ایمیل مارکتینگ

۵ تکنیک فوق حرفه ای برای ایمیل مارکتینگ بهتر

آیا تکنیک ها و روند ایمیل مارکتینگ شما هم تا به امروز کسل کننده بوده است ؟ آیا ایمیل های تان، شبیه به یک نامه دربسته که روی آن نوشته شده است لطفا من را باز نکنید، بوده؟ پس با ذهن باز این مقاله را بخوان.

شاید بعضی وقتها با خودتان فکر کنید افرادی که هنوز عضو سیستم ایمیلی شما هستند فقط به این خاطر هنوز لغو عضویت نکردند که نمی خواهند به شما آسیب روحی بزنند.

اگر این اتفاقات برای شما می افتد نگران نباشید. چون امروز می خواهم با تکنیک هایی شما را آشنا کنم که از این به بعد سرتان را بالا بگیرید و بگویید من ایمیل مارکتینگ را بهتر از هر کسی می دانم. پس کمربند هایتان را محکم ببندید و آماده باشید.

 

۵ تکنیک ایمیل مارکتینگ فوق حرفه ای :

آماده اید؟ خب بزن بریم.

 

تکنیک اول | متن ایمیل تان را مقتدرانه به پایان برسانید :

چرا من اولین تکنیک را به انتهای متن ایمیل اختصاص دادم ؟ چون تا به الان میلیون ها بار به شما گفته شده است که عنوان ایمیل تان را درست انتخاب کنید تا نرخ باز شدن ایمیل تان بالا برود.

بله درست است که انتخاب صحیح عنوان ایمیل به باز شدن ایمیل ها به شدت کمک می کند اما اگر متن حرفه ای نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ بله به سرعت برق ایمیل تان را می بندند.

ما هر چی به انتهای متن ایمیل مان نزدیک تر می شویم اساسا آبکی تر آن را می نویسیم و احساس می کنیم دیگر لازم نیست برایش وقت بگذاریم. مخاطب ما تا اینجا ایمیل را خوانده، پس مابقی اش را هم می خواند. این دقیقا شبیه به این می ماند که :

همسر رویایی تان را در مهمانی ببینید و حسابی با صحبت کردن و جسارتان او را تحت تاثیر قرار بدهید و در آخر زمانی که او نیز به شما علاقه مند شد، شماره تماس تان را روی یک کاغذ بنویسید و آن را در جوی آب پرت کنید و بگویید اگر خواستی می تونی از تو جوی آب شماره ام را برداری عزیزم !

ما مقتدرانه عنوان ایمیل ما را انتخاب می کنید سپس ابتدای متن ایمیل را هم خلاقانه می نویسیم اما هیچ زحمتی برای پایان بندی قدرتمندانه ایمیل مان نمی گذاریم.

سعی کنید انتهای ایمیل تان را از فرم های کلیشه ای خارج کنید. و جملاتی مانند با تشکر، حسین صفوی و… خودداری کنید. در عوض بیایید احساس کنید این ایمیل را برای یکی از صمیمی ترین دوستانتان می نویسید. آن وقت چطوری ایمیل تان را تمام می کردید؟

 

عکس نوشته بازاریابی

تکنیک دوم | شنبه روز نچسبی است :

شنبه برای شروع هر کاری روز نجسبی است. یعنی هیچ کس تصور نمی کند شنبه یک روز شاد و مهیج است مگر اینکه آن شنبه تعطیل باشد.

بعد از یک جمعه پر از جنب و جوش و تفریح همه احساس می کنند در حقشان یک ظلم بزرگ شده که شنبه بوجود آمده است. و اکثر مردم شنبه ها کمترین بازدهی کاری را دارند.

حالا با این شرایط اگر ما بخواهیم شنبه ایمیل های مان را ارسال کنیم مرتکب یک اشتباه نابخشودنی شده ایم. هر چقدر هم که با انرژی عنوان ایمیل مان را انتخاب کنیم، باز کسی مایل نیست آن را باز کند.

دقیقا به مانند گوینده رادیو که صبح ساعت ۶ با صدای بلند می گوید: صبح بخیر هم وطن ! چه روز عالی، سرت را از پنجره کن بیرون و این مردم پر انرژی را نگاه کن !

 

 

آموزش های پیشرفته تر ایمیل مارکتینگ را می خواهی؟

من برای اعضای کلوپ تکنیک ها و استراتژی های تخصصی تری را هم ارسال می کنم. اگر دوست داشته باشی می توانی عضو شوی

وارد کلوپ می شوم ( عضویت )

 

تکنیک سوم  | متن ایمیل تان را کوتاه نگه دارید، اما واقعا چقدر؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که من دیده ام این است که متن ایمیل را طولانی بنویسید.

تصور کنید ایمیلی را باز می کنید که متن طولانی در آن نوشته شده است. آیا احساس نمی کنید اشتباها یک صفحه از کتاب جنگ و صلح را برای تان فرستاده اند؟

متن طولانی برای خواننده وحشت آور است و احساس می کند قرار است وقت بسیار زیادی از او گرفته شود پس تصمیم می گیرد ایمیل را ببندد.

خب پس می دانیم باید متن ایمیل مان را تا حد ممکن کوتاه نگه داریم اما اگر متن ایمیل مان از یک حدی کوتاه تر باشد، ایمیل مان اسپم spam به حساب می آید. پس بهترین طول ایمیل چقدر است.

 

ایمیل مارکتینگ

طبق آماری که سایت Boomerang به ما می دهد، گفته می شود بهترین طول متن ایمیل چیزی بین ۵۰ تا ۱۲۵ کلمه است. و در ایده عال ترین حالت بین ۷۵ تا ۱۰۰ کلمه است.

 

تکنیک چهارم  | این کلمات را در عنوان ایمیل تان استفاده کنید تا مطمئن شوید هیچ گاه باز نمی شوند :

آیا تا به حال دقت کردید ما به یک سری از کلمات آلرژی داریم. به محض اینکه آن ها را در عنوان ایمیل هایمان می بینیم سریع آن ایمیل را به سطل زباله انتقال می دهیم.

اجازه دهید به شما بگویم این کلمات چی هستند :

 • تایید عضویت
 • دعوت می شوید تا…
 • پرداخت تمدید اشتراک …
 • عضو شوید..
 • اخبار…
 • خبرنامه…
 • فروش ویژه..

دیدن این کلمات در عنوان ایمیل بشدت برای ما تبدیل به کلیشه شده است و این در صورتی است که کسانی که این عنوان ها را انتخاب می کنند احساس می کنند در اوج خلاقیت هستند.

 

عکس نوشته بازاریابی

تکنیک پنجم  | عنوان ایمیل تان را با سوال های درست پر کنید :

کیفیت فروش، بازاریابی و حتی زندگی شخصی تان به کیفیت سوال هایی که از خودتان می پرسید بستگی دارد !

سعی کنید عنوان ایمیل تان را با یک سوال باز انتخاب کنید. بطور کلی ما ۲ نوع سوال داریم:

 • سوال های بسته
 • سوال های باز

سوال های بسته آن دسته از سوال هایی هستند که پاسخ بلی یا خیر دارند. مثلا آیا استفاده از شبکه های اجتماعی را دوست دارید؟

پاسخ این سوال یا آری است یا خیر. اگر مخاطب در همان چند ثاینه اول بتواند پاسخ سوال را بدهد تمام انگیزه اش را برای باز کردن ایمیل از دست خواهد داد! و بنابراین ایمیل شما را نخوانده پاک می کند.

 

سوال های باز آن دسته از سوال هایی هستند که پاسخ آن ها نیازمند به توضیح طولانی است. مثلا : در چه حوزه ای از بازاریابی اینترنتی نیاز به مشاوره ضروری دارید؟

پرسیدن اینگونه سوال ها باعث تحریک شدن مخاطب برای باز کردن ایمیل می شود. البته چیزی که در عنوان ایمیل تان می نویسید قطعا باید با متن ایمیل مرتبط باشد.

 

کانال تلگرام موفقیت

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

2 پاسخ
 1. سید علی
  سید علی گفته:

  سلام و درود
  من تازه با وبسایتتون آشنا شدم . از مطالب مفیدی که ارسال میکنید ممنونم . دستتون درد نکنه .
  یا علی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *