موفقیت در زندگی به سبک محمدعلی کلی

کسب موفقیت در زندگی به سبک محمدعلی کلی

اگر می خواهید رمز کسب موفقیت در زندگی واقعی را بدانید بهتر است این رمز را از محمد علی کلی بپرسید. کسی که هیچگاه تسلیم شدن را یاد نگرفت.

نامش محمدعلی کلی نبود؛
کاسیوس کلی نامی بود مادر پدرش در بدو تولد بر رویش گذاشتند و از وقتی که به صورت آماتور بوکس کار میکرد با بدست آوردن عناوین قهرمانی توانست در نوجوانی به عنوان بازیکن آمریکا در المپیک ۱۹۶۰۰ بازی کند… و مدال طلا را هم ببرد.

نام محمد علی کلی در دنیای بوکس برابر بود با موفقیت حرفه ای. منظورم از حرفه ای فقط یک بوکسر با تکنیک نیست بلکه او از لحاظ شخصیت فردی و رسانه ای نیز الگو بود.

خب در آن زمان از لحاظ تکنیکی، بوکسر هایی هم رده محمد علی کلی بودند اما داستان او کمی متفاوت بود. او بر این باور بود که سیاه پوستان آمریکا واقعا به ارزش حقیقی خودشان پی نبرده اند.

BBC او را به عنوان برترین ورزشکار قرن انتخاب کرده بود. اگر فکر می کنید فقط برای پیروزی هایش بود در اشتباه هستید، او شجاع ترین و جسور ترین ورزشکار قرن بود!

 

عکس نوشته انگیزشی

از جنگ آمریکا با ویتنام تا توقیف و دستگیری محمد علی :

در آن زمان همواره تبلیغات بسیار منفی بر علیه سیاه پوستان انجام می شد و محمد علی کلی یک تنه در مقابل سیل تبلیغات منفی ایستاده بود. مشخص بود که وجود او برای دولت آمریکا خوشایند نبود.

با مسلمان شدن محمد علی کلی، حساسایت های دولت آمریکا زیاد تر شد. در همین زمان جنگ بزرگی بین دولت آمریکا و ویتنام شکل گرفته بود.

محمد علی اعتقاد داشت جنگ بر سر قدرت دور از انسانیت است پس مخالفت خودش را با جنگ اعلام کرد. دولت آمریکا شدیدا نسبت به این برخورد جبهه گرفت تا جایی که او را دستگیر و تمامی مقام ها و مدال هایش را توقیف کردند.

اما او تسلیم نشد…

 

داستان زندگی محمد علی کلی جنجالی تر می شد :

در دنیای ورزش، کمتر کسی مانند محمدعلی کلی جنجالی و پرطرفدار میشود.
به حدی که حتی در ایران بسیاری طرفدار وی بودند و مسابقاتش را پیگیری میکردند، حتی عکس هایی از قهوه خانه هایی موجود است که بر دیوار آنها عبارت زیر به چشم می خورد.

فردا ساعت ۵ صبح کله پاچه، ساعت ۶ صبح مسابقه محمدعلی کلی؛ در صورت برد چای و قلیان رایگان

دلیل این همه داشتن طرفدار و دوست داشته شدن نمی توانست فقط پیروزی در بازی های بوکس باشد. چیز دیگری در شخصیت او وجود داشت که چنین جنجالی بر پا کرده بود. اما آن چیز چی بود؟

 

موفقیت در زندگی به سبک محمدعلی کلی

چرا محمد علی کلی یک چهره بین المللی شد :

 

محمد علی کلی یک فروشنده حرفه ای بود، جای تعجب نیست که توانست به این زیبایی شخصیتش را به مردم دنیا بفروشد. همه خریدار و خواهان زندگی و شخصیت او بودند. اما چرا شما این کار را نکنید؟

 

قانون اول | هیچ عملی نه درست است و نه غلط، قصد شما آن را مشخص می کند :

زمانی که محمدعلی فریاد میزد «من بهترینم…» «من دنیا را تکان دادم…» او نه به خاطر فروختن فخر بلکه به خاطر اینکه به دنیا نشان داد سیاهان نیز میتوانند بهترین بوکسور باشند، سیاهان نیز میتوانند مقام قهرمانی داشته باشند، بود.

در یکی از مصاحبه های محمدعلی کلی، از او پرسیدند چرا اصرار دارد که در دنیا بهترین و بزرگترین است؟ وی پاسخ داد:

چون آنقدر به سیاه پوستان تلقین کردید که فقیر و بدبخت هستند که باورشان ازینکه یک سیاه پوست میتواند بهترین باشد از دست داده اند، من آمده ام آن باور را بکشنم

و این کار را هم کرد.

همین فریاد های “من بهترینم…” محمد علی کلی باعث شد نه تنها در بوکس بلکه در دیگر ورزش ها سیاه پوستان بدرخشند. سیاه پوستانی مانند مایکل جردن، انیل و… هزاران نفر دیگر.

شاید شما در خانواده ای با وضع مالی متوسط یا پایین بدنیا آمده باشید. هر کسی را که در فامیل نگاه می کنید به این باور رسیده است که ثروتمند شدن غیر ممکن است. یک لحظه فکر کن! آیا تو همان نفری نیستی که باید این شرایط را تغییر دهد؟

هدف شما و قصدت از کاری که انجام می دهی چیست ؟

آیا رسیدن به موفقیت فقط برای خودت است و یا قرار است دنیایی را تغییر دهی؟ آیا برای ثروتمند شدن سختی می کشید تا به دیگران فخر بفروشید و یا اینکه سختی می کشید تا به آنها انگیزه دهید تا بتوانند روزی مانند شما ثروتمند شوند؟

 

عکس نوشته انگیزشی

قانون دوم | الان سختی را تحمل کنید تا یک عمر در آسایش زندگی کنید :

در مصاحبه ای دیگر با محمدعلی کلی وی گفت:

من آنقدر در جاده ها می دوم که ماه را بالای سرم میبینم… من از تک تک لحظات سخت تمرین متنفرم اما به خودم میگم «تسلیم نشو، الان سختی بکش و تمام عمرت مثل یک قهرمان زندگی کن

آیا محمدعلی کلی در زندگی اش سختی نکشید؟ قطعا چرا… حتی بیشتر از حد یک ورزشکار معمولی (درگیری با پلیس، دادگاه، دولت آمریکا، تنفر سفیدپوست های نژادپرست و …) اما تسلیم نشد.

او بهای موفقیت را قبل از دریافت موفقیت پرداخت کرد؛ واقعا هم ارزشش رو داشت.

چون موفقیتی که در زندگی کسب کرد، به مراتب بزرگتر و بیشتر از سختی هایش بود، این را میتوانید در سالهای بازنشستگی اش و علاقه مردم به وی بدانید.

شما چطور؟ اگر در شرایط سختی هستید و هر لحظه ممکن است تسلیم شوید : این جمله محمدعلی کلی را به خاطر بیاورید

الان سختی بکش، تا آخر عمرت مثل یک قهرمان زندگی کن

 

قانون سوم | راز مهم کسب موفقیت در زندگی :

هرکاری که میکنید، بهترین در آن کار باید باشید واگرنه وقت تان را تلف کردید.

این جمله معروف محمدعلی است وقتی از وی میپرسند اگر بوکسور نبودی، چه کار میکردی؟ 

من هرکاری که میکردم، در  دنیا بهترین میشدم. حتی اگر مامور جمع آوری آشغال ها بودم، آنقدر سریع و زیاد آشغال جمع آوری میکردم که هیچکس تا حالا ندیده باشد.

متوجه شدید چه اتفاقی افتاد؟

محمدعلی کلی نگفت در کاری که استعداد دارم وارد می شدم یا درکاری که بازار خوبی دارد… اون گفت «در هرکاری که وارد میشدم، بهترین میشدم…» هرکاری یعنی حتی کارهایی که همین الان درحال انجامش هستید.

شاید یک آرایشگر باشید، شاید هم یک معمار و یا شاید یک دانش آموزش، فرقی نمی کند باید در کارتان از همه بهتر شوید آنقدر مطالعه و تمرین کنید که دیگران مسخره تان کنند. بگویند دیوانه شدی!؟ چرا این همه خودت را اذیت می کنی و…. فقط باید طرز فکرتان این باشد که از همه بهتر شوید و قطعا هم می توانید و گرنه در حال خواندن این مقاله نبودید.

 

عکس نوشته انگیزشی

قانون چهارم | تصویر واضحی از رویاهایت ببین :

محمدعلی وقتی پس از پیروزی خبرنگار در رینگ بوکس میکروفن را در برابرش میگیرد تا صحبت کند می گوید «من بهترینم… من دنیا را تکان دادم… من دنیا را تکان دادم…» وقتی خبرنگار به شوخی پرسید «تو از الان بهترینی…» محمدعلی خیلی جدی پاسخ می دهد «من بهترین بودم… خیلی قبل تر ازینکه واقعا در جهان بهترین باشم.»

میدانید چه زمانی بهترین بود؟

از همان اول، محمدعلی در ذهن اش بهترین بود. او خودش را بهترین بوکسور دنیا میدید. وقتی مربی اش از او میخواست که شب ها برای استراحت زود بخوابد، او هنگام خواب رویاهایی راجع به بدبختی هایش نمی دید.

تو هم باید همین کار را کنی، حرف مردم را دور بریز. فقط به این فکر کن که چه چیز می خواهی. چشم هایت را ببند و تصویر آن را با جزییات کاملش به خاطر بیاورد.

جملات انگیزشی

عکس نوشته انگیزشی

اکثر ما با داستان‌هایی از روزهای خوب گذشته بزرگ شده‌ایم:

زمان‌هایی که مردم مهربان‌تر بودند و دنیا جای بهتری بود. موسیقی‌ها زیباتر بودند، ورزشکاران درشت‌هیکل و زمخت بودند و تاجران صادق بودند. این سنت نسل به نسل منتقل شده و نقل‌کننده آن هیچ ایده‌ای ندارد که این سخنان می‌تواند چقدر دسیسه‌آمیز و مخرب باشد.

چه کسی می تواند با ذهنیت اینکه بهترین روزهای زندگی اش گذشته است، ثروتمند شود ؟ تناقض جالبی است! همه ما می دانیم ثروت می تواند خوشبختی بیاورد و روزهای خوش زندگی مان را بسازد اما در جای دیگر ذهنمان می گوییم : نه، بهترین روزهای زندگی من دیگر گذشته است!

افرادی با ذهن ثروتمند همواره تصویر واضحی از آینده شان در ذهن دارند. خیلی راحت می توانند احساس کنند:

الان سال ۱۳۹۸ است و در خانه رویایی شان در حال نوشیدن یک اسپرسو داغ به همراه تکه های شکلات هستند.

تا چند روز دیگر سال نو خواهد آمد و باید برای سفر آماده شوند. شاید هم باید در طور سفر تصمیم بگیرند یک برنامه بازاریابی جدید برای برند پیاده سازی کنند تا بتوانند درآمد شرکت را در سال جدید ۳ برابر کنند و…

اگر بخواهم کل آموزه هایم را در یک جمله خلاصه کنم. می گویم:

رویاهایت را فراموش نکن و برای بدست آوردن شان طوری بجنگ که رقیبان از میدان جنگ فرار کنند.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *