چه کسانی ۱۰۰% ثروتمند می شوند

چه کسانی ۱۰۰% ثروتمند می شوند

در دوران جنگ آمریکا و روسیه بین سال های ۱۹۸۰ – ۱۹۶۰ همه چیز بد و ناراحت کننده بود تا زمانی که محققان و اقتصاددان ها با پدیده ای عجیبی روبرو شدند. پدیده ای که اجازه می داد بیشتر از هر کسی ثروتمند شوید.

آمارها و داده های اقتصادی را روی میز گذاشتند و چیزی که می دیدند شوکه کننده بود. بیش از ۷۰% ثروتمندان،افراد با نفوذ جامعه، افراد فوق موفق از بین مهاجرانی بود که به آمریکا آمده بودند.

اگر فکر می کنید مهاجران افرادی پولداری بودند سخت در اشتباه هستید. مهاجران افرادی بودند که امکانات بسیار کم و ناچیزی نسبت به ساکنین آمریکا داشتند. به گونه ای که احتمال پیشرفت در زندگی و کارشان تقریبا برابر با صفر بود. اما چه اتفاقی افتاده بود؟ آمریکایی هایی که بهترین امکانات و فرصت ها را دشتند یک زندگی معمولی داشتند ولی اکثر مهاجران به ثروت های زیادی رسیده بودند.

 

همچنان یک معمای بزرگ باقی مانده بود:

مهاجران موفقاین معمایی بود که به مدت ۲۰ سال فکر روانشناسان،اقتصاد دان ها و نیروهای امنیتی آمریکا را درگیر خودش کرده بود.

مسئله بقدری سوال برانگیز و شوکه کننده بود که تحلیلگران مسائل اجتماعی احتمال دسیسه کردن نیرو های امنیتی روسیه را را جهت نفوذ در آمریکا داده بودند اما بعد از بررسی این مورد همه منتفی شد.

اما بلاخره بعد از کلی تحقیق و جمع آوری آمارهای دقیق، آمریکایی توانستند با کمک بنام ترین روانشناس هایشان و همچین آینده پزوهان بنامی مانند آقای تافلر Alvin Toffler و هایدی تافلر موفق به حل این معمای مرموز شدند.

آلوین و هایدی تافلر تا مدت ها حق انتشار یافته هایشان را نداشتند تا بعدها در کتاب های موج سوم، جابجایی قدرت و شوک آینده به صورت غیرمستقیم یافته هایشان را منتشر کردند این کتاب ها تبدیل به یکی از پرفروش ترین کتابهای قرن در سراسر دنیا شد.

 

اما پاسخ معمای مرموز ۲۰ ساله دلیل ثروتمند شدن مهاجران چه بود:

پاسخ این معما، کلید حل معماهای دیگری شد مانند این که چرا…

  • ثروتمندترین افراد دنیا، معمولا روزی جز فقیر ترین مردم دنیا بودند و در بدترین شرایط ممکن زندگی می کردند.
  • بهترین بازیکنان فوتبال دنیا، معمولا در کم امکانات ترین شرایط فوتبالی به اوج رسیدند.
  • بهترین نمرات دانشگاه معمولا از آن شهرستانی ها می شود
  • بهترین موقعیت های شغلی از آن کسانی است که روزی جز کم درآمدترین مردم بودند
  • و…

فکر کنم الان اشتیاق بیشتری برای دانستن پاسخ این معمای مرموز دارید اما اجازه بدید به شما بگویم با دانستن آن قادر به انجام چه کارهایی هستید

  • با کمترین سرمایه، پر سود ترین کسب و کارهای دنیا را راه اندازی کنید.
  • با کمترین هوش، به بالاترین درجات مدرکی و تحصیلی می رسید.
  • با وجود شکست های متعدد، تبدیل به موفق ترین و شکست ناپذیر ترین انسان می شوید
  • و…

آلوین تافلر در یک سخنرانی به زبان کاملا ساده کلید این معما را چنین توضیح داد :

این افرادِ کامل نیستند که پیروز میدان اند بلکه افرادی هستند که می دانند کامل نیستند و برای کامل شدن خود بی وقفه تلاش می کنند.

عکس نوشته انگیزشی

مسئله ساده تر از آنی بود که تصور می شد. مهاجرانی که به تازگی به آمریکا آمده بودند به خوبی می دانستند از هر لحاظ از ساکنین آمریکا در موقعیت پایین تری هستند از زبان بگیر تا پشتوانه مالی. آنها سرسختانه کار می کردند تا بتوانند هم سطح ساکنین شوند و این دقیقا دلیل پیشرفت فوق العاده آن ها علارغم گذشته دردناکشان بود.

همین دلیل باعث ثروتمند شدن فقیرترین و شکست خورده ترین افراد دنیا شد،

زمانی که استیو جابز (موسس شرکت اپل) در فقر به سر می برد و شیشه های نوشابه می فروخت ،می دانست که وضعیت مالی خوبی ندارد و برای بهتر شدن آن باید تلاش زیادی کند، بنابراین هرگز از خودش نپرسید “آیا از تلاش دست بکشم؟” این افراد در شرایطی قرار می گرفتند که مجبور بودند تلاش کنند.

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که چرا دانشجویان دانشگاه آزاد شانس بسیار بالاتری نسبت به دانشجویان دانشگاه سراسری برای گرفتن موقعیت های شغلی دارند؟

دانشجویان دانشگاه آزاد نمی توانند هنگام استخدام به نام دانشگاه شان افتخار کنند و به خوبی می دانند اگر امتیاز منفی محسوب نشود هیچ کمکی به استخدام شان نمی کند بنابراین قبل از استخدام درباره آن رشته تحقیق می کنند، به کلاس های آموزشی می روند، بسته های آموزشی تهیه می کنند تا در آن کار قوی شوند.

خب جای تعجب وجود ندارد چرا بیشتر استخدام می شوند چون تلاش بیشتری کردند و توانایی بهتری نسبت به دانشجویان دانشگاه سراسر دارند که صرفا همه چیز را در حد تئوری آموخته اند.

 

عکس نوشته انگیزشی

چه کسانی ۱۰۰% موفق و ثروتمند می شوند :

افرادی که امکانات رفاهی خوب، ایده های عالی، هوش بالا، توانایی مالی خوب و… نیستند که در نهایت موفق و ثروتمند می شوند بلکه آن دسته از افرادی می توانند به این موقعیت برسند که می دانند از دیگران عقب تر هستند، از لحاظ شرایط مالی در وضعیت بسیار بدی قرار گرفتند و… این افراد می دانند از دیگران عقب هستند و تنها سلاح آنها در برابر بی عدالتی زندگی، تلاش و پشتکارشان است.

پس اگر شرایط ایده عال برای رسیدن به اهداف تان ندارید، نه تنها ناامید نشوید، بلکه بدانید در بهترین شرایط ممکن قرار دارید، شرایطی مشابه مهاجرین که توانسته اند بیشترین ثروت را از آن خود کنند و یا شرایطی مشابه استیو جابز موسس برند اپل. مطمئن هستم روزی داستان الهام بخش زندگی شما را در این سایت خواهم نوشت.

اطراف شما پر است از درس های زندگی.

برای خریدن یک سطل ماست از سوپر مارکت سر کوچه تان لازم نیست تلاش کنید اما برای خرید یک شمش طلا لازم است که سخت تلاش کنید. چیزی که به راحتی بدست آید، با ارزش نیست به همین دلیل است که قیمت یک سطل ماست با قیمت یک شمش طلا تفاوت بسیار دارد.

رویاها با ارزش هستند و به همین دلیل به آسانی بدست نمی آیند اگر آن ها را می خواهید باید سخت تلاش کنید. یقینا رویای شما خرید یک سطل ماست نیست! و اگر نه الان اینجا نبودید.

 

عکس نوشته انگیزشی

مدال طلا را در پایان خط می دهند :

ما در حال حاضر در جامعه ای زندگی میکنیم که همه به دنبال پاداش های آنی هستند.
اگر شما به کسی بگویید پس از یک روز کاری ده هزار تومان به شما داده میشود، احتمال دارد تمایل بیشتری به کار کردن داشته باشد تا به وی بگویید پس از سی روز چهارصد هزار تومان به وی بدهید.

مردم، دوست دارند خیلی سریع نتیجه کارشان را ببینند. اما رویاهای شما اینطور نیستند.

شما باید مسیر سختی را تحمل کنید، روزهای ناامیدی را تجربه کنید، شکست بخورید، ناراحت شوید و بعضی وقت ها بخواهید از لذت های دنیا بزنید، تا به رویاهایتان برسید…
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *