راز ساخت یک شاهکار از زندگی

۵ راز برای ساخت یک شاهکار از زندگی

زندگی به مانند یک کوکتل است. مواد اولیه تهیه این کوکتل در دسترس همه ما است اما اگر راز های ساخت یک کوکتل شاهکار را بدانیم می توانیم طعم لذت بخش آن را بچشیم. برای ساخت یک شاهکار از زندگی تان نیز راز هایی وجود دارد.

هر موفقیتی از یک تصویر شروع شده است :

اگر به اطرافتان نگاه کنید افراد واقعا موفقی را می توانید پیدا کنید که یک شاهکار از زندگی شان خلق کرده اند. به نظر تان راز موفقیت شان چه چیزی بوده است. پشتکار؟ خلاقیت؟ اراده فولادین؟ آری می تواند هر کدام از این ها باشد اما تمام این افراد یک وجه مشترک داشتند. همه آنها اولین بار تصویری در ذهن خودشان ساختند، تصویر آن چیزی که می خواستند.

جملات انگیزشی

 

آنتونی رابینز قبل از اینکه اولین سخنرانی خود را انجام دهد بارها چشم هایش را می بست و خودش را در مقابل هزاران نفر جمعیت تصور می کرد.

جک کانفیلد (Jack Canfield) در زمان نویسنده کتاب پر فروش “سوپ جوجه برای روح” قبل از نوشتن این کتاب، شب ها قبل از خواب چشم هایش را می بست و تصور می کرد که کتابش جز پر فروش ترین کتابهای دنیا شده است. زمانی که نسخه اولیه کتاب را برای چاپ برد هیچ ناشری حاضر نبود این کتاب را چاپ کند.

اما او یک تصویری را بارها در ذهن خود پرورانده بود پس تسلیم نشد و بعد از مراجعه به ۱۰۰ ناشر بلاخره کسی پیدا شد و کتابش را چاپ کرد و در عین ناباوری کتاب او در لیست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار گرفت.

پس همه چیز از یک تصویر واضح در ذهن ایجاد می شود اما در طول مسیر قواعد و اصولی وجود دارد که باید رعایت کنید زیرا این قواعد سال ها به عنوان راز بین موفق ترین افراد دنیا باقی مانده بود.

۵ راز برای ساخت یک شاهکار از زندگی :

 

راز اول | موفقیت یک مسیر است نه یک مقصد :

خیلی ها گمان می کنند موفقیت یعنی رسیدن به یک هدف مشخص و تا زمانی که به آن هدف نرسند، نمی توانید احساس خوشبختی کنید. این طرز فکر بسیار خطرناک است زیرا نگرانی و ناامیدی زیادی در زندگی تان ایجاد می کند که خود مانعی بزرگ برای رسیدن به موفقیت است.

افرادی که رسیدن به موفقیت برای آن ها تبدیل به یک عادت روزمره شده است به خوبی می دانند موفقیت، یک جاده است. این بدان معنی می باشد که در هر لحظه از زندگی تان در قسمتی از این مسیر هستید و هر لحظه در حال پیشرفت هستید.

اجازه دهید یک سوال بپرسم : در کدام یک از حالات زیر انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر موفقیت تان دارید:

  1. در حال حاضر به موفقیت نرسیدم پس موفق نیستم.
  2. در حال حاضر ۸۴% مسیر موفقیتم را طی کردم و قطعا تا چند روز دیگر به هدف بزرگتر دست پیدا می کنم.

در حالت اول احساس ترس، ناامیدی، نگرانی به سراغ مان خواهد آمد و ما را برای ادامه حرکت فلج می کند. شاید با خودتان بگویید من یک سال است که وارد دنیای کارآفرینی شدم پس چرا خبری از مشتری های زیاد نیست؟ پاسخ این سوال می تواند موفقیت یا شکست شما را تضمین کند.

اگر پاسخ این سوال را مشابه حالت اول دهید قطعا با روز های سختی مواجه خواهید شد و احتمالا ورشکستگی تان نیز بالا می رود اما اگر پاسخ را مشابه حالت دوم دهید، چنان انگیزه ای برای ادامه مسیر پیدا می کنید که تبدیل به یک کارآفرین موفق مهار نشدنی می شوید.

تمرکزتان بر روی اهداف تان باشد، اما مقصد زندگی تان نباید عامل خوشبختی تان باشد. مسیری که انتخاب کردید، به مراتب مهم تر از فاصله شما از اهداف تان است.

 

راز دوم | دائما باید برنده باشید هرچند کوچک :

برای دستیابی به موفقیت های بزرگ باید در ابتدا به موفقیت های کوچک تر دست یابید.

شما نمی توانید راه صد ساله را یک شبه بروید مگر اینکه تلاش صد ساله را در یک شب انجام دهید که غیر ممکن است. افراد بسیار موفق یک فرمول ساده را دنبال می کنند :

آن ها هیچگاه منتظر رسیدن به یک هدف بلند مدت ۵ ساله نمی مانند. آن ها برای خود اهداف کوچگ تری در نظر می گیرند و سعی می کنند با رسیدن به آن اهداف کوچک، ذهن خود را برای رسیدن به موفقیت شرطی کنند.

شما هم می توانید این تمرین را انجام دهید. هدف تان این باشد که هر روز صبح ساعت ۵ بیدار شوید. به پارک بروید و کمی بدوید و ساعت ۷ یک صبحانه کامل نوش جان کنید. اگر این برنامه را به مدت دو هفته انجام دادید برای خودتان یک هدیه در نظر بگیرید زیرا اولین موفقیت زندگی تان را بدست آوردید.

مهم نیست چقدر کوچک، مهم این است که مسیر شما رو به بالاست. شما هر روز درحال پیشرفت هستید و این مهم ترین چیزیست که در مسیر موفقیت نیاز دارید.

 

راز سوم | بدانید چه زمانی باید تسلیم شوید :

پدر مایکل جردن، خیلی دلش میخواست پسرش، قهرمان بیس بال باشد؛ مایکل جردن ابتدا بیس بال بازی کرد اما هیچ استعدادی در بازی بیس بال نداشت. او بازی بیس بال را ترک کرد… اما هیچوقت فکر نکرد که یک شکست خورده است چون نتوانست بیس بال بازی کند.

او میدانست چه زمانی باید تسلیم شود و مسیرش را تغییر دهد.
و مایکل جردن تبدیل به ستاره بسکتبال دنیا شد. حساب کنید اگر مایکل جردن به حرف های پدرش گوش می داد چه اتفاقی برایش می افتد؟ احتمالا تا چند سال دیگر هم بیسبال تمرین می کرد و از آنجایی که استعدادی در آن نداشت آن کار را رها می کرد و شاید امروز در یکی از رستوران های شهر مشغول به شستن ظرف ها بود!

اگر می خواهید از موفق شدن تان اطمینان پیدا کنید باید کاری را انتخاب کنید که عاشقش هستید.

جملات انگیزشی

 

راز چهارم | باید عملگرا باشید :

همین الان بهترین امکانات برای راه اندازی کسب و کار رویایی تان را در اختیارتان قرار بدهند، اگر فرد عملگرایی نباشد آن کسب و کار هیچگاه شکل نخواهد گرفت.

عمل کردن به یک برنامه معمولی به مراتب ارزشمندتر است از یک برنامه فوق العاده ای که عمل نشده است.

ما میدانیم برای اینکه از رقیبانمان جلو تر باشیم و سبقت بگیریم، باید سرعت مان را بالا ببریم، دانش بیشتری داشته باشیم و تغییرات مان را سریع تر اعمال کنیم… اما نمیکنیم. به ماه بعد موکول میکنیم، پشت گوش می اندازیم و فراموش شان میکنیم.

به ماه بعد موکول کردن سبب می شود کارها از آنچه که هست سخت تر و ناممکن تر به نظر بیایند و همین جاست که به خودمان می گوییم موفق نمی شویم، بی خیال…

 

راز پنجم | به تنها چیزی که برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید، عادت است :

بسیاری از مردم گمان می کنند افراد موفق، برنامه های روزانه خیلی دقیق و منظمی دارند، البته شاید در فیلم ها این گونه نشان بدهند اما در واقعیت به هیچ وجه این گونه نیست.

اگر شما هم تجربه پیش بردن روز مطابق یک برنامه دقیق را داشته باشید، متوجه شده اید که این کار امکان ناپذیر است.

شما باید مهمترین کاری که در روز باید انجام دهید را تبدیل به یک عادت کنید. زمانی که من شروع به نوشتن اولین کتابم کردم برایم مهم نبود آن را در چه ساعتی از روز می نویسم فقط خودم را مجاب کرده بودم که روزی ۴ صفحه بنوسیم.

بعضی از روز ها فرصت نمی کردم کتابم را در ساعات روز بنوسم بنابراین تا ساعت ۳ و ۴ صبح بیدار می ماندم تا کارم را انجام دهم. من به نوشتن عادت کرده بودم. کل راز موفقیتم همین بود…

این ترفند را شما هم میتوانید استفاده کنید. برای اینکه لازم نباشد نظم خاصی را رعایت کنید، ابتدا اولویت هایتان را مشخص کنید و سپس کارهای سخت و طاقت فرسایی که دارید و میدانید جز اولویت ها هستند که باید انجام بگیرند را قسمتی از عادات و برنامه روزانه تان قرار بدید.

طوری که اصلا انجام دادنش نیاز به فکر کردن و تصمیم گرفتن راجع بهش نداشته باشد. شما بدانید باید انجام شود. مثل غذا خوردن، تمرین کردن، تلاش کردن، زنگ زدن به مشتری ها و … هم قسمتی از امور عادی روزانه تان باشد.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *