درس مهم زندگی از مافیای خیابان

چند درس مهم زندگی از مافیای خیابان

مردم نصف عمرشان را در مدرسه،دبیرستان و دانشگاه تباه می کنند بدون آنکه حتی یک درس مهم زندگی را آموخته باشند. خیابان درس های زندگی مهمی برای شما دارد.

برای تان عجیب نیست چرا بعد از اتمام دانشگاه دچار افسردگی و ناامیدی از زندگی می شوید؟ تعجبی ندارد ! به مدرسه می روید، بعد از آن به دبیرستان و سپس به دانشگاه. زمانی که از دانشگاه فارق التحصیل می شوید تازه وارد خیابان می شوید جایی که امتحان های اصلی زندگی از شما گرفته می شود.

 

امتحان گرفتن کدام یک سخت تر است، دانشگاه یا خیابان ؟

سیستم امتحان گرفتن خیابان به کلی با دانشگاه فرق دارد. در دانشگاه ابتدا استاد به شما درس ها را آموزش می داد سپس فرصتی زیادی برای مطالعه و مرور مجدد می داد، بعد از آن امتحان می گرفت.

اما خیابان ابتدا از شما امتحان می گیرد و سپس درسش را به شما می آموزد.

شما در خیابان بر خلاف دانشگاه پس از فارغ التحصیلی یک مدرک کاغذی با کارنامه ای از نمرات دریافت نمیکنید.بلکه، شما پس از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه خیابان، درآمد بیشتر، دوستان باکیفیت تر، خانواده صمیمی و یک زندگی شاد و موفق کسب میکنید.

جملات انگیزشی

 

مدرک دانشگاهی شما به هیچ وجه نمی تواند در رسیدن به موفقیت کمکتان کند. اما درس های آدم های بزرگ و موفقی که در خیابان فارق التحصیل شده اند می تواند زندگی شما را به کل دگرگون کند.

در یکی از سمینار هایم، جوانی حدودا سی ساله دستش را بلند کرد و گفت اشتباه است! اگر مدرک نداشته باشیم کسی ما را استخدام نمی کند. پاسخ دادم درست می گویی، مدرک به مردم کمک می کند تا سریع تر استخدام و در نهایت کارمند شوند اما کل تلاش من این است که شما یک کارآفرین شوید!

 

درس های دانشگاه خیابان از زبان سران مافیا :

این مقاله برای کسانی نوشته شده است که می خواهند با دنیای واقعی آشنا شوند و اسرار موفقیت در آن را بدانند پس بگذارید این درس ها را از زبان کسانی بشونیم که خیابان ها را بهتر از هر کسی می شناختند.

 

درس اول | باید از دیروز بهتر شوید حتی یک درصد :

دنیای مافیا جایی برای استراحت و روزمرگی نیست. همه سعی دارند هر روز در کارشان بهتر شوند و پیشرفت کنند. کافی است یک ماه در کارت پیشرفت نکنی تا مطمئن باشی خانواده مافیایی دیگر جای تو را می گیرند.

در تمام خانواده های مافیایی قانون یک درصد وجود دارد. مطابق این قانون اگر می خواهی زنده بمانی باید هر روز یک درصد از روز گذشته بهتر شوید.

اگر شما هم این قانون را در زندگی تان اجرا کنید متوجه می شوید در پایان سال، نسخه جدیدی از شما وجود دارد که ۳٫۵ برابر بهتر از نسخه قبلی تان است ! شاهکار است.

 

جملات انگیزشی

 

درس دوم | پول مهم است و اعتبار مهم تر از آن :

در دنیای مافیا مهمترین ارزش و معیار در بین خانواده ها، اعتبار است. جالب است در دنیای بازاریابی همین موضوع صادق است.

اکثر فروشندگان و یا صاحبان مغازه انتظار دارند ابتدا شما به آن ها پول دهید و بعدا خدماتی را برای شما انجام دهند. این روند به جایی جز شکست ختم نمی شود. در دنیای امروز، برند های مطرح از تکنیک “برش پیتزا” استفاده می کننده. آن ها ابتدا یک برش پیتزا به شما می دهند و زمانی که از طعم آن لذت بردید می گویند خب حالا پول را بده تا باقی پیتزا را بتوانی نوش جان فرمایید.

این تکنیکی است که حتی شرکت های نرم افزاری نیز از آن استفاده می کنند. قبل از خرید محصول به شما ۱۵ روز مهلت استفاده کاملا رایگان از نسخه حرفه ای را می دهند.

زمانی که فردی از محصول شما استفاده کرد و حس خوبی نسبت به آن پیدا کرد، شما و برند تان نزد او اعتبار پیدا می کنید و بعد از آن خیلی راحت می توانید پول دوچندان بدست آورید. چرا؟ چون توانسته ایم اعتبار و رضایت ایجاد کنیم و همان فرد ما را به دوستانش نیز معرفی می کند.

 

جملات انگیزشی

درس سوم | بخشیدن، قسمتی از مراحل کار است :

احساس میکنید هرچقدر تلاش میکنید، بدست می آورید، بدست می آورید و بدست می آورید و کم کم منابعی که باعث میشوند شما اندوخته بیشتری داشته باشید کمتر و کمتر میشوند.

افرادی که میگویند اوایل کارمان خوب بود بعد بدتر شد تا ورشکسته شدیم از جمله افرادی هستند که در این درس مهم خیابان شکست خورده اند. خیابان به شما یاد میدهد : «قسمتی از آنچه بدست آوردی را به دیگران ببخش، تا فضا برای بدست آوردن چیزهای جدید داشته باشی

نه تنها خیابان، بلکه در تمام آموزه های دینی نیز این درس مهم ذکر شده است.
شما باید ببخشید و به دیگران بدهید تا به شما داده شود. بخشیدن، فقط دادن صدقه یا خیریه نیست.

شما میتوانید چیزی به کسی یادبدهید و هیچ پولی نگیرید. شما میتوانید به کسی کمک کنید. شما میتوانید وقت بگذارید و یک فرد نا آشنا را به جایی در شهر که میخواهد برود برسانید. شما میتوانید به آسایشگاه بروید و با سالمندانی که خیلی وقت است فرزندانشان را ندیده اند صحبت کنید تا احساس تنهایی نکنند.

تصور اکثر مردم این است که «اگر به خیریه کمک کنیم، پول مان کم میشود» در صورتی که درسی که خیابان میخواهد بدهد، کاملا برعکس است. «پول و هرآنچه را که میخواهید در زندگی، در صورتی بیشتر میشود، که قسمتی از آنرا ببخشید

ثروتمندترین افراد دنیا، خیًرترین افراد هستند… جالب نیست؟

 

درس چهارم | نبینید چه چیزی دارند، بپرسید چگونه آن را بدست آورده اند:

اگر نگاهی به خانواده های مافیایی بیاندازید متوجه می شوید که آن ها دائما به دنبال آنالیز و تحلیل روش عملکرد دیگر خانواده ها بوده اند. در خانواده های مافیا رسم نبود بگویند : نگاه کن فلانی، گران قیمت ترین کلوپ را خریده است. در عوض می پرسیدند چگونه توانسته گران ترین کلوپ این شهر را بخرد سپس تیم های تحقیقاتی و جاسوسی مشغول به فعالیت می شدند.

شما می توانید با یک جستجوی ساده متوجه درآمد بیل گیتس شوید، اما به دردتان نمی خورد شما باید بدانید او چه مسیری را طی کرده است تا توانسته به اینجا برسد پس پیشنهاد می کنم زندگی نامه او را بخوانید.

خواندن زندگی نامه افراد موفق به ما کمک می کند تا متوجه شویم آن ها در دنیای واقعی با چه مسائل و مشکلاتی روبروه بودند و چگونه آن ها را حل کردند. اما نگاه به موفقیت های افراد موفق بدون دانستن زندگی نامه شان، صرفا حسرت خوردن است.

 

عکس نوشته انگیزشی

درس پنجم | اگر فروشنده نیستید، پس بازنده هستید :

باز هم مجددا… در طول دوران تحصیل درسی راجع به فروش داشتید؟ البته که خیر !

با اینکه هرکاری در زندگی انجام میدهید، برای بدست آوردن نتیجه است و فروش تنها را عرضه تلاش هایتان برای بدست آوردن نیازتان است اما هیچ دانشگاه یا مدرسه ای چیزی راجع به فروش به شاگردان و دانشجوها آموزش نمیدهد.

شما یا درحال فروش ایده کسب و کارتان هستید. یا درحال فروش شخصیت تان به یک دوست جدید (اینجا توضیح دادیم)، یا در حال فروش مزیت گوش دادن به صحبت های شما.

فقط یادگرفتن فروش و فروشندگی است که میتواند به شما قدرت دیدن دنیا از زاویه دید طرف مقابل را به شما بدهد. شما اگر فروشنده موفقی باشید، احتملا دوستان زیادی خواهید داشت و در زندگی به خواسته هایتان میرسید.

افرادی که نمیتوانند خواسته شان را از دیگران تقاضا کنند، افرادی که معمولا در ارائه خودشان مشکل دارند… نیاز دارند فروشندگی را یادبگیرند.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *