چه طور یک کار آفرین حقیقی را از یک کارآفرین دروغی تشخیص دهید؟

همه ی ما جدا از نوع کسب و کارمان ؛ چه کار آفرین باشیم و چه در حال آماده شدن برای کارآفرینی , برای رشد کردن نیاز داریم که تعدادی از کارآفرین ها و بزرگان رشته ی خودمان را بشناسیم.

خوب همیشه یکی از توصیه هایی که از آقای برایان تریسی در یکی از همایش هاشون یاد گرفتم رو به بقیه میکنم , این که ببینید افراد موفق در رشته ی شما چه کاری انجام میدهند؟

شما هم همون کار رو انجام بدید ولی این فقط برای شروع کردن کافیه , برای جذب بازار شما باید از اون شخص هم بهتر باشید , به نوعی ایرادات کارهای آن شخص یا اشخاص رو برطرف کنید

و خودتون یک ورژن بهتر از اون کسب و کار رو بسازید , چرا که نه؟ما زاده شده ایم تا بهترین اتفاق ها را تجربه کنیم , بهترین زندگی را داشته باشیم و از وقت و زندگیمان لذت کافی را ببریم.

وقتی که ما شروع میکنیم به جست و جوی افراد  موفق در زمینه های کاری خودمون به راحتی و با حدودا ۱۰ دقیقه سرچ از طریق گوگل این اشخاص را راحت میتونیم پیدا کنیم.

طبعا ما سعی میکنیم به واسطه ی سایت , گروه و یا کانال تلگرام با رهبر این کسب و کار ارتباط برقرار کنیم.

موردی که خیلی افراد از آن میترسند این است که سوال کنند , بله درست است ؛ افراد میترسند که سوال کنند.

تنها روش پولدار شدن سریع

آنتونی رابینز , بزرگترین مربی موفقیت و انگیزشی تاریخ جمله ای بسیار زیبا را در این مورد به ما میگوید:

موفقیت همیشه آثار خود را به جای میگذارد.

معنی این جمله خیلی ساده میباشد و یعنی این که قبل از شما افرادی بوده اند که این مسیر را طی کرده اند و اگر به موفقیت رسیده اند , پس نشانه هایی برای شما هم هست که موفق شوید.

به عنوان مثال بیل گیتس که در حال حاظر دومین فرد ثروتمند دنیا میباشد , در خاطرات خود میگوید من همیشه یکی از الگوهای زندگی خودم رو “وارن بافت” (سومین فرد ثروتمند دنیا در حال حاظر)

قرار دادم و همیشه از او در مورد موفق شدن و سرمایه گذاری در بازارهای مختلف تجاری و یا حتی تصمیمات تجاری شرکتم از او سوال میکردم و نظر او را میپرسیدم.

و همین سوال و پرسش و پاسخ های زیاد باعث شد که من از الگوی خودم بهتر و ثروتمند تر شوم.

بیل گیتس و وارن بافت

اما مساله ای که در اینجا مطرح میشود این است که وقتی کارآفرین بزرگی مثل بیل گیتس یک الگوی مشخص دارد , شما میتوانید بدون داشتن الگو و سوال کردن از او به راه موفقیت دست پیدا کنید؟

طبعا جواب این سوال در بیشتر موراد نه میباشد ولی شاید شما با سعی و خطای زیاد و شکست های فراوان بتوانید مسیر واقعی و درست را پیدا کنید.

که روشی بسیار سخت و طاقت فرسا و از همه مهم تر زمان بر و گاها فوق العاده گران است , پس پیدا کردن الگو در رشته ی خودتون و پیشروی از مسیر موفق آن شخص

و بهتر شدن از الگوی شما همیشه یک مسیر بهتر و جایگزین و میانبری فوق العاده برای دستیابی به موفقیت است.

اما امروزه که هر کسی تقریبا کسب و کاری دارد و عینک کارآفرینی به چشم زده و میگوید من در رشته ی کاری خودم بهترین هستم , اولین هستم و کارآفرینی فوق العاده مثل من پیدا کرده اید و خوشحال باشید:

چرا که من خدمات و محصولات خودم را با منتی زیاد به شما میدهم و شما هم با اشتیاق فراوان از من خرید میکنید که محصولی بی نظیر خریده اید:

ما از کجا باید تشخیص دهیم که آیا شخص مورد نظر واقعا کارآفرینی خوب و آدمی صالح همچون وارن بافت است که به شاگرد خودش کمک میکند که از خودش بهتر شود ؛

یا این که از آن دست از افرادی است که عینک کارآفرینی به چشم میزند و یک ژست پرفوسور معابانه به خود میگیرد و سعی در فریب شما دارد.

در اینجا میتوان مردم را به سه دسته تقسیم کرد:

Seth Godin

دسته ی اول:اشخاصی امثال وارن بافت , بیل گیتس , دارن هاردی, ست گادین(عکس بالا) , آنتونی رابینز و … هستند که علمشان را بدون چشم داشتی به دیگران انتقال میدهند و این که اگر کسی از آن ها بهتر شود ترسی ندارند.

غول بازاریابی شبکه های اجتماعی شوید

دسته ی دوم:اشخاصی با همان عینک کارآفرینی هستند و هدفی جز گمراه کردن شما و درآوردن پول شما از جیبتان ندارند و با آن پول به سفرهای دور دنیا , میروند , تفریحات زیادی میکنند ؛

و همیشه سعی میکنند شما را درگیر فکر و خیال و آرزو نگه دارند تا شاید شما هم روزی کارمند آن ها شوید و در کنار آن ها باشید.

این دست از افراد نه تنها چشم دیدن موفقیت دیگران را ندارند , بلکه از موفق شدن شماها نیز به شدت وحشت دارند , چرا که فکر میکنند اگر شما از آن ها بهتر شوید آن ها بازارشان را ازدست میدهند.

آن ها اساسا شما را از قصد و به عمد به سمت اشتباه راهنمایی میکنند تا همیشه تشنه ی محصولات و خدماتشان بمانید این اشخاص افرادی مثل دوستان شما در دوره ی مدرسه و یا دانشگاه هستند که

از صبح تا شب وقتشان را صرف درس خواندن میکردند و در روز امتحان میگفتند که “ما یک خط هم درس نخوانیدم و امروز با بدترین نمره این درس را میوفتیم”

اما بعد از آمدن نمرات بالاترین نمره ی کلاس یا حتی کل ورودی را میگرفتند , پس احتمالا بارها با آن ها سر و کار داشته اید و از نزدیک آن ها را دیده اید.

و دسته ی سوم که کلا اشخاصی هستند که شما کمتر با آن ها در فضاهای مجازی برخورد میکنید و یا اگر برخورد کنید اطلاعات زیادی نمیتوانید از آن ها به دست بیاورید ,

این دسته از افراد خسیس علمی هستند و به هیچ وجه علم خودشان را در اختیار دیگران قرار نمیدهند و افرادی به شدت مغرور و منزجر کننده هستند.

اشخاصی که فکر میکنند اگر شما حتی یک خط از علم آن ها را بدانید کارشان تمام است و دنیا به آخر میرسد ؛ در اصل این افراد به توانایی های خود اطمینان ندارند و در عین حال از پیشرفت شما به شدت ترس دارند.

در دوره ی کارشناسی در دانشگاه دوستی داشتم که قصد خواندن دوره ی ارشد را به صورت جدی داشت ؛ مشاوره های اختصای میرفت و با اساتید بزرگ در ارتباط بود و از همه ی ما بیشتر درس میخواند,

با ما به گردش و حتی نمایشگاه کتاب می آمد ولی کتاب هایی که برای مطالعه نیاز داشت را جلوی ما خریداری نمیکرد که ما اسم کتاب ها را ندانیم و آن کتاب ها را نخوانیم که بعدا رقیب خود او باشیم , او حتی اسم کلاس ها و کتاب هایی که میخواند را به هیچ کسی نمیگفت

و این روند را تا زمان اعلام نتایج ادامه داد , او بهترین رتبه را در بین کنکوری های آن سال کسب کرد ولی آیا واقعا چنین کاری در قرن ۲۱ و با دوستان درست است؟به نظر شما موفقیت با این روش تا کجا میتواند ادامه پیدا کند؟

قضاوت این مورد با خود شما…

ما در این مقاله با دسته ی خسیس های علمی کاری نداریم , چرا که هیچ وقت از آن ها چیزی به شما و دیگری نمیرسد خصوصا تا وقتی که منافع خودشان در میان باشد.

در مورد دسته ی اول هم از بابت آن ها خیالتان راحت باشد , چرا که آن ها هر چیزی را که بلد باشند در اختیار شما قرار میدهند.

اما در مورد دسته ی دوم ماجرا کمی متفاوت است و روش هایی وجود دارد برای این که ببینید آیا آن رهبر کسب و کار در رشته ی شما , هدفش نگه داشتن شماست و این که پیشرفت نکنید یا این که شما بد برداشت کرده اید؟

روش های پیدا کردن افرادی با عینک کارآفرینی:

روش اول:

کار آفرین ها , کارآفرین تولید میکنند.

بله درست است , برمیگردیم به زندگی بزرگترین کارآفرینان ۲ صده اخیر یعنی استیو جابز و هنری فورد.

به راحتی میتوان گفت بیشتر از ۷۰ تا ۸۰ درصد کسانی که روزی در شرکت این افراد مدیر بخشی از قسمت های کارخانه ها و یا تولیدی ها بودند بعد از جدا شدن از شرکت های آن ها

برای خودشان شرکت های بزرگ احداث کرده اند و با استراتژی هایی که یاد گرفته اند کسب و کارشان را هدایت کرده اند و حتی تعدادی از این افراد زندگی نامه های این اشخاص بزرگ را نوشته اند

و امروزه در غالب کتاب های روش های نوین رهبری کسب و کار به روش استیو جابز در کتاب فروشی ها موجود است.

اگر شخصی که شما با او صحبت میکنید , حتی یک بار به شما گفت که بروید و کارمند شوید و با حقوقی ماهی ۱ تا ۳ تومن بسازید شک نکنید که ۱۰۰ درصد به شما دروغ میگوید.

احتمالا بعد از آن هم برای استخدام از شما یا مدرک دانشگاهی بالا میخواهد و یا به شما پیشنهاد کارکردن به صورت چندین ماه به صورت رایگان در شرکتش را میدهد و بعد از آن ها طبعا با شما کاری نخواهد داشت.

پس اگر دیدید که شخصی کارآفرین بود و به شما در مورد استخدام شدن میگفت و شما را به سمت و سوی زندگی کارمندی هدایت میکرد ؛ شک نداشته باشید که آن شخص یک شیاد مدرن در جامعه ی فعلی است.

این دست از افراد شبیه مایک مارکولا مدیر تبلیغاتی کوکا کولا که توسط استیو جابز به اپل آمد و سپس باعث اخراج خود استیو جابز از اپل شد هستند و سعی میکنند همیشه شما را مدیون به خودشان و محتاج به خودشان نگه دارند.

 

روش دوم:

از کارآفرین ها باید روش یاد بگیرید.

به عنوان مثال وقتی شما فیلم هایی مثل استیو جابز ۲۰۱۳ یا گرگ وال استریت یا در جستجوی خوشبختی را میبینید به نوعی با روش های کارآفرینی مدرن آشنا میشوید.

و تا چندین ماه فکر این که این اشخاص با روش های شگفت انگیزی به موفقیت رسیده اند از سرتان بیرون نمیرود و حتی شاید سعی کنید به روش آن ها موفق شوید.

اگر کارآفرین یا شخصی که با او در زمینه ی موفقیت مشورت میکنید , فقط به شما امید میداد و هیچ روش تضمین شده ای برای کسب درآمد نداد باز هم شک نکنید او دروغ میگوید.

اما اگر روشی را به شما ارائه کرد بیایید و به جمله ی اول متن از برایان تریسی بزرگ رجوع کنید:

ببییند آیا خودش همان روش را انجام میدهد؟یا هدفش این است که با زیرکی شما را در یک جای ثابت نگه دارد؟

در این مورد فیلم اکس ماشینا شاید بهترین مثال باشد که مدیر عامل شرکت بزرگی که بر روی ساخت ربات کار میکند , برای این که بهترین کارمندش که به مواردی مشکوک شده است را کنترل کند

او را وارد تست های عجیب و غریب با یک ربات میکند و سعی در کنترل فکر و جهت دهی به ذهن آن شخص دارد.

اگر روش پیشنهادی او با روشی که خودش گفت متفاوت بود شما به همان روش بپردازید بهترین روش است , فقط اگر از آن شخص سوال کنید که چرا روش خودش را به شما نمیگوید

احتمالا با ۲ پاسخ رو به رو میشوید:

این روش برای بزرگان رشته هست و برای افرادی که تازه به میدان آمده اند جواب نمیدهد که در این صورت به مقاله ی بازاریابی چریکی رجوع کنید و از آن شخص هم نهایت تشکر را داشته باشید.

و اما پاسخ دوم این که , من این کار را دوست ندارم و صرفا جهت کمک کردن به مردم اینجا هستم و اگر تو هم اشتیاق کمک کردن به مردم را داری بیا و در شرکت من استخدام شو.

خوب این جواب کمی زیرکانه میباشد و در این صورت باید به شخص گفت که اگر تو برای خدمت به مردم اینجا هستی و از روی دلسوزی کار میکنی

چه مقدار خدمات و محصولات رایگان به دیگران ارائه میدهی؟

آن خدمات و محصولاتی که در جلوی دوربین و برای تبلیغ خودت است مهم نیست , نمونه ی بارز این مورد کاظم قلمچی است که به شدت روی کمک های مالی به دانش آموزان با توان مالی کم و یا ساخت مدارس در مناطق دور افتاده به شدت مانور میدهد.

که در ۹۹ درصد موارد هم آن شخص محصول رایگانی را به صورت غیر از تبلیغات ارائه نمیدهد.

پس باز هم آن شخص در حال دروغگویی است و هدفی جز این که جلوی پیشرفت شما را بگیرد ندارد.

چه بسا خوانندگان و بازیگران زیادی هست که هر ماه به خیریه و یا خانه های سالمندان میروند و به رایگان برای آن ها کنسرت ها و تئاتر هایی خاصی را اجرا میکنند ولی خیلی از افراد حتی شاید خبر نداشته باشند که این برنامه ی دائمی تعدادی از هنرمندان است.

روش سوم:

از او اسم ۳ تا ۵ کتاب آخری که در ۲ ماه اخیر خوانده و خلاصه ای از محتویات آن را بپرسید , سپس خودتان بروید و همان کتاب ها را بخوایند و یا اگر خوانده اید در مورد جزئیات آن ازشان سوال کنید.

این یک حقیقت غیر قابل انکار است که کارآفرینان موفق کسانی هستند که بیش از بقیه کتاب میخوانند , برای آن ها مهم نیست در تاکسی , مترو , صف ها و یا سایر مکان های دیگر کتاب بخوانند , آن ها عاشق مطالعه کردن هستند.

و همین مطالعه باعث ایجاد یک تفاوت فکر بنیادین بین یک کارآفرین و یک کارمند و یک شخص با عینک کارآفرینی میشود.

اگر به شخص مورد نظر دسترسی راحتی دارید هر ۲ ماه از او این سوال را کنید , اگر آن شخص واقعا عینک کارآفرینی به چشم زده باشد بعد از مدت کوتاهی به راحتی گیر می افتد.

اگر شما هم هنوز خواندن کتاب را شروع نکرده اید بهتر است با بهترین کتابی که در عمرم خواندم و زندگی من را تغییر داد و باعث شد هر روز مطالعه کنم شروع کنید ؛ کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی.

کتابی بی نهایت گیرا و جذاب که هر کسی را مجذوب خودش میکند و انقلابی را در مورد شیوه ی زندگی شما ایجاد خواهد کرد.

همچنین میتوانید به گروه تلگرام ما سر بزنید و با پینشهاد های کتاب ماه که توسط خودمان خوانده شده و به شما معرفی میگردد شروع کنید و یا جهت پرسش و پاسخ برای پیدا کردن کتاب ها در آن گروه سوال کنید.

 

روش چهارم:

آرزو یا راز؟

عکس نوشته بازاریابی

این روش یکی از بهترین روش ها میباشد که اشخاص به صورت ناخودآگاه از آن استفاده میکنند و حتی خبر دار نیستند و خودشان را به راحتی با این روش لو میدهند ,

اگر شخصی این قدر ماهر بود که بتواند در موراد بالا حفظ ظاهر کند , با این روش به راحتی لو میرود.

اشخاصی که عینک دودی کارآفرینی به چشم میزنند به شما میگویند آرزویت چیست؟

طبعا هر کسی آرزوی خاص خودش را دارد و پاسخ مربوط به خودش را میدهد

سپس به شما میگوید بروید و دنبال آرزوهایتان باشید , اشتباه نکنید به دنبال آرزو رفتن کار بی نهایت عالی و فوق العاده خوبی میباشد اما به چه صورت؟

آیا آن ها همانطور که گفته شد روشی به شما میدهند؟آیا روششان را خودشان هم استفاده میکنند؟

یا این که به شما رازی را میگویند که کسی از آن خبر دار نیست؟روش هایی را به شما جهت پیشبرد اهدافتان میدهند

شما کدام را دوست دارید؟

این که با شخصی صحبت کنید و به شما بگوید آرزویتان چیست؟

یا این که با شخصی صحبت کنید و او به شما راز و یا راه حلی که خودش طی کرده است را بگوید؟

Company: Facebook

این که شما بتوانید یک آرزوی خوب داشته باشید بسیار عالی است ولی تقریبا همه ی ما یک آرزو در زندگی شخصی خود داریم چه بسا مطرح کردن این آرزو با آدمی خطرناک باعث دزدیده شدن ایده ی ما شود.

همه ی شما با فیس بوک آشنایی دارید و احتمالا اکانتی هم در این شبکه ی اجتماعی دارید ؛ ولی شاید خیلی از شماها هنوز نمیدانید ایده ی ساخت فیس بوک از کجا آمده است.

مارکو زاکربرگ یکی از دانشجویان نابغه ی دانشگاه هاروارد بود که بی نهایت در زمینه نوشتن کدهای طراحی سایت مهارت داشت.

او با هک کردن سرور های دانشگاه به عکس دانشجویان دسترسی پیدا کرد و از بین آن ها عکس دانشجویان دختر دانشگاه را جدا کرد و در یک سایت اپلود کرد.

سپس در این سایت(فیس مَش) به صورت رندم عکس ها نمایش داده میشد و مردم زیباترین دختر را از بین عکس ها انتخاب میکردند.

با این کار اسم زاکربرگ در کل دانشگاه پیچیده شد , در همین حین که دو برادر از خانواده ای ثروتمند در هاراوارد دنبال یک برنامه نویس مطمئن میگشتند که بتوانند یک شبکه از دانشجویان هاروارد را ایجاد کنند؛

این ایده را با مارک زاکربرگ مطرح کردند و او در جواب فقط گفت قبوله و من براتون این سایت رو میسازم و بعد از ۴۰ روز همان سایت با همان ایده و با اسمی دیگر پدیدار شد , سپس ایده ی Thefacebook جهانی شد و به facebook تغییر نام داد.

اما نباید تلاش شبانه روزی و سفرهای متعدد تیم سازنده ی آن را نادیده گرفت ولی به هر حال ثروتمندترین شخص جوان در دنیا با عملی کردن ایده ی دیگری به ثروتی هنگفت رسید.

جوان ترین میلیونرهای اینترنتی

پس مراقب باشید , کسی که از شما در مورد آرزوهایتان میپرسد یا متقلب است و خبر ندارد و یا شبیه موسس فیس بوک.

اما ما حالت خوشبینانه آن را نگاه میکنیم و میگوییم شخص مورد نظر به صورت ناخودآگاه , چنین سوالی از شما میپرسد زیرا هدفی برای راهنمایی کردنتان ندارد.

روش پنجم:

کارآفرینان واقعی وعده های دروغ نمیدهند.

تقریبا برای همه واضح است که وعده های دروغ چه بلایی ممکن است سر شما بیاورند و چه اتفاقاتی ناخوشایندی برای شما بار بیاورد.

مثلا سایت های زیادی هستند که تحت عنوان اولین ۱۰۰ میلیون دلار زندگی خودت را در بیاور فعالیت میکنند و روش های عجیب و غریبی برای ثروت آفرینی به شما معرفی میکنند.

آن ها وعده های غیر قابل باوری به شما میگویند و سعی در فریب و خالی کردن جیب شما آن هم با هزینه های هنگفت ۱۰-۱۲ میلیونی دارند.

جالب است که هیچ روشی هم بعد از آن ندارند و برای ۱۰۰ میلیون دلارهای بعدیشان هیچ برنامه ای نداشتند و هم اکنون در زمینه ی دوست یابی فعالیت میکنند.

معلوم نیست ادامه ی آن ۱۰۰ میلیون دلار چه شد؟

و سوال جالب بعدی این که اگر ۱۰۰ میلیون دلار به دست آورده اید , چه طور در ایران این پول دلاری را به دست آورده اید؟

و یا اگر در خارج از کشور بوده است , چه طور توانستید این همه پول را بدون هیچ گونه مشکلی وارد کشور کنید؟

به هر حال به دست آوردن درآمد زیاد غیر ممکن نیست ولی به دست آوردن درآمدهای نجومی میلیون دلاری آن هم در یک سال از شروع فعالیت نه تنها اغراق بلکه خرق عادتی بزرگتر از اژدهای کالیسی در گیم اف ترونز است.

روش ششم:

آن ها شما را نمیترسانند.

بیش از ۹۹ درصد کارآفرین ها همیشه توسط اطرافیانشان سرکوب شده اند و محکوم شده اند به این که تو نمیتوانی این کار را انجام دهی ولی در نهایت آن ها موفق شده اند ؛

حتی ممکن است در طول مسیر راه چندین بار شکست بخورند و دوباره از اول بر روی پاهای خود بایستند ولی هیچ وقت اجازه ندادند که خسته شوند و در مسیر کم بیاورند.

به همین دلیل و این که آن ها هم حتما سرکوفت های تو نمیتوانی , نمیشه , بزارش کنار رو از دوستان و خانواده بارها شنیده اند پس امکان ندارد که شما را بترسانند و به شما بگویند تو نمیتونی , تواناییش رو نداری
انجام این کار نیاز به تجربه ی زیاد داره که تو نداری , باید چندین سال کارآموزی کنی تا بتونی به چند سال پیش من که شروع کردم برسی

این که دیگران میترسانند  و به آن ها نهیب تو نمیتوانی شروع کنی و اگر هم شروع کنی موفق نمیشوید را میزنند و به آن ها در مورد سختی ها راه میگویند فقط ۲ احتمال وجود دارد.

احتمال اول این که شخص دارد به شما دروغ میگوید چرا که میترسد شما بازار کار او را از بین ببرید.

احتمال دوم این که او یک مریض روانی است.

اگر شخصی با آن همه سختی و مشقت و سرکوفت خوردن , دوباره همان کار را با شما میکند و در عین حال هم میگوید ترسی از این که بازار را از دست بدهد ندارد پس شک نداشته باشید که او دچار یک سادسیم بدخیم است.

سریعا شماره ی یک روانپزشک خوب را پیدا کنید و به آن شخص معرفی کنید که جهت مشاوره رفتن پیش او اقدام کند.

البته این دسته از افراد معمولا از همان دسته ای هستند که میگویند برای خدمت به مردم به دیگران کمک میکنند و کارشان را دوست ندارند.

نمونه ی بارز این کار این است که شما در کنکور نتیجه ی خوبی نگرفتید و همه به شما پیام دادند و زنگ زدند و رتبه ی کنکورتان را پرسیدند و طبعا شما اصلا حس خوبی در آن لحظه نداشتید.

بعد از گذشت چند سال , یکی از فرزندان فامیل هایی که به شما زنگ میزدند , کنکور میدهد و میدانید که نتیجه ی خوبی نگرفته است.

پس وقتی به او زنگ بزنید هم ۲ حالت دارد :

۱-برای این که شاید بتوانید حال او را بهتر کنید و از حس مشترکتان برایش بگویید.

۲-شما هم باید به یک روانپزشک مراجعه کنید.

روش هفتم:

کارآفرین های موفق همیشه افراد درجه ۱ را استخدام میکنند.

عکس نوشته انگیزشی

این جمله نیز از استیو جابز است ولی چه ارتباطی با موضوع ما دارد؟ما از کارآفرینی صحبت میکنیم و نه استخدام.

درست است , شما قرار نیست جایی استخدام شوید ولی در شرکت شخصی که با او مشورت میکنید حتما تعدادی کارمند وجود دارد.

آن ها را از طریق صفحات اجتماعیشان پیدا کنید و صفحاتشان رو برررسی کنید, نمونه کارهایشان را ببینید و یا حتی با خود آن ها در شرکت گفت و گو کنید.

از آن ها به شیوه ای که ناراحت نشوند در مورد حقوقشان سوال کنید , چرا که افراد درجه ۱ همیشه با دستمزدهای خوبی کار میکنند.

پس اگر شما به شرکتی رفتید و دیدید که افراد در آنجا سطح حقوق متوسط و یا پایینی را دارند و یا تغییرات درون سازمانی زیادی در تغییر کارمندان اتفاق میافتد

بدانید که یک جای کار میلنگد و شخص مورد نظر شما , آن کسی نیست که انتظارش دارید.

در این جور مواقع من اگر جای شما باشم گوشی تلفنم را برداشته و شروع به صحبت فرضی میکنم و بعد با عجله میگویم ببخشید کاری فوری برای من پیش آمده است و سریعا فرار را بر قرار ترجیح میدهم.

و به جای این که از آن شخص به اصطلاح کارآفرین مشاوره بگیرم ترجیح میدهم یک فیلم انگیزشی همچون گرگ وال استریت را ببینم.

روش هشتم:

هنوز هم شک دارید؟زبان بدنشان را کنترل کنید.

بله درست است , این روش مورد علاقه ی من در هنگام اولین صحبتم و خصوصا مشاوره با افراد مختلف است , زبان بدن افراد خیلی ساده تر از آنکه فکرش را بکنید افراد متقلب و دروغگو رو آشکار میکند.

امروزه به خاطر توجه زیاد مخاطبان به محتوی ویدیویی , از افرادی که اسمی برای خودشان دست و پا کرده اند همیشه میتوانید ویدیویی پیدا کنید , چه در اینستاگرام , آپارات و یا حتی یوتیوب و تلگرام.

ویدیوهای آن ها رو بررسی کنید و ببینید که آیا در حین مشاوره دادن به شما علائم دروغگویی که در مقالات زبان بدن  (در سایت و گروه تلگراممان) به آن اشاره کرده ایم را بروز میدهند؟

اگر در مورد زبان بدن هنوز چیزی نمیدانید میتوانید به دسته ی مقالات زبان بدن در سایت مراجعه کنید.

 

فراموش نکنید که این روزها افراد متقلب به شدت زیاد شده اند , افرادی که قصد دارند پول از جیب شما خارج کنند و خیلی از وقت ها شما نمیدانید که هدف آن ها کمک کردن است و یا خالی کردن جیبتان.

طبعا هدف هر کسب و کاری کسب درآمد برای خود شخص راه اندازی کننده آن میباشد ولی این کسب درآمد , باید از روش های درست و انسانی انجام پذیرد و این که با روش های نوین سعی در فریب افراد داشته باشیم

تا بتوانیم پول بیشتری را به دست بیاوریم و آن پول را خرج مسافرت دور دنیا و یا رستوران های آنچنانی کنیم درست نیست.

باز هم تاکیید میکنیم وارد روش های توصیه شده ی دیگران که خودشان حتی زحمت امتحان کردنشان هم نمیکشند نشوید , اگر به دنبال روش های عجیب و غریب پولدار شدن هستید , دنبال سفر به کره ی ماه , درمان سرطان با یک قرص , از بین بردن آلودگی محیط زیست باشید.

اگر دنبال نوآوری هستید باید بهای آن را پرداخت کنید و طبعا چندین بار شکست بخورید تا تجربه ی لازم جهت موفقیت را به دست آورید ولی در این راه مراقب باشید که در دام شیاطینی که هدفی جز جلوگیری از پیشرفت بی نهایت شما دارند نیافتید.

در این مطلب سعی شد که نکات اصلی و مهم انتخاب الگو را برای شما توضیح دهیم تا در دام افراد فریبکار نیافتید , طبعا موارد دیگه ای نیز در انتخاب الگوی موثر هستند همچون متناسب بودن و نزدیک بودن اخلاقیات شما با الگوی مورد نظر شما و خیلی چیزهای دیگه.

به نظر شما چه عاملی در انتخاب الگوها شما موثر است؟برای ما و سایر دوستانتان آن را در بخش کامنت ها قرار دهید.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *