چگونه متفاوت باشیم

چگونه متفاوت باشیم

امروز می خواهیم درباره اینکه چگونه متفاوت باشیم صحبت کنیم و اینکه با همدیگر تمرینات عملی را انجام بدهیم تا در نظر همگان فرد کاملا کاریزماتیکی باشیم.

احتمالا این ضرب المثل را شنیده اید که “بیا هم رنگ جماعت شو و….” ما این ضرب المثل را دوست داریم اما نه برای خودمان. ما آدم ها دوست داریم همه شبیه هم باشند الی خود ما، می خواهیم متفاوت باشیم می خواهیم دیده شویم و می خواهیم مورد توجه دوستان قرار گیریم.

 

وقتی که به مهمانی می رویم :
بخاطر همین مسئله نیز همیشه دوست داریم بهترین لباس هایمان در مهمانی بپوشیم و یا از بهترین عطرمان استفاده کنیم و حتی این داستان تا جایی جلو می رود که خیلی ها حاضر می شوند زیر تیغ جراحی بروند ! اما اگر همه این کار را هم امتحان کرده باشید متوجه می شوید اگر در یک جمع ۱۰ نفره از دوستان باشید بعد از گذشت ۵ دقیقه یک فرد دیگر به عنوان، فرد جذاب جمع انتخاب می شود و نگاه ها و گوش ها به سوی می رود. ولی چرا این اتفاق می افتد ؟

شاید در ابتدای ورودمان به جمع، همه دوستان توجه شان به سوی ما جلب شود اما این توجه چند ثانیه ای بیشتر باقی نمی ماند تا اینکه شخصی از میان جمع شروع می کند به صحبت کردن. مردم به شدت به صحبت های دیگران توجه نشان می دهند و آن هم به طور ناخودآگاه، یعنی از لحن صحبت کردن شخصی می توان متوجه شد که او چقدر اعتماد به نفس دارد و یا اینکه چقدر خودش را دوست دارد.

اگر مردم احساس کنند شخصی خودش را دوست دارد، مردم هم به طور ناخودآگاه از آن شخص خوششان می آید و این موضوع ربطی به ظاهر طرف ندارد بلکه مردم عاشق شخصیت طرف می شوند.

 

من هم عاشق این بودم که متفاوت باشم اما…

من هم در نوجوانی دوست داشتم مانند همه مردم خاص باشم و مورد توجه واقع شوم و همیشه در عجب بودم که چطوری بعضی از آدم ها به طور غریزی کاریزماتیک یا جذاب هستند ( منظورم زیبایی ظاهری نیست) بلکه منظور کششی است که یک نفر می تواند ایجاد کند. خیلی دوست داشتم من آن نفری باشم که کشش کاریزماتیک دارد.

از آنجایی که دیوانه وار عاشق این موضوع بودم سعی کردم کتاب های مختلف زیادی بخوانم اما انگار ماجرا با خواندن کتاب حل نمی شد. البته مشکل از کتاب ها نبود بلکه مشکل از این بود که من آنها را اجرا نمی کردم. یک روز به طور اتفاقی یک ویدویی در یوتیوب پیدا کردم که به مردم یاد می داد چگونه اعتماد به نفس خودشان را در جمع بالا ببرند و من هم تصمیم گرفتم به طور عملی این موضوع را انجام دهم و واقعا کارساز بود! شما هم باید حتما امتحان کنید.

تمرین عملی برای اینکه متفاوت و جذاب در جمع دیگران باشیم :

تمرین از این قرار است که دفعه بعدی که به مهمانی می روید سعی نکنید فرد متفاوت و جذابی باشید! به همین راحتی. اوه می دانم یکم احمقانه بنظر می رسد ما تا اینجا داشتیم تلاش می کردیم که یک فرد متفاوت باشیم اما الان می گویی نمی خواهد متفاوت باشی ؟

بله دقیقا زیرا اگر ما خود واقعی مان باشیم بسیار جذاب تر بنظر می رسیم تا اینکه بخواهیم یک آدم اتو کشیده ای باشیم که از کلمات کتابی استفاده می کند. ما آدم ها عاشق آدم می شویم تا نه عاشق یک ماشین و یا رباط ! و همانطور که شما هم می دانید آدم ها نقص دارند و همین نقص هایشان است که آن ها را جذاب می کند.

زمانی که سعی کنیم خودمان باشیم می توانیم خیلی راحت درباره خودمان، اتفاق هایی که برایمان افتاده و یا طرز فکرمان صحبت کنیم. بگذارید یک نمونه واقعی را برای شما مثال بزنم.

 

داستان شهرت امیر تتلو و وحید خزایی در اینستاگرام:

اگر یک اکانت اینستاگرام داشته باشید به احتمال زیاد این دو نفر را می شناسید. زمانی که این دو نفر در اینستاگرام یک پست می گذاشتند تعداد بسیار زیادی از مردم، به آنها فحش می دادند و کمتر کامنتی را می توانستید پیدا کنید که موافق آن ها بود. اما این آدم ها همچنان به پست گذاشتن در اینستاگرام ادامه دادند و برایشان مهم نبود که مردم درباره ی آن ها چی می گویند ( یا حداقل اینطور نشان می دادند) بعد از گذشت چند ماه اتفاق عجیبی افتاد همان آدم هایی که به آن ها ناسزا می گفتند شروع کردن به تعریف و تمجید کردن از آن ها تا جایی که کار به جایی رسید مردم عاشق دیدن این افراد از نزدیک شدند اما چه اتفاقی افتاده بود؟

زمانی که مردم احساس کنند فردی اعتماد به نفس بالایی دارد به طور ناخودآگاه از آن فرد خوششان می آید و این اتفاق دقیقا برای این دو نفر به همین صورت افتاد تا جایی که الان آن ها فالور های میلیونی دارند. اگر شما هم می خواهید فرد جذاب و متفاوتی باشید بهتر است که اولا خودتان باشید ثانیا اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.

 

تمرین عملی برای اینکه فرد متفاوتی شویم :

همین الان با دوربین موبایلتان سعی کنید یک فیلم ۳ تا ۵ دقیقه ای از خودتان ظبط کنید و درباره هر چی که دوست دارید در آن صحبت کنید، میتوانید درباره اینکه چه روزی داشتید صحبت کنید. بعد این فیلم را برای ما ایمیل کنید safaviofficial@gmail.com

ما بهترین فیلم را انتخاب می کنیم و در سایت قرار می دهیم! شاید باورتان نشود اما شما با همین ویدئو می توانید الهام بخش بسیاری از مردم شوید!

 

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *