چگونه به آرزوهایمان برسیم

چگونه به آرزوهایمان برسیم

همه ما آرزوهایی مشخصی برای خودمان داریم اما خیلی از ما نمی توانیم به آرزوهایمان برسیم، چرا؟ دلیل و راه حل علمی و عملی اش را در این مقاله با همدیگر بررسی می کنیم.

شاید شما هم مثل من کتاب راز را خوانده باشید همان کتابی که می گوید به آرزوهایمان فکر کنیم تا آن ها محقق شوند اما اگر صد سال هم فکر کنیم این اتفاق نمی افتد، چرا؟ چون ما تا اینجا هیچ کار عملی برای دست یابی به آرزوهایمان انجام نداده ایم. چطور انتظار داریم که به هدف و یا آرزویمان برسیم؟

هر کاری که انجام دهیم، نتیجه مشخصی در آینده دارد و هر آنچه امروز به عنوان نتیجه داریم حاصل از کارهای گذشته مان است.

کار من در اینجا این نیست که به مردم امید واهی دهم، تنها هدفم اینکه به مردم نشان بدهم چطوری می توانند به خواسته هایشان برسند حالا این خواسته می تواند رابطه بهتر، زندگی عاطفی بهتر و یا زندگی مادی بهتر باشد و به شما اطمینان می دهم که برای هر کاری راه حلی وجود دارد.

 

چرا به آرزوهایمان نمی رسیم:

شاید از هزاران نفر شنیده باشید که داشتن هدف مهمترین چیز در زندگی است اما به شما می گویم داشتن چراهای پشت آن هدف ۸۰% مهمتر از خود هدف است. به طور مثال خیلی ها دوست دارند یک میلیونر شوند اما نمی توانند به این هدفشان برسند می دانید چرا؟ چون نمی دانند برای چی می خواهند میلیونر شوند!

برای رسیدن به هر هدفی در زندگی باید بدانید چرا می خواهید به آن هدف برسید.

 

چرا چرای هدف مهمتر از خود هدف است :

زمانی که ما در زندگی به دنبال رسیدن به هدفی هستیم به این معنا است که در حال حاضر به آن هدف نرسیدم زیرا زمانی که به هدفتان برسید، ارزش خودش را از دست می دهد و اگر هدف بزرگتری در فرای آن نداشته باشید کاملا ناامید و افسرده می شوید.

خب حالا چرا من انقدر تاکید دارم که باید دلیل هدفتان را بدانید، یعنی بدانید چرا می خواهید به آن هدف برسید، زمانی که ما تصمیم می گیریم در مسیر هدف هایمان و آرزوهایمان حرکت کنیم باید بدانیم یک چیزهایی را هم این وسط از دست خواهیم داد. بطور مثال کسی می خواهد بدنبال شغل رویایی اش برود باید شغل فعلی اش را رها کند و همین رها کردن شغل یعنی به خطر افتادن موقعیت مالی و در فرای آن موقعیت عاطفی ( اگر شریکتان یا معشوقه تان شرایط شما را درک نکند ) حالا اینجاست که مشخص می شود چقدر برای رسیدن به آرزوهایمان حاظریم ریسک کنیم ؟

اگر چرای ما به اندازه کافی عالی و محکم نباشد در طول مسیر احساس خطر می کنیم و بی خیال رسیدن به هدفمان می شویم. درست است؟

 

ترس یک چاقوی دولبه است :

یکی از مهمترین انگیزاننده های ما آدم ها همین ترس است، خیلی ها دائما میگویند که نباید ترسید، شجاع باش برو جلو ! اما اگر ترس وجود نداشته باشد ما انگیزه ای برای حرکت نداریم. خیلی از کارآفرینان جوانی که پیش من می آیند می گویند ما می خواهیم بدون ترس شروع به ساخت یک مسیر موفقیت آمیز در زندگی کاری مان کنیم. به محض اینکه این کلام از دهانشان خارج می شود بهشان می گویم اگر ترسی وجود نداشته باشد، سوختی برای ادامه مسیر نخواهید داشت.

ترس از بی پول شدن، ترس از دست دادن کسی که دوستشان داریم، ترس از نداشتن آزادی مالی و …. هزاران ترس دیگر از این قبیل می تواند سوخت کافی برای حرکت کردن به سمت آرزوهایمان باشد. اما اگر این ترس ها نباشد آیا انگیزه ای برای رسیدن به هدفتان باقی می ماند؟

بعضی وقت ها هم ترس می تواند بسیار سمی و کشنده باشد. از قبیل: ترس از موفق نشدن، ترس از شکست خوردن، ترس از خیانت، ترس از آینده!  پس حواسمان باشد که در حال حاضر کدام نوع از ترس ها را داریم تجربه می کنیم.

ترس هم می تواند عامل شکست باشد هم می تواند بزرگترین انگیزاننده موفقیت باشد، این تصمیم با ماست که کدام نوع ترس را انتخاب می کنیم.

 

یک قلم و کاغذ بردارید :

هدفی که نوشته نشود همیشه در حد یک آرزو باقی می ماند. یک قلم و کاغذ بردارید و روی آن بنویسید چرا می خواهید به این هدف برسید و در زیر این هدف بنویسید چقدر رسیدن به آن برایتان مهم است و حاظر هستید در طول مسیر چه چیزهایی را به خاطرش از دست بدید. البته از دست دادن جمله درستی نیست، درست آن بخشیدن است. من برای رسیدن به این هدف حاظرم حوقوق ثابتم را ببخشم ! چیزی مثل این. در طول مسیر هم نگران نباشید من با شما همراه هستم تا زندگی رویایی تان را بسازید.

 

دانلود فایل صوتیدانلود فایل صوتی چگونه به آرزوهایمان برسیم

 

جملات انگیزشی

جملات انگیزشی

جملات انگیزشی

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *