چه وقت بهترین زمان کارآفرینی است

چه وقت بهترین زمان کارآفرینی است

اگر می خواهید در زندگی تان تغییرات بزرگی ایجاد کنید و یا به دنبال بهترین زمان کارآفرینی می گردید. این مقاله برای شماست.

خیلی ها از طریق منو مشاوره می پرسند چه زمانی برای کارآفرین شدن مناسب است؟ و یا اینکه آیا برای کسی در سن و سال من دیر نیست؟ آیا من به عنوان یک خانم هم می توانم کارآفرین شوم و یا اینکه این کار فقط مخصوص آقایون است؟ و…

هیچ سن و سالی برای ایجاد تغییر در زندگی و یا کارآفرینی دیر نیست، زود هم نیست. دقیقا وقتشه ! در رابطه با جنسیت هم همین موضوع صادق است. تنها عنصری که شما را محدود می کند و مانع موفقیت تان می شود، افکار محدود کننده خودتان است که سال ها در روی شما قد علم کرده است.

 

مهلک ترین سمی که به شما خوراندند :

در فیلم ها همیشه کاراکتر های بد، به کارکترهای مثبت فیلم، سم می خوراندند تا از آن ها خلاصی پیدا کنند اما در زندگی واقعی این آدم های خوب هستند که به ما سم می خورانند. تعجب کردید؟

انسان های خوب ناآگاه می توانند آسیب های بشدت سهمگین تری نسبت به دشمنانمان به ما وارد کنند. آن ها از روی دلسوزی به ما می گویند به دانشگاه برو، سربازی برو، شغل پیدا کن،زن بگیر، بچه دار شو و ….  آیا واقعا این زندگی است که احساس می کنی باید داشته باشی؟ آیا احساس نمی کنی این فرم زندگی خیلی کسل کننده و کشنده است؟

من مخالف هیچ کدام از کارهای بالا نیستم اما فقط زمانی که از روی عقل و اشتیاق انجام شده باشند. افرادی که به شما نزدیک هستند از روی دلسوزی و به خاطر امنیت شغلی به شما پیشنهاد می دهند که در یک شرکت خوب مشغول به فعالیت کن تا یک حقوقی در آخر ماه داشته باشی.

اما همین کار باعث می شود آتش انگیزه و خلاقیت شما خاموش شود. کار کارمندی یعنی انجام کارهای تکراری برای سالیان متعدد و به نظر شخصی من این موضوع با ذات انسان مشکل دارد. ما آدم های پویا و خلاقی هستیم که آماده ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی مان هستیم و همه ما انسان ها از روزمرگی متنفریم !

 

جملات انگیزشی

چرا باورهای منفی مانع تحقق رویاها می شوند :

بگذارید یک امتحال جالب انجام دهیم. چشم هایتان را ببندید. واقعا این کار کنید. بعد تصور کنید یک آلوچه ترش که به همراه یک مشت گوجه سبز نمک زده در دهانتان است. در همین حال که این آلوچه های ترش را مزه مزه می کنید، چشمتان به یک دسته لواشک آلو می افتد و…

آیا بزاق دهانتان شروع به ترشح نکرد؟ و این در صورتی بود که شما کاملا آگاه بودید هیچ لواشک و یا آلوچه ای وجود ندارد اما پس چرا بدنمان واکنش نشان داد ؟

زمانی که افکار منفی در ذهن تان وجود دارد، همین اتفاق برای شما می افتد و این بار بجای ترشح بزاق دهانتان، چیزی در سراسر وجودتان ترشح می شود که مانع موفقیت شما است. مانع این می شود که تصمیم بگیرید یک کارآفرین موفق شوید. پس حواستان به فکر هایتان باشد.

 

جملات انگیزشی

درس اول – با دیروز خداحافظی کنید و به امروز حوش آمد بگویید :

همه ما در زندگی مان کارهای اشتباه زیادی انجام داده ایم اما آیا دلیل می شود که نخواهیم آینده مان را زیبا بسازیم؟ آیا دلیل می شود که به خودمان برچسب بد اقبال، ناتوان، بی استعداد و … بزنیم؟ خودتان بهتر از من می دانید چه استعداد های عالی در درون شما نهفته است پس این بار به خودتان اجازه دهید موفق شوید.

برای اینکه بتوانید موفق شوید باید برچسب های گذشته را از خودتان بردارید و به عوض آن برچسب هایی که دوست دارید و احساس می کنید لیاقتش را دارید بر روی خودتان بچسبانید. مانند : کارآفرین موفق، مربی تکواندو، اسب سوال، طراح لباس، جذاب، خوش صحبت و ….

یک تصور اشتباه که از کودکی به ما گفته اند، این است که شکست در نقطه مقابل موفقیت است، اما این احمقانه ترین چیزی است که تا به حال به شما گفته اند، هر شکست مقدمه ای برای موفقیت است. بگذار یک سوال از شما بپرسم؟

آیا امکان دارد بدون اینکه زمین بخورید، دوچرخه سوار خوبی شوید؟ قطعا خیر اما زمانی که در حال یاد گرفتن دوچرخه سواری بودید و زمین می خوردید به خودتان می گفتید: امکان ندارد من یاد بگیرم من شکست مهلکی خوردم!! درسته! زمانی که کودک بودیم کسی نبود به ما یاد بدهد که چگونه باید منفی فکر کنیم.

 

جملات انگیزشی

درس دوم – ترس را تبدیل به عشق و هیجان کنید :

طبق مشاوره هایی که داشتم متوجه شدم متاسفانه اصلی ترین انگیزانده مردم برای دست یابی به موفقیت های عاطفی و مالی، ترس است.

ترس از بی پول شدن، ترس از دست دادن شغل، ترس از دست دادن رابطه عاطفی و…. ترس تا حدی خوب است اما هیچگاه نمی توانیم با انگیزانده ترس انسان های عالی شویم. نمی توانیم ثروتی که لیاقتش را داریم بدست بیاوریم چرا؟

چون ما تا حدی کار خواهیم کرد که بی پول نشویم، تا حدی در روابط عاطفی مان جلو می رویم که مانع تخریب و یا جدایی شود. دقیقا به مانند این می ماند که در باک ماشین تان بقدری بنزین بریزید که شما را تا خانه برساند اما بنزین شما برای گردش و لذت بردن کافی نیست. پس ما به انگیزاننده ای قدرتمند تر از ترس نیاز داریم و آن عشق است.

اگر شما عاشق کاری باشید که انجام می دهید، هیچ حد و مرزی برای موفق شدن در آن کار قائل نیستید و تا سر حد بی نظیر بودن در کار آن موفق خواهید شد. اگر شما عاشق رابطه عاطفی تان باشید، آن رابطه را تا حدی جلو می برید که طرف مقابل در عشق و لذت غرق شود.

 

جملات انگیزشی

درس سوم – تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق :

بارها، بارها و بارها در مقالات مختلف گفتیم که کارآفرینی دقیقا نقطه پایان زندگی برده مانند عصر حاضر است.

شما تا زمانی که منتظر حقوق سر ماه تان باشید، نمیتوانید آزادی کامل را حس کنید.
آزادی کامل یعنی اینکه مختار باشید هر ساعتی، هرکاری که دوست دارید انجام دهید و به هیچکس (به غیر از مشتری) جوابگو نباشید.

در هر سنی که هستید، کارآفرینی یک بــــایــــد است.
مهم نیست چندین بار تلاش کردید و شکست خوردید و یا اصلا ورشکسته شدید. اگر فقط یکبار موفق شوید (که آن هم اگر با اصولش پیشروی کنید، شکست نخواهید خورد) دیگر هیچوقت به زندگی کارمندی برنمی گردید.

بسیاری از افراد موفق و ثروتمند، نقطه عطف زندگی شان را پس از شروع مسیر کارآفرینی شان میدانند. در ضمن، اگر فکر میکنید خیلی دیر است… بهتر است بدانید موسس رستوران های زنجیره ای بزرگ KFC در سن ۶۵ سالگی شروع کرد !

 

جملات انگیزشی

درس چهارم – پیدا کردن “چرا” موفقیت :

مهمترین عامل موفقیت پیدا کردن پاسخ این سوال است : چرا باید موفق شوم؟ تا زمانی که پاسخ این چرا ها را ندانید انگیزه کافی برای حرکت در مسیر موفقیت ندارید. قطعا مسیر موفقیت، یک مسیر صاف و هموار نیست بلکه در آن هزاران دام و تله از جنس ناامیدی و ترس وجود دارد اگر “چرا” موفق شدن تان به اندازه کافی الهام بخش و ممهم نباشد، نمی توانید از سد این موانع بگذرید.

حرفی که آنتونی رابینز در سمینار ” موفقیت های بی حد و مرز” زد را فراموش نمی کنم. او می گفت : موفقیت یک فرمول بیشتر ندارد.

موفقیت = ۸۰% چرا ( می خواهیم موفق شویم) + ۲۰% چگونه باید این کار را انجام دهیم .

این بدان معنی است که چگونه موفق شدن و یا چگونه ثروتمند شدن در کارمان فقط ۲۰% از کل راه است و ۸۰% ما بقی “دلیل” ما برای موفق شدن است. “چرا” ها آنقدر باید عمیق باشند، که قوی ترین احساسات انگیزشی را در شما ایجاد کنند.
منتظر چی هستید؟ از همین الان دست به کار شوید…
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *