چگونه ویدیوهایی بسازیم

چگونه ویدیوهایی بسازیم که معروف و محبوب شویم

مهم نیست چند نفر ما را می شناسند و یا ما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند اگر بدانیم چگونه ویدیوهایی بسازیم که سریعا بین مردم به اشتراک گذاشته شود، می توانیم شاهد محبوبیت و معروفیت فوق العاده زیادی در کمتر از چند ساعت شویم.

اگر نگاهی به سایت یوتیوب و یا ویمیو بیاندازید متوجه می شوید برخی از کانال ها بشدت دنبال می شوند و نزد مردم بسیار محبوب هستند و جالب اینجاست که اکثر این کانال ها متعلق به سازمان ها و شرکت های بزرگ نیست بلکه متعلق به فردی است که در خانه خود مشغول به ضبط ویدیو است.

 

از ابتدا نمی دانستند :

زمانی که با بسیاری از این افراد از طریق ایمیل مکالمه کردم متوجه شدم اغلب آن ها حتی تصورش هم را نمی کردند به این حجم از محبوبیت دست پیدا کنند.

هر بار که از افراد محبوب سوال می کردم تنها راز موفقیت شان چیست یک پاسخ بیشتر نمی شنیدم: آنقدر باید ویدیو ساخت تا با علایق و ذهن مردم در هر حوزه کسب و کاری آشنا شد.

 

عکس نوشته انگیزشی

رفتار عجیب مردم هنگام مواجه شدن با یک ویدیو جذاب :

قبل از اینکه کار تحقیقاتی ام در رابطه با واکنش مردم در مواجه شدن با یک ویدیو جذاب را شروع کنم، اینگونه تصور می کردم، زمانی که مردم از یک ویدیو لذت ببرند در زیر همان ویدیو کامنت (نظر) می گذارند و یا آن را لایک می کنند.

اما آمارهای بدست آمده بسیار تکان دهنده و شوک آور بودند. مردم زمانی که با یک ویدیو جذاب مواجه شوند، اولین کاری که می کنند آن را برای دوستان خود می فرستند و این آمار نشان می داد مردم ۷۰% بیشتر مایل به اشتراک گذاری ویدیو نسبت به کامنت گذاشتن برای آن هستند.

 

عکس نوشته انگیزشی

چگونه ویدیوهایی بسازیم که معروف و محبوب شویم :

اهمیت ساخت ویدیوهایی که بین مردم به اشتراک گذاشته شود بر هیچکس پوشیده نیست. می دانیم اگر بتوانیم ویدوهایی بسازیم که سریعا بین مردم پخش شود، می توانیم در کمتر از چند ساعت و یا چند روز تبدیل به یک فوق ستاره شویم.

کافی است نگاهی به ویدیوهایی که از دوستانتان در تلگرام دریافت می کنید بیاندازید. جالب اینجاست که برای محبوب شدن هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. چند ماه پیش ویدیوی کودک شمالی که بین تمام مردم محبوب شد و دقیقا در همان موقع ویدیو پیرمرد ۸۰ ساله ای که شروع به فعالیت مدلینگ کرده بود بسیار محبوب شد.

اگر می خواهید ویدیوهایی بسازید که سریعا بین مردم محبوب شود باید از یکی از معیارهای زیر پیروی کنید :

 • حیرت برانگیز باشد.
 • بر خلاف نظر و باور عموم مردم باشد.
 • نکاتی گفته شود که باعث بهبود سریع زندگی مردم شود.
 • از به اشتراک گذاشتن آن احساس افتخار کنند.
 • جالب و سرگرم کننده باشد.
 • خجالت آور باشد.
 • آموزش های فوق العاده عالی داده شود.

 

آموزش های پیشرفته تر برای ساخت ویدیوهای پربازدید را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

مهمترین المان در محبوب شدن یک ویدیو چیست :

اگر به لیست محبوب ترین ویدیوهای یوتیوب نگاهی بیاندازید متوجه می شوید مردم به شدت به دیدن یک بچه گربه علاقه دارند و یا از غذا خوردن سگی بشدت لذت می برند. ویدیوی یک دعوای خیابانی و یا عصبانیت یکی از بازیگران می توانتد بسیار پر بازدید باشد.

به نظر شما کدام عنصر و یا المان در تمامی این ویدیوها مشترک است؟

بله، احساسات ! هر ویدیویی که بتواند باعث برانگیخته شدن احساسات مردم شود، سریعا به اشتراک گذاشته می شود.

 

بگذارید یکی از ویدیوهایی که بسیار بین مردم محبوب شد را با همدیگر بررسی کنیم:

در قسمت اول ویدیو شخصی را می دیدم که با علاقه یک نوشابه کوکلا را می نوشد. ویدیو دوباره به صحنه اول برمیگردد و ما همان صحنه را از نگاه یک دکتر می بینیم.

فرد یک بطری پر از چربی سفید لزج را با اشتیاق شروع به خوردن می کند…

این ویدیو در وحله اول برای همه ما حیرت آور است و سپس احساس ناراحتی و تنفر نسبت به نوشابه کوکلا را خواهیم داشت. همانطور که متوجه شدید در این ویدیو خیلی راحت احساسات ما را درگیر کردند.

 

عکس نوشته انگیزشی

لیست تقلب برای ساخت ویدیوهایی که سریعا به اشتراک گذاشته می شوند:

این لیستی از ویدیوهایی است که بیشترین پتانسیل را برای محبوب شدن و به اشتراک گذاشته شدن را دارند:

 1. الهام بخش
 2. حیوانات
 3. سرگرم کننده
 4. خودتان در خانه انجام دهید (آموزشی)
 5. دستورالعمل
 6. اخبار ستارگان ( مانند هنرپیشه ها و خواننده ها)
 7. بچه های خوردسال
 8. حیرت آور
 9. زیبایی
 10. هشدار
 11. محتوای آموزشی

 

من ویدیوی آموزشی می سازم چطوری می توانم احساسات مردم را درگیر کنم :

یکی از بیشترین سوالاتی که از من می پرسند دقیقا همین موضوع است. اولین پیشنهادی که برای همه دارم این است که کمی عجیب و غریب تر از یک فرد معمولی فکر کنند.

شما از هر حادثه و یا اخباری که اتفاق می افتد می توانید الهام بگیرید. اجازه دهید یک مورد را با همدیگر بررسی کنیم.

هفته پیش، یک اتفاق ناگوار در تهران پیش آمد و داعش به مجلس حمله کرد. خبر ناراحت کننده ای بود اما به شدت بین مردم پخش شد. خب بهترین زمان برای ساخت یک ویدیو و یا پادکست ( فایل صوتی ) با همین عنوان بود.

اما این ویدیو می بایست با موضوع فعالیت حوزه کاری ما در یک راستا بود. به همین دلیل ما ویدیوی و پادکستی ساختیم که تحت عنوان #بازاریابی به روش داعش  و در این پادکست آموزش دادیم که چگونه از تکنیک شستشوی مغزی که داعش روی افراد خودش پیاده سازی می کند در دنیای بازاریابی استفاده کنیم و چندین مثال واقعی از این تکنیک را دنیای واقعی تجارت زدیم.

شما هم خیلی راحت می توانید فکر کنید و ببینید چه چیزی در آموزش تان وجود دارد که مخاطبانتان از آن اطلاعی ندارند و آنگاه آن موضوع را بصورت یک خبر شوکه کننده و یا حیرت برانگیز مطرح نمایید.

 

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *