چطور همه را مجذوب خود و محصولات مان کنیم

چطور همه را مجذوب خود و محصولات مان کنیم

اگر یک محصول عالی تولید کردید اما کسی از شما نمی خرد، اگر شخصیت خوبی دارید اما دوستان زیادی ندارید، اگر در تعجب هستید محصول بی کیفیت رقیب بسیار بیشتر از محصول عالی شما می فروشد می بایستی حتما این مقاله را بخوانید.

به نظرتان آیا مردم مشکل دارند که محصول شما را نمی خرند؟ یا شما هنوز نتوانسته اید آنطور که باید و شاید مردم را مجذوب محصول تان کنید.

 

مشکل زمانی بوجود می آید که نمی توانید توجه کسی را جلب کنید :

اگر ما نتوانیم توجه مردم را جلب کنیم پس کسی را هم نداریم که به صحبت هایمان و یا تبلیغات مان توجه کند. نتیجه این می شود که هیچ کس مجذوب محصول ما نمی شود و در فروش شکست می خوریم.

شاید خیلی از افراد بگویند من که فروشنده نیستم، اما باید بگویم کاملا در اشتباه هستید. همه ما فروشنده هستیم.

زمانی که با شخصی صحبت می کنیم در واقع در حال فروش و ارائه شخصیت مان هستیم. زمانی که با همسر رویایی مان برخورد می کنیم باید بتوانیم احساسات مان را به او بفروشیم. اگر کارمند شرکتی هستید باید بتوانید دیدگاه تان برای افزایش حقوق را به رئیس تان بفروشید.

خب تا اینجا فهمیدیم همه ما فروشنده هستیم. حال باید بدانیم لازمه هر فروش، جلب توجه است.

 

استراتژی های اثبات شده برای مجذوب کردن دیگران :

خبر خوب اینجاست که جلب توجه و مجذوب کردن دیگران نیز به مانند هر چیز دیگر قوانین خاص خودش را دارد که به راحتی و تمرین مدام می توانیم در آن ها خبره شویم.

در این مقاله می خواهم این استراتژی ها و قانون ها را از زبان سه تن از مشهور ترین مردان دنیا بازگو کنم:

  1. هری هودینی: مرد افسانه ای دنیای شعبده بازی
  2. فرانک سیناترا: دلرباترین مرد دنیا
  3. والت دیزنی: سلطان دنیای سرگرمی دنیا

 

عکس نوشته انگیزشی

قدرتمندترین استراتژی های دنیا برای مجذوب کردن:

 

استراتژی هودینی | قهرمان زندگی دیگران باشید :

هری هودینی Harry Houdini از بزرگترین شعبده باز های تاریخ است. او را سلطان فرار و نجات میدانند. هیچکس به اندازه هودینی نمی تواند با یک دستبند به دستانش، نفس تماشاچیان را در سینه حبس کند.

هودینی در تمام نمایش هایش، خودش را در جایی حبس یا گرفتار میکرد و در برابر حیرت تماشاچی ها خودش را نجات میداد… هنر هودینی در فرار هایش نبود، بلکه در سرگرم کردن تماشاچی هایش بود.

هودینی در نمایش هایش، خودش را با یک دستبند در استخری که در حال پر شدن از آب بود حبس میکرد و در برابر چشمان تماشاچی هایش، سعی در فرار و نجات جان اش میکرد.

مهمترین سوالی که برای بیننده گان بوجود می آمد این بود که اگر نتواند نجات پیدا کند چه اتفاقی می افتد؟ … اگر نتواند دست بندش را باز کند چه… اگر در آب خفه شود چه و… در همین حال که مردم در حال فکر کردن به این سوالات بودند ناگهان هودینی با دستبند باز شده از آب بیرون می پرید و همه را شگفت زده می کرد.

راز جلب توجه هودینی و وادار به حبس نفس تماشاچیان در سینه هایشان با یک دستبند چه بود؟ فقط ایجاد کردن یک سوال مهم در ذهن مخاطب : چه میشود اگر موفق نشود؟ این کلید موفقیت نمایش های هودینی بود.

اما چطور می توانیم از استراتژی هودینی برای مجذوب کردن دیگران در زندگی عاطفی و یا تجاری مان استفاده کنیم؟

مردم غرق در شخصیت قهرمانانی میشوند که از پس سخت ترین مشکلات بر می آیند و بر آنها غلبه میکنند… چون برای مردم الهام بخش و امید دهنده است.

فکر کنم الان راحت تر متوجه می شوید چرا شرکت کننده گان در برنامه استیج شبکه منوتو انقدر بین مردم محبوب می شوند؟

در این برنامه نشان می دهند که آدم های معمولی برای شرکت در یک رقابت بزرگ آماده می شوند. در طول برنامه ما شاهد سختی کشیدن آنها، پیشرفت آنها و… هستیم. یک لحظه صبر کنید، چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ بله آنها کم کم به قهرمان زندگی مردم تبدیل می شوند. خب جای تعجب نیست که در عرض یک هفته ۵۰۰ هزار نفر یک شخص گمنام را در اینستاگرام فالو می کنند.

 

عکس نوشته انگیزشی

استراتژی والت دیزنی | در دسترس نباشید :

والت دیرنی Walt Disney هم، همانند هودینی مهارت زیادی در جلب توجه ها و ارزش دهی به هرآنچه که میخواست ارائه کند، داشت. در دنیای سینما و هنر، جِری وینتراب (Jerry Weintraub) را آمریکایی ها خوب می شناسند… (برنامه گذار و استعدادیاب حرفه ای کسی که باعث شهرت فرانک سیناترا، الویس پریسلی و بسیاری از هنرمندان دیگر شد)

ماجرای جِری وینتراب و والت دیزنی زمانی شروع شد که دیزنی در اولیل راه کارتون سازی اش بود. یک روز جری و والت با همدیگر یک قرار ملاقات کاری می گذارند.

جری با اشتیاق به دفتر والت دیزنی می رود اما متوجه می شود که والت در دفتر حضور ندارد. منتظر می ماند. ساعت های یکی پس از دیگری می گذشتند. یک ساعت… پنج ساعت… یک روز… دو روز …. و همچنان خبری از والت نبود.

اما بلاخره بعد از کلی انتظار آقای والت دیزنی روز پنجم به دفترش آمد. جری برای اینکه بتواند به دفتر او برسد مجبور بود از راهرویی عبور کند که در هر سانتی متر آن یک تابلو افتخار از این شرکت بود.

جری بعد از روز توانست به دفتر والت دیزنی راه پیدا کند.

 

از استراتژی آقای والت دیزنی چگونه می توانیم برای مجذوب کردن دیگران استفاده کنیم ؟

مهم ترین چیزی که باید از این از این استراتژی یادبگیرید این است :

هیچ فرد یا محصول با ارزشی، به راحتی در دسترس نخواهد بود.

بیایید اینطور در نظر بگیریم که شما ۳ محصول دارید و شدیدا علاقه دارید محصول سوم را بیشتر از همه و با قیمت بیشتر بفروشید، کافی است آن را کمیاب کنید.

جملات انگیزشی

 

استراتژی فرانک سیناترا | در دسترس نباشید :

فرانک سیناترا Frank Sinatra به عنوان دلرباترین مرد در دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی شناخته می شود. او نه تنها در موسیقی توانست ۱۰۰ جایزه گرمی و اعتبار بسیار زیادی بدست آورد، بلکه در سینما و مخصوصا در کسب و کار نیز حرف های زیادی برای گفتن داشت.

بیشترین سوالی که از او پرسیده می شود این بود: فرانک، چطوری آخه!؟

فرانک سیناترا افراد بسیار با نفوذ را وارد دایره دوستی اش میکرد، از آنها یادمیگرفت، بهترین ویژگی شخصیتی شان را کپی میکرد و به ویژگی شخصیتی اش اضافه میکرد.

فقط افرادی اجازه داشتند در کنار سیناترا باشند و وقت شان را با آنها بگذرانند که سیناترا بداند میتواند از آنها چیزی یادبگیرد یا در کنار آنها پیشرفت شخصیتی، کاری و اجتماعی داشته باشد. در غیر این صورت او نه وقت اش را برای کسی هدر میداد و نه اجازه میداد کسی وارد دایره دوستی اش شود.

 

از استراتژی فرانک سیناترا چگونه می توانیم در زندگی و کسب و کارمان استفاده کنیم :

همانطور که سیناترا این کار را کرد، شما هم باید همانند وی باشید ! در روابط کاری، اجتماعی و حتی دوستی تان باید وسواس زیادی داشته باشید.

افراد موفق را نزدیک خودتان نگه دارید و بهترین ویژگی های شخصیتی شان را در خودتان  کپی کنید.

چه بخواهید چه نخواهید شما هر دقیقه و هر لحظه با هر تصمیم و اتفاق در حال تغییر هستید؛ این تغییر میتواند خوب یا بد باشد… بستگی به خودتان و اهداف تان و افرادی که در کنار شما هستند دارد.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *