فیزیکی ما تاثیر بسیار زیادی بر روی احساسات ما می گذارد. پس باید از همین قسمت شروع کنیم. چگونه می توانیم وضعیت جسمانی بدن مان را بهتر کنیم؟

ورزش ؟ بله منم همینطور فکر می کنم. ورزش کردن صرفا یک عادت خوب نیست بلکه زیر بنای ساخت دیگر عادت های خوب است.

زمانی که شما شروع به ورزش کردن می کنید، رفته رفته شاهد تغییرات عالی در اندام تان خواهید بود و همین موضوع می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی اعتماد به نفس شما داشته باشد. بعد از یک مدت تصمیم می گیرید عادت های غدایی تان را نیز تغییر دهید.

برای اینکه بتوانید چابک تر و سریع تر باشید و یا انرژی بیشتری در ورزش یا باشگاه داشته باشید مجبور هستید غذای سالم استفاده کنید.و با تغییر عادات غذایی تان شاید دوستان تان هم تغییر کنند و با تغییر دوستانتان یک سری عادات مثبت جدید در گروه دوستی جدید در شما ایجاد شود.

 

عکس نوشته انگیزشی

قانون دوم | گام های کوچک بردارید :

می خواهید عادت کنید به مانند کارآفرینان برتر روزی ۱۰ ساعت کار مفید کنید؟ با روزی یک ساعت کار مفید شروع کنید.

منظورم از کار مفید، کاری است که شما غرق آن شوید. تلفن همراه تان را خاموش کنید، مرورگر اینترنت تان را ببندید و فقط متمرکز روی کار خودتان شوید.

اگر می خواهید تولید کننده محتوا باشید و یا اینکه کارتان Content Marketing است بهتر است از هفته ای یک مقاله خوب و کامل شروع کنید و رفته رفته آن را به روزی یکی برسانید.

اگر بخواهید از همان روز اول به مانند شخصی که سالهاست این عادت را دارد، شروع کنید به احتمال زیاد روز سوم این عادت را کنار می گذارید.

پروفسور فوگ، استاد دانشگاه استنفورد معتقد است .کوچک شروع کنید. برای ایجاد عادات جدید، شما ابتدا باید با رفتار جدید کنار بیایید… یک رفتار جدید، ساده و قابل قبول راه را برای یک عادت جدید باز میکند.

 

عکس نوشته انگیزشی

قانون سوم | بدون برنامه جای دوری نمی روید :

هیچ کس برای مریض شدن، چاق شدن و شکست خوردن برنامه ریزی نمی کند بلکه اینها بدلیل نداشتن برنامه بوجود می آیند.

یک برنامه ریزی خوب کلید طلایی ایجاد عادت هاست.

مثلا شما برای داشتن عادت سلامت غذایی، باید یک برنامه خوب برای عادت غذایی تان داشته باشید.
اگر بخواهید هربار راجع به اینکه امروز چی بخورید و چه نخورید فکر کنید، خیلی زود این عادت برای شما تبدیل به عذاب میشود… پس برنامه داشته باشید. از قبل مشخص کنید چه بخورید و چه نخورید، چه زمانی بخورید و از کجا تهیه کنید تا هر روز مجبور به فکر کردن راجع به آن نشوید.

منظورم از برنامه ریزی این نیست که روی یک برگه کاغذ بنوسید ساعت ۳ تا ۵ باید در پارک پردیسان از ضلع شمالی به سمت ضلع جنوبی بدوم ! این نوع برنامه ریزی ها تضمین کننده اجرا نشدن هستند.

شما باید بنویسید در این هفته باید ۳۶ کیلومتر بدوم. پس من هر روز خودم را موظف می کنم ۶ کیلومتر بدوم. حالا مهم نیست این کار را صبح انجام می دهید یا شب. مهم نیست در خیابان می دوید یا روی تردمیل.

 

جملات انگیزشی

قانون چهارم | با دقت فراوان حلقه دوستان تان را انتخاب کنید :

شما میانگین پنج نفر از افرادی هستید که بیشتر وقت تان را با آنها سپری میکنید.» پس هشیار باشید با چه کسانی معاشرت میکنید.

اگر دوستانی با عادات خوب می شناسید، سعی کنید عادات خوب در خودتان را با همکاری آنها به صورت گروهی انجام دهید. این کار باعث میشود فشار دوستان بر روی شما مثبت عمل کند و شما برای اینکه در کنار آنها کم نیاورید، مجبور شوید هرچه سریع تر آن عادت خوب مورد نظر را در خودتان ایجاد کنید.

مثلا؛ شما عادت صحبت کردن خوبی ندارید اما میخواهید عادت درست و زیبا صحبت کردن داشته باشید، برای این منظور کوتاه ترین راه پیدا کردن دوستانی با این عادت و معاشرت کردن با آنهاست. خیلی سریع عادت مورد نظر در شما ایجاد  میشود.

حال و حوصله ورزش کردن ندارید؟
دوستانی پیدا کنید که مرتب ورزش میکنند و چند بار با آنها ورزش کنید؛ خواهید دید حتی روزهایی که نمیخواهید ورزش کنید هم آنها پیگیر شما خواهند بود تا با آنها بروید و حتما ورزش کنید.

دوستان با عادت های خوب، نعمت های گرانبهایی هستند.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *