۱۰ چالش اساسی در زندگی یک کارآفرین

۱۰ چالش اساسی در زندگی یک کارآفرین

به زندگی از جنس کارآفرینی خوش آمدید، زمانی که تصمیم می گیرید یک کارآفرین باشید زندگی شما بلافاصله شروع به تغییر کردن می کند مهم نیست در چه سنی هستید و یا در چه شرایطی هستید، قطعا این ۱۰ چالش پیش روی شما خواهند بود.

زمانی که یک کارآفرین می شوید، کار شما قسمت بسیار بزرگی از زندگی تان می شود. شاید تا قبل از این روزی ۸ ساعت در شرکتی به عنوان کارمند کار می کردید و زمانی که ساعت ۵ می شد به خانه می آمدید و باقی روز صرف تفریح و یا گردش با دوستان می کردید اما برای یک کارآفرین ساعت کاری معنا ندارد. در تمام ساعات روز می تواند عاشقانه مشغول به کارش شود و قطعا بسیار لذت بخش است.

 

عکس نوشته انگیزشی

زندگی یک کارآفرین با دیگران چه فرقی می کند :

به نظر من یک کارآفرین در طول شبانه روز کار نمی کند بلکه عشق را تجربه می کند. شما آزاد هستید تا بتوانید هر چقدر که دلتان می خواهد مشغول به انجام کاری شوید که واقعا عاشقش هستید. زمانی که شروع به انجام این کار می کنید متوجه می شوید لذتی که کار کردن دارد به هیچ عنوان قابله مقایسه با یک گردش و یا مسافرت با دوستان نیست.

 

جملات انگیزشی

زندگی یک کارآفرین از زمین تا آسمان با زندگی یک کارمند متفاوت است :

من نمی گویم کارآفرین بودن کار ساده ای است بلکه بسیار سخت نیز هست خودتان هم این موضوع را بهتر از من می دانید چون اگر کار ساده ای بود الان همه باید کارآفرین می بودند و این در حالی است که اکثر مردم جامعه کارمند هستند یعنی تصمیم گرفته اند که امنیت شغلی و مالی خودشان را به خطر نیاندازند. تا زمانی که ما نخواهیم ریسک بزرگی در زندگی کنیم هیچگاه نمی توانیم نتیجه بزرگی نیز بدست بیاوریم.

قطعا اوایل راه زندگی برای شما سخت می شود و این در صورتی است که یک کارمند هیچگاه این میزان از سختی را تجربه نخواهد کرد اما بعد از گذشت یکی دوسال شما به جایی می رسید که یک کارمند حتی خوابش هم نمی تواند ببیند. بعد از مدتی همان افراد کارمند شخصی را سوار بر ماشینی بسیار زیبا در خیابان می بینند که آرزو می کنند ای کاش ما جای او بودیم.

همیشه آزادی با قبول مسئولیت همراه است،  به همین خاطر اکثر مردم حاضر نیستند آزادی را تجربه کنند.

در طول مسیر کارآفرین بودن ۱۲ چالش اساسی وجود دارد که قطعا با آن ها مواجه خواهید شد و اگر این چالش ها همین الان برای شما پیش آمده اند، باید بهتان تبریک بگویم چون در مسیر درستی هستید. حال این چالش ها را با همدیگر بررسی می کنیم.

 

چالش اول : تصمیم گیری:

شما ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا واقعا می خواهید یک کارآفرین باشید؟ آیا مایل هستید تمام سختی های راه را تحمل کنید تا بتوانید به یک موفقیت بی نظیر دست پیدا کنید؟ خیلی از افراد فقط در رویای کارآفرین شدن به سر می برند و هیچ گاه حاضر نیستند این ریسک را کنند و همیشه در حسرت کارآفرین شدن به سر می برند. پس باید یک تصمیم محکم بگیرید.

 

جملات انگیزشی

چالش دوم : هیجان زدگی :

زمانی که تصمیم تان را گرفتید یک جایی در گوشه ذهنتان این اطمینان وجود دارد که در آینده یک فرد ثروتمند می شوید( که قطعا درست است) و به همین دلیل به معنای واقعی کلمه هیجان زده می شوید دوست دارید به تمام کسانی که می شناسید بگویید چه چیزی در فکر دارید و حتی بهتر از آن، می خواهید به آن ها هم بگویید بیا تو هم کارآفرین شو! اما در ابتدای کار به شما توصیه می کنم این کار را نکنید چرا؟

چون همه مردم به مانند شما افراد باهوش و آینده نگری نیستند، آنها به الان شما نگاه می کنند و چون هنوز در اوایل راه هستید و نتیجه ای هم نیز نگرفته اید، احساس می کنند پیشنهاد خوبی نیست و ۱۰۰۱ اما و اگر می آورند که باعث می شود خود شما هم نسبت به کارتان سرد شوید.

 

عکس نوشته انگیزشی

چالش سوم : عصبی می شوید :

تا قبل از اینکه که از کار کارمندی خودتان استعفا دهید، گمان می کردید به محض اینکه کارآفرین شوید می توانید به موفقیت برسید اما محاسبات شما اشتباه از آب در می آید و در همان مراحل ابتدایی راه چیزی به دست نمی آورید و اتفاقی که می افتد این است که از تصمیمتان عصبی می شوید. احساس می کنید قرار نیست هیچ گاه اتفاق خوبی برای شما بیافتد.

اینجا نقطه ای است که اکثر کارمندهای کارآفرین شده از تصمیم خود صرف نظر میکنند و به زندگی کارمندی با سرخوردگی برمیگردند… اما شما باید ادامه بدهید. آنچه که با آن مواجه شده اید، چیزی به نام «عدم قطعیت» است که در زندگی کارآفرین ها فراوان وجود دارد. شما در این مرحله باید یادبگیرید چطور با احتمال ها و عدم قطعیت ها پیشروی کنید.

 

جملات انگیزشی

چالش چهارم : ترس ها به سراغتان می آیند:

زمانی که بخواهید به عنوان یک کارآفرین زندگی کنید متوجه می شوید که اوایل راه کلی ترس و ناامیدی وجود دارد. تا قبل از این زندگی شما صرفا یک کارمند ساده بودید که ماهانه حقوقی را دریافت می کردید(امنیت مالی) اما الان اوضاع فرق کرده شما باید باقی راه را با هر چی پس انداز دارید طی کنید.

تا قبل از این شبیه این بود که شما در یک وان حمام مشغول آب تنی بودید، اراده می کردید می توانستید کف وان را احساس کنید اما الان شبیه آن است که شیرچه زدید در یک اقیانوس بی کران. انتها را نمی توانید ببینید و کف زمین را نمی توانید احساس کنید، احساس می کنید تک و تنها وسط یک اقیانوس بزرگ رها شده اید و اینجاست که ترس ها به سراغتان می آیند.

شما باید بر ترس تان غلبه کنید. اگر از غرق شدن می ترسید،این فرصت خوبی است که شنا کردن را خوب یادبگیرید و وقتی شنا کردن را یادگرفتید، ابهت اقیانوس شما را نمی ترساند.

 

عکس نوشته انگیزشی

چالش پنجم : اعتماد به نفس خودتان را از دست می دهید :

شاید کم کم شک کنید آیا می توانید از پس ادامه مسیر بر بیایید و یا شاید هم به قابلیت های خودتان شک کنید. ترس کم کم در تمام وجودتان رخنه می کند. اینجاست که باید ایمان داشته باشید. باید به تواناهاییتان به کارتان و به موفقیت تان ایمان داشته باشید. از صمیم قلب مطمئن باشید که این مراحل می گذرد و روزی می رسد که به حال الان تان خواهید خندید.

 

جملات انگیزشی

چالش ششم : تنهایی به سراغتان خواهد آمد :

این چالش کمی سخت است. تقریبا تمام کارآفرینان در ابتدای راه تنها می شوند چون مردم حاضر نیستند زندگی راحت خود را رها کنند و به سوی موفقیت های عظیم گام بردارند. زمانی که شما شروع به فعالیت می کنید خیلی خوب آگاه هستید که یک میزان مشخصی پس انداز دارید و نباید این پول را صرف خرید کردن های الکی، گردش رفتن ها با دوستان و … کنید.

از آن جایی که دیگر خیلی راحت نمی توانید به با دوستانتان وقت صرف کنید، آنها تصمیم می گیرند شما را کنار بگذارند و شاید حتی کسی که یک روز شما را خیلی دوست داشت، تصمیم بگیرد از زندگی شما برود چرا؟ چون در ابتدای راه اینطور نشان داده می شود که شما روز به روز در حالت مالی وخیم تری قرار خواهید گرفت پس رها می شوید. اما جالب اینجاست که تمام این آدم ها بعد از یکی و دو سال آرزوی صحبت کردن با شما را خواهند داشت.

 

عکس نوشته انگیزشی

چالش هفتم : شک و تردید به سراغ شما خواهند آمد :

تا به حال شش چالش سخت را پشت سر گذارندید اما اینجا جایی است که بسیاری از کارآفرینان نفس کم می یارند. احساس می کنند نکند اما تصمیم اشتباهی گرفتم. خوب مگر کار کارمندی چه اشکالی داشت؟ می توانستم یک کارمند عالی شوم و حقوق ام هم بعد از مدتی کمی افزایش پیدا می کرد.

تاریک ترین قسمت مسیر همینجاست چون شما جلوتر را نمی توانید ببینید، گنج هایی که بی صبرانه در انتظار شما هستند را نمی توانید به خوبی ببینید یا حس کنید پس خیلی ها همین جا تصمیم می گیرند تسلیم شوند و برگردند به همان کار کارمندی. شاید بیشتر کسانی که به دفترم برای مشاوره می آیند در این مرحله باشند جایی که نیاز دارند یک نفر به صحبت هایشان گوش دهد و بهشان بگوید نترس! موفقیت در چند قدمی توست.

این شک و تردید ها برای همه کارآفرینان زمانی پیش آمده اما آنهایی که امروز موفق هستند، این مراحل را پشت سر گذاشتند. من این مرحله را به کوه یخ نیز تشبیه می کنم. قسمت بزرگی از کوه یخ زیر آب است و شما نمی بینید ( این مراحل هم دقیقا همان قسمت پایینی کوه یخ هستند) اما بعد از مدتی به نوک قله خواهید رسید.

 

۱۰ چالش اساسی در زندگی یک کارآفرین

چالش هشتم : مسکن های روح تان را سریع و سر وقت بخورید :

این همه ناامیدی و ترس در دلتان تا به الان کاشته شده وقتش رسیده که مسکن های آرامش بخش تان را بخورید البته شما می توانید با قرص به آرامش موفقتی برسید اما من مسکن بهتری برای شما سراغ دارم، خدا !

انقدر خوب است که الان تنها شده ایم، شاید هم کمی رنجیده خاطر حالا یک نفر برای مان بیشتر نمانده، او خدا هست . هر وقت که باهاش صحبت کنی آرام می شی. قطعا تا زمانی که صحبت نکنید باورتان نمی شود که خدا چقدر شما را دوست دارد اگر به سمتش بروید امکان ندارد بگذارد احساس تنهایی کنی و تازه اینجاست که معنی بسم الله الرحمان الرحیم را می فهمی! بخشنده و مهربان. قادر نیستم با کلمات احساس آرامشی که بهتان دست می دهد را توصیف کنم.

 

عکس نوشته انگیزشی

چالش نهم : قدرت اراده به شما بر می گردد :

کافی است چالش هشتم را اجرا کنید و به سمت خدا بروید، اطمینانی در قلب تان به وجود می آید که انتها ندارد و حالا می توانید مصمم تر به مسیر تان ادامه دهید. دیگر ترسی در وجودتان نیست. صبح که از خواب بیدار می شوید احساس می کنید نیرویی تازه دارید. احساس می کنید انتهای مسیر مشخص تر شده است و …

 

عکس نوشته انگیزشی

چالش دهم : پاداش را دریافت می کنید :

درآمد شما شروع میشود و با سرعت زیادی رشد میکند. دوستان کارآفرین تان در سرزمین جدید منتظر شما هستند و از شما تقدیر میکنند که این مسیر سخت را تحمل کردید تا به اینجا برسید. دوستان قدیمی تان در شرکتی که بودید به شما زنگ میزنند و می پرسد کاری هست که بتوانی برایشان دست و پا کنید؟

حالا زندگی کم کم روی خوش اش را به شما نشان داد… هنوز هم حاضرید برگردید به زندگی کارمندی؟ شما در یک شوک از موفقیت تان که باعث سرافرازی تان شده قرار گرفتید… شما بلاخره موفق شدید به چیزی که میخواستید برسید. پس از تحمل سخت ترین، تاریک ترین و تنها ترین شرایط بلاخره موفق شدید به چیزی که میخواستید برسید.
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *