آیا تبلیغات راه حل کاهش فروش است؟

کاهش فروش داشته ایم آیا باید تبلیغ کنیم ؟

منطقا کار خوبی است! مردم اگر از محصول یا خدمات شما اطلاع یا شناخت کافی نداشته باشند از آن ها استفاده نخواهند کرد.

اگر محصول و پیشنهاد تشویقی خوب با پول کافی برای تبلیغ کردن در میان این همه تبلیغات فراوان دارید پس تبلیغ کنید تا آگاهی و شناخت مشتریان از محصولات شما بیشتر شود.

 

اگر می خواهید بحاطر کاهش فروش تبلیغ کنید اولین قدم این است که علت کاهش فروش را شناسایی کنید.

 

اگر کاهش فروش به خاطر زمان نامناسب برای خرید کالا بوده بهتر است پول هایتان را خرج نکنید تا در زمان مناسب برای تبلیغات هزینه کنید.

بطور مثال در فصل گرما می توانید برای فروش باروی برف کلی تبلیغ کنید و حتی ممکن است فروش هم داشته باشید اما عقل حکم می کند که تا اواخر فصل پاییز صبر کنید. بیشتر مشاغل یک نقطه افزایش فروش فصلی دارند که مناسب ترین زمان برای تبلیغ کردن است. ( شغل شما چطور؟‌)

 

 

بهتر است پیش از شروع فصل خرید یعنی زمانی که مردم در فکر خرید هستند تبلیغ کنید.

اگر کاهش فروش بخاطر مشکل محصول است بهتر است تا برطرف کردن مشکل تبلیغات را موقتا قطع کنید در غیر این صورت افراد بیشتری پس از خرید مخصول شما تجربه بدی از آن بدست می آورند که در نهایت موجب کاهش فروش در دراز مدت و خدشه دار شدن اعتبار برند می گردد.

شاید باورتان نشود اخبار بد به چه سرعتی بین مشتریان پخش می شود.

اگر کاهش فروش به خاطر کیفیت پایین تبلیغات باشد بهتر است تا ساحتن تبلیغات بهتر آن ها را متوقف کنید.

 

تبلیغات بد و بی کیفیت می تواند تا ۵۰ درصد فروش را کاهش دهد

باید نشانه های مثبت و منفی جزییات دیداری و گفتاری موثر در آگهی ها را بررسی کنید. شاید آگهی ها تهاجمی یا برای اعصاب آزاردهنده باشند که در آن صورت مشتریاب با کیف پولشان جواب آن ها را می دهند.

 

چطوری بفهمیم تبلیغات مان خوب است یا خیر :

یک روش ساده برای بررسی تاثیر تبلیغ روش درخواست کاری از مردم است که بیش از ۱۰۰ سال است که از آن استفاده می شود.

اساسا وجود Landing Page ها یا صفحات فرود برای همین موضوع است.

ما تبلیغ می کنیم و بازار هدف را وارد صفحات فرود می کنیم. حالا در آنجا از آن ها درخواست وارد کردن ایمیل شان را می کنیم. هر چه تعداد ایمیل های وارد شده بیشتر باشد نشان می دهد تبلیغات ما موثر تر بوده است.

شما همین کار را برای عضویت در گروه تلگرام نیز می توانید انجام دهید.

 

آیا مشتریان از تکرار زیاد آگهی خسته می شوند‌؟

در مواردی ممکن است مشتریان از تکرار زیاد آگهی ها خسته شده باشند. برای مثال اگر لیست مشتریان اشکال داشته باشد ممکن است یک آگهی چند بار به مشتریان اصلی ارسال شود. در چنین مواردی باید تکرار تماس را کنترل کنید.

با تحقیق می توانید علت عدم کارایی تبلیغ را بفهمید. تبلیغاتی که غیر منتظره باشند و به طور مداوم به روز شوند می توانند سال ها بدون کهنه شدن اجرا شوند.

اما اگر مشتریان از دیدن آگهی ها خسته شده باشند تکرار بیشتر موجب دلزدگی آنها می شود. یک نمونه از شرکت هایی که همیشه بهترین تبلیغات را انجام می دهد شرکت Nike است.

 

 

فیلم کامل این درس در کلوپ وجود دارد

 

در گروه تلگرام ما می توانی عضو شوی و هر سوالی که داری بپرسی.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

2 پاسخ
  1. nedafallah
    nedafallah گفته:

    من اصلا به تبلیغات توجه نمی کردم ولی الان که nike رو مثال زدین این تصمیم رو گرفتم که هر تبلیغی می بینم نکات منفی و مثبتش رو بسنجم . ممنونم ازتون

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *