۸ مرحله مرموز برای انفجار انگیزه

۸ مرحله مرموز برای انفجار انگیزه

حتی اگر با استعداد ترین انسان روی زمین باشید، بهترین موقعیت های موفقیت را داشته باشید، بدون داشتن انگیزه قادر به انجام هیچ کاری نخواهید بود.

انگیزه دقیقا به مانند بنزین ماشین می ماند. شما تا جایی می توانید به مسیر تان ادامه دهید که بنزین (انگیزه) دارید. پس می دانیم هیچ مسیر موفقیتی بدون داشتن انگیزه قوی طی نخواهد شد.

 

انگیزه چگونه بوجود می آید و چگونه مصرف می شود :

ما انسان ها توانایی ساخت انگیزه را در ذهن مان داریم و با تمرین زیاد می توانیم چنان انگیزه ای در خودمان بوجود بیاوریم که تبدیل به موفق ترین افراد دنیا شویم مانند استیو جابز، لئوناردو دیکاپریو، امینم، مایک تایسون، بیل گیتس و….

اشتباهی که اکثر افراد میکنند این است که فکر میکنند انگیزه، یک چیز دائمی است.
 زیگ زیگلار میگوید «همانطور که هر روز حمام میکنید، هر روز نیاز به تقویت انگیزه تان دارید.» انگیزه، یک  حس فوق العاده قوی است که در راه پیمودن مسیرتان مصرف میشود.

خب همانطور که گفتیم ما دائما باید در حال تولید انگیزه باشیم زیرا هر ۲۴ کیلومتری که در مسیر موفقیت حرکت می کنیم، انگیزه مان تمام می شود و نیاز داریم یک جا پارک کنیم و دوباره سوخت گیری(تولید انگیزه) کنیم.

 

جملات انگیزشی

۸ مرحله مرموز که افراد بزرگ برای تولید انگیزه استفاده می کنند :

 

مرحله اول | بزرگترین و ترسناک ترین هدف تان را مشخص کنید :

اگر شما هدفی دارید که آنقدر بزرگ نیست که بتواند شما را بترساند، یقینا هدف مهمی نیست و یا شایدم اصلا هدف نیست. اهداف کوچک و بی ارزش را از زندگی تان حذف کنید و هدفی را انتخاب کنید که با فکر کردن بهش ضربان قلب تان تندتر می شود.

هر چقدر هدف شما بزرگتر و شخصی تر باشد، در شما انگیزه قدرتمندتری بوجود می آید. به حرف های دیگران گوش ندهید که می گویند باید هدف های کوچک انتخاب کنید تا موفق شوید. به من بگویید اگر هدف شما خرید یک سطل ماست از سوپر مارکت سر کوچه تان باشد، چه انگیزه ای در شما ایجاد می شود؟

 

جملات انگیزشی

مرحله دوم | عاشق شوید و در عشق تان غرق شوید :

این مرحله یکی از مهمترین مراحل ایجاد انگیزه است. حداقل باید روزی یک بار این کار را انجام دهید (اگر بتوانید روزی ۳ بار انجام دهید خیلی موثر تر است).

یک جای آرام پیدا کنید. چشم هایتان را ببندید و خودتان را در زمانی تصور کنید که به بزرگترین هدف تان رسیده اید. چه کارهایی در آن زمان انجام می دادید؟ با چه کسانی قرار ملاقات می گذاشتید و زندگی تان به چه شکلی در می آمد و…. برای ۲۰ دقیقه این کار را انجام دهید سپس چشم هایتان را باز کنید.

چه حس و حالی الان دارید؟ احساس نمی کنید که برای رسیدن به هدف تان، ارزشش را دارد هر سختی را در طول مسیر متحمل شوید؟ من که این کار را می کنم.

 

مرحله سوم | کم کم وزنه ها را اضافه کنید :

اگر به تازگی به باشگاه بدنسازی رفته باشید، می بایستی از وزنه های سبک شروع کنید. شاید برای شروع هالتر سینه، وزنه های ۱۰ کیلویی مناسب باشند. هدف شما رسیدن به وزنه های ۱۰۰ کیلویی است. اگر همین امروز این کار را کنید به احتمال زیاد هالتر روی خودتان می افتد و چند تا از استخوان های قفسه سینه تان را می شکند.

شما باید هدف بزرگتان به چند هدف کوچک تر تقسیم کنید. اگر هدف شما درآمد ماهی ۵۰ میلیون تومان است بهتر است آن را به هدف کوچک تری مانند ماه اول ۵ میلیون، ماه دوم ۵٫۵ میلیون تومان، ماه سوم ۶ میلیون تومان و…. تقسیم کنید.

آهسته و پیوسته تا اعتماد به نفس تان را تقویت کنید که از شکست های احتمالی دلسرد نشوید. اگر عجله کنید و بخواهید خیلی سریع اتفاقات رخ دهند و هدف شما محقق شود بدانید احتمال شکست بیشتر میشود.

 

مرحله چهارم | باید بالا رفت :

شما باید دائما در حال بالا بردن مهارت های خود باشید و دائما پیشرفت کنید. در مسیر موفقیت شما در حال بهتر شدن و فاصله گرفتن از نخسه قبلی و ضعیف خودتان هستید.

رشد، مانند بازی است. شما از مرحله یک به مرحله ده میخواهید برسید. هربار یک مرحله رشد میکنید.پس دفعه بعد که دنبال انگیزه بودید، از خودتان بپرسید «آیا میتوانم کمی بیشتر در مسیر رشد کنم؟» و یا «چه کارهای جدیدی هستند که برای رشد و پیشرفت می توانم انجام دهم؟» «آیا از تغییری که می ترسم دقیقا تنها تغییری است که باعث رشد من می شود؟»

هیچ فرصت رشدی را نبایداز دست بدید.

 

جملات انگیزشی

مرحله پنجم | اطرافتان را از الماس پر کنید :

وجود بعضی از آدم ها در زندگی ما ضروری هستند. آدم هایی که به ما می گویند “تو می توانی”، “تسلیم نشو”، “حتما میشه” و… من این آدم ها را به الماس تشبیه می کنم.

تا می توانید اطرافتان با این آدم ها پر کنید. بعضی وقتها به جایی می رسید که بسیار ناامید و ترسو شده اید. همین الماس ها می توانند چنان انگیزه ای به شما بدهند که بسیار پرانرژی تر از قبل حرکت کنید.

 

مرحله ششم | فقط شروع کنید، مهم نیست اگر چیزی از مسیر نمی دانید:

هیچ آدم موفقی زمانی که شروع کرد خوب نبود! شما فقط زمانی می توانید در کاری استاد شوید که آن را شروع کرده باشید.

چند ماه پیش خانمی برای مشاوره به دفترم آمد. مشکلش این بود که سال ها در شغلی فعالیت داشت که به اجبار پدر و مادرش وارد آن شده بود. بعد کمی صحبت کردن متوجه شدم او عاشق طراحی لباس است اما از آنجایی که هیچ چیز درباره آن نمی دانست، از شروع کردن می ترسید.

ازش پرسیدم از کدام طراح لباس و یا برند خوشت می آید؟

بدون کوچکترین مکسی گفت : الکساندر مک کویین.

بسیار عالی، آیا زندگی نامه مک کویین را می دانی ؟

پاسخ داد نه، گفتم تا جلسه بعد برو و فقط زندگی نامه او را مطالعه کن…

جلسه بعدی که مراجعه کرد گفت در کلاس های مجتمع فنی ونک ثبت نام کرده و طراحی لباس می خواند. شما هر هدفی که داشته باشید بلاخره یک نفر در دنیا بوده که به آن هدف رسیده باشد، زندگی نامه او را بخوانید و ببینید با چگونه مردانه تلاش کرده است.

پس نگران هیچ چیز نباشید، مهم نیست اگر هیچ چیزی از مسیر نمی دانید فقط اولین قدم را بردارید و شروع کنید.

 

جملات انگیزشی

مرحله هفتم | مسیر پر پیچ و خم است، اما شما در مسیر بمانید :

مسیر موفقیت، مسیر پر پیچ و خمی است. هزاران قله و دره دارد که یک روز در بلندترین قله خواهید بود و روز دیگر در عمیق ترین دره ها تنها می مانید. کلید اینجاست : باید به مسیر بچسبید و مسیر را دنبال کنید.

فکر نکنید مسیر موفقیت همیشه رو به بالا و پر از خوشی است. شکست هایی که در طول مسیر با آن روبرو میشوید جزئی از مسیر و قسمتی از دستورالعمل موفقیت است. شما بدون شکست و بدون تلاش سخت در یک مسیر نمیتوانید به چیزی ارزشمند دست پیدا کنید.

 

مرحله هشتم | GPS تان را روش کنید :

GPS مسیر موفقیت تان را روشن کنید و هر چند وقت یک بار موقعیت یابی کنید. احتمالش زیاد است که در طول مسیر، از مسیر اصلی تان خارج شوید ( طبیعی است ) اما زمانی که متوجه شدید سریعا به مسیر اصلی تان بازگردید.

شما باید یک برنامه مشخص داشته باشید تا بتوانید با توجه به آن پیشرفت تان را اندازه گیری کنید. به طور مثال شما یک عکاس هستید. باید هر چند وقت یک بار عکس های تان را با عکس های گذشته خودتان مقایسه کنید، آیا بهتر شده اید؟ یا اینکه چقدر با عکس های بهترین عکاسان فاصله دارید.

همانطور که میدانید، تفاوت افراد حرفه ای با افراد تازه کار در اندازه گیری پیشرفت شان است. شما به عنوان یک فرد حرفه ای، همیشه باید میزان پیشرفت یا پسرفت تان را در طول مسیر اندازه گیری کنید و بدانید آیا تلاش هایتان جواب داده؟ باید شیوه و سبک تان را عوض کنید؟ خوب دارید پیشروی میکنید؟ یا …
کانال تلگرام موفقیت

حسین صفوی

سخنران، نویسنده و مشاور بازاریابی و فروش
اگر می خواهید کسب و کارتان را تبدیل به ماشین ثروت آفرینی کنید باید فروشنده و بازاریاب عالی باشید و اینجا دقیقا جایی است که باید در آن حضور داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *