پیشرفت در زندگی

۷ عادت کلیدی برای پیشرفت در زندگی

چه کسی را می توان یافت که، پیشرفت در زندگی یکی از اهدافش نباشد؟ اما چرا در عین حال فقط تعداد افراد اندکی می توانند به یک موفقیت چشمگیر برسند؟ بگذارید راز این افراد را به شما بگویم.

راز پیشرفت در زندگی برخی از افراد چیست که دیگران از آن خبر ندارند؟

بگذارید قبل از هر چیز وجه مشترک افراد عادی و متوسط جامعه را به شما بگویم : همه آن ها می خواهند در زندگی مالی و عاطفی شان افراد بسیار موفقی شوند و هزاران ایده و آرزو در سر می پرورانند اما آن ها حاضر نیستند برای رسیدن به این اهداف روی خودشان کار کنند ! شوکه شدید؟ یک نگاهی به افراد فامیل بیاندازید.

اگر میخواهید در زندگی موفقیت چشمگیری بدست آورید، توصیه میکنیم این هفت عادت مهم را داشته باشید. بدون این هفت عادت، راه به جایی نخواهید برد… مطمئن باشید !

 

جملات انگیزشی

عادت شمار ۱ – یک دنده باشید :

در دنیایی که همواره مردم شما را کوچک می شمارند و مانع رسیدن به رویاهایتان می شوند، یک دنده بودن تنها راه نجات است.

اکثر مردم تمام تلاششان را می کنند تا به شما بگویند: “تو نمی توانی موفق شوی” ، ” تو هیچ استعدادی نداری ” ، ” تو به رویاهایت نمی رسی و …” اما تو باید یک دنده باشی به حرف هیچ کدام گوش ندهی و به خودت بگویی من یک رویایی داردم و به هر قیمتی به آن می رسم.

 

همایش موفقیت حسین صفوی

عادت شمار ۲ – رده پاها را دنبال کنید :

شما در هر کاری که آرزویش را دارید موفق شوید، کسی وجود دارد که قبلا آن راه را رفته است (یا حداقل قسمتی از مسیر را طی کرده است) پس در ابتدای راه که با مسیر آشنایی زیادی ندارید بهتر است الگوبرداری کنید. اما به مرور زمان کاری کنید خودتان تبدیل به یک الگو کامل شوید.

به طور مثال شما می خواهید یک طراح لباس بین المللی و فوق العاده شوید. کافی است نگاهی به دنیای مد بیاندازید تا افراد موفق اش را پیدا کنید. نگاهی به زندگی نامه و پرونده کاری شان بیاندازید تا بدانید چه کتاب هایی را مطالعه کرده اند، چه چیزهایی را توصیه می کنند و… همان کار ها را انجام دهید تا بتوانید از تجربه سالها تلاششان استفاده کنید.

 

عادت شماره ۳ – منتظر فردا نمانید همیم امروز باید موفق شوید

همین یک جمله شما را به سمت جلو می‌راند و باعث می‌شود سریع‌تر از هر زمان دیگری به پیش بروید. دانستن این که ممکن است فردا برای موفق شدن دیر باشد یک نیروی پیشرانه عظیم برای اکثر افرادی است که اغلب کارهای خود را به فردا موکول می‌کنند.

موفقیت عاشق سرعت است ! اگر طوری رفتار کنید که انگار امروز آخرین روز شماست، با چنان سرعتی به‌پیش خواهید رفت که کمتر کسی به شما خواهد رسید. حال برایم یک سؤال پیش می‌آید… چه‌کاری را به فردا موکول کرده‌اید؟ آنرا همین امروز شروع کنید و انجامش دهید.

 

جملات انگیزشی

عادت شماره ۴ – ما فقط در یک چیز باید عالی باشیم :

مهلک ترین اشتباه اکثر افراد این است که می خواهند در هر چیزی بهترین باشند و این امر غیر ممکن است.

شما باید تمام تمرکز و توجه تان را روی یک چیز بگذارید تا بتوانید در آن زمینه فوق العاده عالی عمل کنید و تبدیل به یک رهبر شوید. اگر شما بخواهید روی ۱۰۰ موضوع متمرکز شوید بدین معنی مباشد که شما روی هر کدام از آن ها تنها ۱% تمرکز تان را گذاشته اید و من به شما اطمینان می دهم که با ۱% تمرکز نمی توانید موفق شوید.

بیایید نگاهی به بزرگترین و موفق ترین برند های دنیا بزنیم : مک دونالد فقط روی تهیه غذا تمرکز می کند، Apple روی طراحی و ساخت وسایل ارتباطی مدرن، Dior رو طراحی لباس ها شیک و گران قیمت تمرکز می کند. حالا اگر این برند ها می خواستند در هر زمینه وارد شوند به نظرتان امروز اسمی از آنها باقی می ماند؟ آیا شما دوست دارید ساندویج همبرگر BMW را بخورید ؟ حتی احمقانه به نظر می رسد.

 

عادت شماره ۵ – زمان مهمترین دارایی افراد موفق است :

مطمئن هستم تمام افراد دنیا می دانند زمان چه چیز با ارزش و تکرار نشدنی است اما اکثر این افراد کمترین استفاده را از زمان می کنند. هیچگاه نمی توانیم زمان های از دست رفته را دوباره برگردانیم پس باید بدانیم زمان مان را با چه چیزی تعویض می کنیم.

زمان خود را صرف آه و ناله، نگرانی، غر زدن یا کارهایی می‌کنید که از آنها متنفرید؟ مهم است که زمان خود را چگونه صرف می‌کنید و اینکه آیا به بهترین شکل از آن استفاده می‌کنید یا خیر. مادر ترزا می‌گوید: «دیروز دیگر رفته است. فردا هنوز فرا نرسیده. تنها امروز را داریم. بگذارید دست‌به‌کار شویم.»

 

جملات انگیزشی

عادت شماره ۶ – عمل کنید و گرنه تمام دانشی که لازم دارید موجود است :

به باور شرکت گوگل، نزدیک به ۱۳۰ میلیون کتاب تابه‌حال نوشته‌شده است. اگر به طور متوسط صفحات هر کتاب را  ۲۵۰ در نظر بگیریم و تعداد کلمات موجود در هر صفحه را نیز ۲۵۰ فرض کنیم، که فرضی منطقی هم به نظر می‌آید، هر کتاب ۶۲٫۵۰۰ واژه دارد و در کل این تعداد به ۸٫۱۲۵ تریلیون واژه می‌رسد.

اگر فکر می‌کنید که پاسخ سؤال هایی که برای رشد شخصی خود به دنبال آن هستید در این ۸ تریلیون واژه موجود نیست، شاید بهتر باشد بار دیگر این محاسبات را از سر بگیرید!

دانش موردنیاز هم‌اکنون در دسترس است، اما این عمل کردن است که اغلب مردم از آن غافل هستند. اگر تنها دانش برای موفقیت کافی بود، به‌راحتی همه ما به بهترین شخص ممکن بدل می‌شدیم! چیزی که همه ما نیاز داریم عمل کردن است. عمل برای برداشتن قدم‌های روبه‌جلو… عمل کردن و شروع زندگی که میخواهیم.

 

۹ عادت ثروتمندان خودساخته

عادت شماره ۷ – به جای اینکه از نیرو ارداه استفاده کنید، آن را تبدیل به یک عادت کنید :

آیا می دانید چرا اکثر افراد چاق هیچگاه نمی توانند برای همیشه اندام ایده عال داشته باشند ؟ چون آنها دائما اراده می کنند تا لاغر شوند. باید بدانید نیروی اراده، نیرویی پر قدرتی است اما در زمان کم ! یعنی اگر می خواهید یک روز رژیم غذایی بگیرید، نیروی اراده کافی است اما اگر می خواهید برای سالیان طولانی اندام ایده عال داشته باشید به یک چیز بزرگتر و موثر تر از اراده نیاز دارید.

کسی که قصد دارد وزن کم کند باید هر بار اراده کند که جلو وسوسه های خود را بگیرد و روزی می رسد که وسوسه ها قدرتمند تر از نیروی اراده شما می شوند و آنگاه احساس می کنید انسان بی اراده و ضعیفی هستید. شما در این حالت دائما در حال جنگ با خودتان هستید بلاخره در جنگ دو طرف آسیب می بینند. شما که دائما نمی توانید به خودتان بگویید این کار را انجام بده، آن کار را انجام نده!!

راه حل اصلی عادت کردن است. اگر شما عادت داشته باشید هر روز صبح با باشگاه بروید و یا اینکه در کنار غذایتان از سبزیجات فراوان استفاده کنید و…. هیچ گاه چاق نمی شوید و اگر هم چاق باشید سریعا تبدیل به یک انسان با اندام عالی خواهید شد. این بار هیج جنگ و سختی هم در کار نیست.

 

کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *