زبان بدن

چه طور با زبان بدن هر خانومی را به خود علاقه مند کنیم؟

در این قسمت از مقاله , ما سریع تر و صریح تر , بی رحم تر و خشن تر , و شاید غمناک تر و شاید هم خوشحال تر از همیشه در خدمتتون هستیم.همچنین کمی هم چاشنی طنز به این مقاله اضافه کردیم.

احساسی که بعد از خواندن این مقاله دارید میتونه خیلی بد باشه و به شما بقبولونه که سرتون یک کلاه گشاد رفته , و یا شاید هم یک حس غرور و افتخار بهتون دست بده.

این واکنش های شما هست که زندگیتون رو میسازه ولی اگر مثل خود من در بازه ای به این نتیجه رسیدید که تا الان تقریبا شکست خورده هستید مهم نیست.

شما فقط حق دارید نیم ساعت نگران , افسرده و اندوهگین باشید و بعد از اون هر چی این حس رو بیشتر در خودتون بروز بدید صرفا برای این هست که با ملامت کردن خودتون ,

کمی حس سبکی بهتون دست بده که همه میدونیم این کار کاملا بیهودست.این تکنیک رو از یکی از کتاب های برایان تریسی خوندم و پیشنهاد میکنم هر وقت (خصوصا امروز بعد از خواندن این مقاله)

داشتید حتما ازش استفاده کنید و سعی کنید که با این روش خودتون رو آروم کنید که حتما به خوبی برای شما جواب میده.

برایان تریسی از بزرگترین مربی ها و نویسنده های موفقیت شخصی و رهبری در دنیا

شاید دارید از خودتون میپرسید برای چی باید مقاله ای رو بخونم و چیزی رو بدونم که حس بدی بهم میده و ممکنه من رو ناراحت کنه؟

اصلا از من میپرسید هدفت از نوشتن این مقاله چی بوده؟

در جواب شما میگم یک روز یه مرد باهوش , دو نصیحت به من کرد:

اول این که ما همیشه از کسایی که دوستشون داریم خیانت میبینیم.

دوم این که ما با دشمنامون صلح میکنیم و نه با دوستانمون.

بسته به این که در شرایط جنگ و یا صلح هستید , زندگی شما در دو مورد بالا خلاصه میشه , یا دشمنی دارید که باید باهاش مذاکره کنید.

یا دوستی دارید و یا در رابطه ای هستید که میخواهید با خیال راحت و آسوده به شخص مقابل اعتماد کنید و یا ببینید که آیا اون شخص دوستتون داره یا نه؟

یا حتی میتونید برای شروع کاری بهش اعتماد کنید و سمتی رو بهش بسپارید یا نه؟

راز ثروتمند شدن

من خودم از دوستان و افراد زیادی ضربه خوردم که بیشترشون مالی بودند و یا قصد راه اندازی کسب و کارهای زیادی داشتم که به سرانجام نرسیدند.

از دوستانی که در دوره ی دانشگاه به فکر ساخت نرم افزارهای عجیب و غریب بودیم یا راه اندازی شرکت های دانش بنیان , دفاتر فنی و مهندسی , راه اندازی سایت هایی مثل دیوار و شیپور و… ,

حتی در دوره ی کارمندی و دادن پولی کمتر از مقدار توافق شده و یا حتی ندادن پولم برای شرکتی که باهاش کار میکردم.

حتی در دوره ای که کنکور داشتم , پول هنگفتی به یک مشاور برنامه ریز دادم که با لطف فراوان پول رو خورد و حتی جواب تلفن های من رو هم نداد.

در حدودا سه موردی که ضررهای مالی نسبتا سنگینی دادم به جمله های بالا توجه نکرده بودم.
ما از کسایی که دوستشون داریم خیانت میبینیم , و دقیقا بعد از این که من به گذشته نگاه کردم حتی ژست های این افراد غیر قابل اعتماد بود.

البته اون موقع به صورت حرفه ای مهارت خواندن زبان بدن رو نداشتم ولی با نگاهی به گذشته و جستجو در بین افراد متوجه شدم

شما یا باید به صورت غریزی استیو جابز باشید که بتوانید افراد کلاه برادار رو در کمتر از چند دقیقه تشخیص بدید و یا این که حداقل علمی از زبان بدن داشته باشید.

در این بخش قبل از هر چیزی یکی از کاربردهای زبان بدن در سطوح بالا را به شما نشان میدهیم که این علم گسترده تا چه حد میتواند دست شما را در نزد بقیه رو کند.

قسمت اول ویدیو

 

قسمت دوم ویدیو

 

 

اما در ادامه ی مقاله میخوام برای تو دوست و خواننده ی عزیز این مقاله:

یک خاطره برای شما از یکی از دوستانم تعریف میکنم که خودش هم در جریان  پخش این خاطره نیست و درواقع دارم بدون اجازه از اون این خاطره رو اینجا میگم ولی امیدوارم اگر این مقاله رو خوندی من رو ببخشی.

من دوستی در دوره ی دانشگاه داشتم که بی اندازه از یکی از دخترهای دانشگاه خوشش اومده بود , و از اون عشق های آتشین به جونش افتاده بود.

عاشق دختری با قدی به نسبت کوتاه , موهای بلند مشکی , چشم های سبز و ترم ۵ رشته ی حسابداری.

دوست من هم تپل و با استایلی شبیه به باب اسفنجی =)) و موهایی تقریبا ریخته شده و ترم ۳ عمران و با اعتماد به نفسی بی نهایت بالا تمام عزم خودش رو داشت جزم میکرد که بره و پیشنهاد آشنایی بیشتر رو بده.

ولی قبل از روز آشنایی از من درخواست کرد که در روز قرار ملاقات از راه دور همراهیش کنم که حس تنهایی بهش دست نده و فکر و خیالی راحت داشته باشه که حس داشتن یک پشتوانه رو داشته باشه.

روز موعود فرا رسید و دوست من برای صحبت اولیه جلو رفت , اون روز یکی از بهترین کلاس های زبان بدن من در عمرم داشت تشکیل میشد.

من امروز میخوام از اون کلاس درس استفاده کنم , و تجربیات زیادی رو که از اون روز یاد گرفتم به شما ها یاد بدم.

راستی اگر به دنبال این هستید بدونید که دوست من در نهایت جواب مثبت گرفت یا منفی؟

صبر کنید و تا آخر مقاله خودتون جواب رو حدس بزنید.

همچنین من در این مقاله برای شما یک سورپرایز ویژه هم آماده کردم و به شما تعداد موش آزمایشگاهی و یا به اصطلاح خودم طعمه ی ماهی گیری میدم

و بهتون یاد میدم که چه طوری از این ترفند هایی که امروز یاد میگیرید در کمتر از ۳۰ دقیقه فرق تظاهر کردن و احساسات واقعی را از هم تشخیص بدید.

فکر میکنم حالا بدونی چرا این مقاله رو نوشتم و این قسمت رو صرفا به نشانه هایی اختصاص دادم که تمام بانوان و خانوم ها اگر به شما علاقه مند باشند از این نشانه ها استفاده میکنند.

و همچنین به زبان بدن علاقه مند نبودن و یا فراری بودن خانوم ها هم اشاره ای میکنم , شاید بگید پس آقایان چی؟

درسته , من قول داده بودم که بعد از خواندن دو قسمت بعدی تقریبا همه شگفت زده بشید , پس این مژده رو بهتون میدم که بعد از بررسی کامل زبان بدن بانوان

به بررسی زبان بدن آقایون میپردازیم و ویژگی هایی که خیلی از افراد بهش توجه نمیکنند رو بهتون گفته میشه.

مورد حائز اهمیت بعدی اینه که خیلی در خیلی از سایت ها مقالات زیادی در مورد زبان بدن بانوان هست ولی تقریبا برای کشور ما با توجه به وضعیت اسلامی و دینی و نوع خاص پوشش

استفاده های چندان زیادی برای ما ندارند و به نوعی بومی شده نیستند , در این سری مقالات سعی کردم تا حد امکان تجربه های چندین ساله ی خودم که تا حد زیادی هم بومی شده هست رو با شما مطرح کنم.

خوب حالا وقتشه که به بررسی علائم مربوطه بپردازیم:

 

دست ها:

قسمتی که من شخصا همیشه برای کنترل زبان بدن بهش نگاه میندازم و توجه میکنم دست ها هستند , دست ها یکی از بهترین عناصر انتقال پیام در انسان ها هستند.

قبلا هم در سری مقالات زبان بدن به حرکت دست ها در زبان بدن اشاره کرده بودیم که حتی هیتلر هم از این موضوع در زبان بدن خودش استفاده میکرد.

نوع حرکت دست به دلیلی مهم هست که کنترل کردن این قسمت از بدن اگر شخص مقابل شما اطلاعاتی از زبان بدن نداشته باشه بسیار کارآمد هست ,

و با خواندن زبان بدن دست ها به صورت کلی میتونید خیلی راحت و در اولین قدم فکر شخص مقابل رو بخونید.

خوب برگردیم سر خاطره ی خودم , و قرار عاشقانه ی دوستم در این مورد:

وقتی که پشت میز رستوران نشستند اولین اشتباه رو انجام دادند , البته این اشتباه کاری هست که تقریبا همه ی افرادی که تازه در حال آشنایی با همدیگر هستند انجام میدهند.

اون اشتباه چیه؟

در یک میز دقیقا رو به روی هم بنشینید , این نوع نشستن دقیقا حس تدافعی و جنگ طلبانه در ضمیر ناخودآگاه هر دو شخص ایجاد میکنه ولی متاسفانه در خیلی از رستوران ها و کافه ها

نحوه ی چیدمان صندلی ها و میز ها به نحوی هست که برای افرادی که قرار دو نفره دارند این اشخاص دقیقا رو به روی هم قرار میگرند  , در صورتی که اگر قرار ملاقات عاشقانه و یا کاری بسیار حساسی دارید

بد و اشتباه نشستن بیشتر افراد در رستوران ها

توصیه میکنم حتما از محلی استفاده کنید که میز گرد و یا حداقل بیضی داشته باشه و یا اگر از میز های مستطیل و مربع استفاده میشه در اون محل حتما سعی کنید صندلی را از حالت مخالف شخص خارج کنید.و در کنار شخص بنشینید.

با این کار شما و شخص مقابل حس خیلی بهتری خواهید داشت و از حالت معذب بودن خارج میشوید.

نشستن درست و مناسب در سر میز با زبان بدن

نشستن درست و مناسب در سر میز با زبان بدن

مگر این که قصد داشته باشید شخصی را توبیخ و تنبیه کنید و یا این که به او اعتماد کافی ندارید و میخواهید به حالت دوئل کردن با شخص مقابل صحبت کنید.

مورد بعدی , در مورد زبان بدن علاقه ی خانوم ها که میشه بهش اشاره کرد محل قرار گیری دستان اوست.

قرار گرفتن دستان در زیر میز در زبان بدن

قرار گرفتن دستان در زیر میز در زبان بدن

قرار گرفتن دستان در زیر میز در زبان بدن

قرار گرفتن دستان در زیر میز در زبان بدن

اگر در حین صحبت دستان خانومی به سمت زیر میز رفت نشان دهنده ی ناراضی بودن او و یا نداشتن حس خوب در آن لحظه هست.(عکس اولی که در این مقاله قرار گرفت)

اما اگر دستان به روی میز قرار گرفت چه طور؟

در این بخش چندین حالت ممکن است رخ بدهد:

زبان بدن دست به سینه نشستن

زبان بدن دست به سینه نشستن

یکی از حالات ممکن دست به سینه نشستن آن خانوم میباشد , اگر در حین صحبت کردن با خانومی بودید و دیدید که آن خانوم دست به سینه نشسته

فکر این که نظر خودتون رو بهش بگید و یا حتی پیشنهادی رو مطرح کنید از سر هم نگذرونید چون قطعا مخالفت میکنه مگر این که محل مورد نظر سرد باشه که دلیل این مورد رو در بخش های قبلی بهش اشاره کردیم.

البته این مورد برای آقایان هم صدق میکنه و ترجیحا با شخصی که دست به سینه نشسته کاری نداشته باشید.

زبان بدن دست به سینه روی میز

یکی دیگه از حالات اینه که اون خانوم کمی از روی صندلی به سمت میز خم میشه و دستانش را به حالت دست به سینه روی میز قرار میده.

در این حالت وضعیت نسبت حالت قبلی یکمی بهتر است ولی با دستان قرار گرفته بر روی میز یک مانع بین خود و شخص مقابل در حال ایجاد شدن هست.

در این حالت اگر شانس با شما یار باشه ممکنه وضعیت شخص به نفع شما تغییر کنه , چون به دلیل وضعیت راه رفتن و ستون فقرات , انسان در مدت کمی میتونه در این وضعیت بمونه.

خوب تا این لحظه دوست من یکی از بدترین جاهای ممکنه برای نشستن را انتخاب کرد و همچنین آن دختر از زبان بدن دست به سینه و تکیه داده به صندلی استفاده کرد .

حالت بعدی این که شخص مقابل یک فنجان , لیوان , شیشه ی نوشیدنی و… را شروع به لمس و یا نوازش میکند.

در این حالت وضعیت به نفع شماست و خوشحال باشید , چون محبت خانوم ها در حال آشکار شدن است , وقتی خانومی شروع به نوازش کردن

وسایلی همچون لیوان میکند , شک نداشته باشید در ضمیر ناخودآگاهش در رویای نوزاش شدن است و با این کار به صورت ناخودآگاه علاقه ی خود به نوازش شدن را بیان میکند.

اما اگر وسایل خاصی مانند لیوان و … در دسترس نبود , و دیدید که خانوم در حال بازی کردن با انگشاتنش و یا لمس کردن پوست دستانش بود باز هم همان معنی را میدهد.

و میتوانید امیدوار باشید که شرایط برای شما مساعد میباشد و خیلی نباید نگرانی به خود راه بدید.

یکی دیگر از حالت های دست واقعا خیلی مربوط به دست ها نیست ولی دست ها نقش بسیار مهمی را در آن ایفا میکنند.

اگر در حال صحبت کردن با خانومی بودید و از این حرکت استفاده کرد شک نداشته باشید که دخلتون اومده و فاتحتون خوندست

و بهتر دنبال یک روش برای فرار کردن باشید تا این که بخوایید ادامه ی بحث رو پیش ببرید.

ایجاد کردن مانع بین خود و دیگری با زبان بدن

ایجاد کردن مانع بین خود و دیگری با زبان بدن

اون حرکت ترکیب همان دست و لیوان بالا هست ولی این بار فقط خانوم یک بار لیوان و یا هر وسیله ی دیگری مثل جعبه ی دستمال کاغذی روی میز

و یا هر چیز دیگری را به سمت شما هُل میدهد و بعد دستانش یا به سمت زیر میز میروند و مخفی میشوند و یا به یکی از ۲ حالت دست به سینه ای که توضیح دادم در میاییند.

منشا این حرکت از پرتاب کردن اشیاء در ضمیر ناخودآگاه نشات میگیره و اگر این واکنش رو دیدید , هر لحظه آماده ی دزدیدن سرتون و یک جا خالی حسابی باشید ,

چون ممکنه هر لحظه چیزی به سمت شما پرتاب بشه که سرتون رو به باد بده.

اما نکته ی جالب اینجا بود که من این مورد را حدود ۳ بار  در آن دختر خانوم مشاهده کردم , یک بار با دستمال کاغذی , یک بار با لیوان نوشیندنی  که سفارش داده بود و یک بار هم با جلو آوردن کیف دستیش.

 

خوب مورد بعدی در مورد زبان بدن دستان به این صورت است که خانومی که در حال صحبت کردن باهاش هستید به یک باره در وسط صحبت آستین هایش را بالا میزند,

بر خلاف باور عمومی  که فکر میکنند وقتی خانوم ها آستین های خود را رو به بالا میدهند , نشانه ی خوبی نمیدانند , این نشانه بسیار خوب است.

چرا که مچ دست ها در خانوم ها یکی از نقاط قوت برای جلب توجه مردان است و خانومی که به هر نحوی مچ دستش را به شما نشان بدهد نشانه ی خوبی است.

این نوع رفتار به بالا دادن آستین ها محدود نمیشه , حتی اگر خانومی در حال کشیدن سیگار هم این حرکت را انجام دهد به احتمال ۹۰ درصد نشانه ی خوبی است.

نشان دادن مچ دست ها در زبان بدن

نشان دادن مچ دست ها در زبان بدن

برای آن ۱۰ درصد هم در قسمت های بعدی یک مقاله ی اختصاصی برای زبان بدن افراد سیگاری در دست انتشار دارم که در آینده منتشر میشه.

از این به بعد اگر در فیلم های هالیوودی خانومی را در حال سیگار کشیدن دیدید , حتما به مچ دست هایش توجه کنید که چه طور از این ترفند استفاده میکند.

نشان دادن مچ دست ها در زبان بدن

علاوه بر موارد گفته شده در بالا یک نشانه ی خوب و مثبت دیگر هم در مورد زبان بدن علاقه مندی که با دست ها میشه آن را متوجه شد حرکت دست ها و انگشت ها بر روی صورت و گردن میباشد.

اگر شخص گردن و یا صورت خود را در حین صحبت کردن با شما نوازش کند , باز هم نشانه ای امیدوار کننده ای برای شماست ,

ولی اگر این حرکت به صورت خاراندن گردن و یا خصوصا صورت و گونه ها باشند اصلا نشانه ی خوبی نیست و شخص به خاطر نداشتن حس راحتی در محیط دست به چنین اقدامی میزند.

زبان بدن نوازش صورت

زبان بدن نوازش صورت

البته اگر این حرکت را در هنگام صحبت کردن به کار برود به احتمال زیاد شخص در حال دروغگویی به شماست , دلیل آن هم این است که در حین دروغگفتن شخص به علت

داشتن استرس و ترس , منافذ پوستی باز شده و شروع به عرق کردن و یا ایجاد حس خارش در نواحی مختلف بدن , خصوصا صورت و گردن میشود.

 

حالا در ادامه به بررسی سایر قسمت ها و زبان بدن قسمت های مختلف میپردازیم , یکی از آسان ترین قسمت ها در زبان بدن موها میباشد.

شاید باورش کمی سخت باشد که موها هم زبان بدن دارند , ولی جالب تر از اون این هست که حتی نحوه ی اصلاح کردن موهای شما اطلاعات بسیار زیادی در مورد شخصیتتان میدهد.

ولی زبان بدن موها در بانوان به چه صورت است و به چه شکل میتوان آن را بررسی کرد؟

پاسخ همانطور که گفتم بسیار ساده است , در کل به علت این که برای کنترل کردن موها نیاز به زحمت و تلاش زیادی هست , خصوصا در بانوان که موهای بلندی دارند

کمتر از این نوع زبان بدن استفاده میکنند و اگر استفاده کنند به راحتی میتوان آن را فهمید , چون بسیار مشخص و شایع میباشد.

بازی کردن با موها در زبان بدن

بازی کردن با موها در زبان بدن

اگر با خانومی در حال صحبت کردن بودید و او در حین صحبت به صورت مداوم دست به موهایش میزد , نشان از این است که او میخواهد توجه شما را جلب کند.

همچنین بازی کردن با موها هم به ۲ حالت تعبیر میشوند :

بازی کردن با موها برای جلب توجه کردن توسط خانوم ها انجام میشود

بازی کردن با موها برای جلب توجه کردن توسط خانوم ها انجام میشود

اول داشتن حس خوب و خوشحالی از وضعیت موجود

احساس کسالت و خستگی در حین بازی کردن با موها

احساس کسالت و خستگی در حین بازی کردن با موها

دوم سر رفتن حوصله و خسته شدن از فضا

اما مورد اول و دوم در چه چیزی تفاوت دارند و اگر روزی با چنین چیزی مواجه شدید از کجا متوجه بشوید که شخص مورد نظر علاقه مند به فضا و بحث و یا حتی شما هست

یا این که از وضعیت موجود ناراضی میباشد و دوست ندارد که در فضا باشد.قسمت مهم در مدت زمان نگه داری موها و بازی با آن است.

اگر خانومی با موهای خود بازی کند و به فرض آن را دور انگشتانش بپیچد و سپس دوباره باز کند این مورد در بیشتر مواقع حس خوب و علاقه مندی را بازگو میکند.

اما اگر آن شخص یا خانوم در حین بازی کردن و یا پیجیدن مو ها به دور انگشت یا انگشتانش , آن را باز نکند و مداوم تاب های بیشتری به مو بدهد و یا در یک حالت ثابت آن را نگه دارد

حاکی از آن است که آن خانوم به شدت حوصله اش سر رفته و شما باید هر چه سریعتر یک کار شگفت انگیز برای عوض کردن فضا انجام بدید وگرنه دیر یا زود با یک بهانه ی ساده

شما را کنار گذاشته و یا آن محل را ترک میکند و یا این که به سمت شخص و یا دوست دیگری که بتواند از صحبت های خسته کننده ی شما نجات پیدا کند میرود.

اگر چنین وضعیتی را دیدید بهترین راه یک استراحت کوتاه میان صحبت و حتی پیشنهاد خوردن و یا سفارش دادن نوشیدنی و یا غذا بهترین روش برای دور کردن سریع این وضعیت در کافه ها و رستوران ها است.

یا حتی شما میتوانید بحث را کمی عوض کنید  و اگر مناسب با فضا بود چند جک خنده دار و یا خاطره های خنده دار تعریف کنید تا وضعیت خسته کننده ی فضا را از بین ببرید.

 

اگر خانومی در حال صحبت کردن :

ولی اگر با خانومی در حال صحبت کردن بودید و او موهایش را با دست به سمت پشت (شانه هایش) می انداخت , یکی از بهترین نشانه های علاقه مندی است و

طبعا مثل بیشتر موارد زبان بدن دارای درجه بندی خاص خود میباشد , اگر آن خانوم با یک دست موهایش را به پشت می انداخت یعنی به شما علاقه مند است ,

ولی اگر از هر دو دست برای چنین کاری استفاده میکرد و با هر ۲ دست موها را به پشت انداخت بدانید که به احتمال زیاد او شیفته ی شماست و این حرکت بی نهایت خوبی برای ابراز علاقه

به صورت ناخودآگاه توسط بانوان است که همراه با آن و یا در حین انجام این حرکت کمر را صاف میکنند و رو به جلو میدهند که باز هم این مورد نشانه ی بسیار خوبی است که در آینده به آن میپردازیم.

اما اگر آن خانوم موهایی کوتاه داشت و یا به هر دلیلی موهای او مشخص نبود و زبان بدن موارد فوق در موردش سازگار نبود چه؟

اینجاست که کمی بومی سازی در مورد انجام میدهیم و مطلبی که تقریبا در هیچ جایی نوشته نشده است را یاد میگیرید , در این مورد آن خانوم روسری و یا مقنعه ی خودش را به سمت جلو میکشد

بازی کردن با موها با حجاب , حالتی شبیه به درست کردن روسری یا مقنعه به خود میگیرد.

بازی کردن با موها با حجاب , حالتی شبیه به درست کردن روسری یا مقنعه به خود میگیرد.

و به نوعی موهای خود را به سمت زیر روسری و یا مقنعه میبرد ولی این حرکت به صورت ناخودآگاه به نحوی انجام میشود که بعد از چند دقیقه دوباره روسری , شال و یا مقنعه دوباره به سمت پایین می آید.

تا هر وقت دوباره احساس کرد که به جلب توجه نیاز دارد و یا بحث به اندازه ی برای او شیرین است که علاقه ی خود را به شما نشان دهد این حرکت را دوباره تکرار کند.

اگر به این مورد شک دارید , یکی از فیلم ها و یا سریال هایی را که یک کاراکتر خانوم از یک کارکتر دیگر خوشش میاید را پخش کنید و ببینید که چندبار

از این حرکت های فوق در موراد بالا را در موهای خود استفاده میکند و یا صحنه هایی را که خانومی این کار را انجام داده سعی کنید با خودتان یادآوری کنید

و حالا متوجه میشوید که در آن لحظه طرف مقابل شما چه احساسی داشته است؟

ریشه ی اصلی این حرکت نشات گرفته شده از وقتی است که شخصی میخواهد دیده شود , در مدارس و از همان دوره ی کودکی به او یاد داده میشود که دستانش را بالا ببرد ,

با بزگتر شدن سن اشخاص این حالت اجازه گرفتن و بالا بردن دست , کنترل بیشتری میشود و به صورت لمس موها و یا صورت در می آید.که در مورد صورت در ادامه ی همین مقاله به تفصیل به آن پرداخته ام.

 

بعد از موها به یکی از سخت ترین قسمت ها در زبان بدن میرسیم که خواندن اون نیاز به کمی مهارت داره و ممکنه که در شروع نتونید به خوبی ازش استفاده کنید.

 

چشم ها یکی از قوی ترین و بهترین ابزارهای زبان بدن هستند که میتونید از اون ها برای برقرار ارتباط با هر شخصی استفاده کنید و اگر ازش درست استفاده بشه

بی نهایت موثر هست , چشم ها به علت این که تقریبا کوچک هستند و کمتر کسی به آن ها توجه میکنه , کار را یکمی سخت میکنه.

در اینجا نمیخوام به شما بگم اگر اندازه ی مردمک بزرگ و یا کوچک شد حس طرف مقابل چیست , چون این مورد و یا مواردی شبیه به این بسیار پیچیده هستند و برای شروع واقعا سخته که اندازه ی مردمک

یا تعداد پلک زدن ها و یا مدت زمان خیره شدن به شما و یا جاهای دیگر را بتوانید  ببینید, هر چند راه های ساده شده ای هم برای این موارد هست ولی من فعلا فقط موارد ساده را برای شما بازگو میکنم.

 

راستی کمی از خاطره ای که در حال تعریف کردنش بودم دور شدیم , برگردیم به ماجرای دوست خوب من که تصمیم داشت با عزم جزم شده , دل شخص مورد نظرش را به دست آورد.

نگاه غیر مستقیم و یا نگاه نکردن در زبان بدن

نگاه غیر مستقیم و یا نگاه نکردن در زبان بدن

یکی دیگر از حرکت هایی که از طرف آن دختر خانوم به کرات دیدم این بود که به هیچ وجه نگاه مستقیم و کاملی به دوست من نداشت.

اگر خانومی را دیدید که نگاه دقیق و مستقیمی به شما ندارد و با دقت به شما نگاه نمیکند و ارتباط چشمی برقرار نمیکند بدانید که وضعیت خوبی در انتظار شما نیست.

به قول معروفه هوا پسه و هیچ جوره توانایی متقاعد کردن شخص را ندارید , حداقل آن روز , روز شما نیست و یا بخت با شما یار نیست , بهتره که شانس خودتون را در زمان دیگری امتحان کنید.

اما اگر دیدید که خانومی با شما ارتباط چشمی برقرار میکرد و مدام به شما خیره میشد , خدا رو شکر کنید.

وضعیت بهتر از حالت بالا زمانی است که آن خانوم از روی شانه هایش شما را نگاه میکند  و این حرکت نوعی نگاه اغواگرایانه میباشد.

اگر این نوع نگاه کردن توسط خانومی چند بار تکرار شد , حتما به این معنی و نشانه میباشد که او از شما خوشش می آید و بهتر است اگر حرفی دارید کمی بعد از این نوع نگاه کردن بیان کنید.

چرا که احتمال موافقت با آن به شدت بالا میرود.

اما بهترین حالت که توسط بیننده انجام میشود , حالتی است که من آن را مثلث عشقی چشم نام گذاری کرده ام.

نوع این حرکت به این صورت است که ابتدا به چشم چپ شما , سپس چشم راست و بعد از آن به لب هایتان نگاه میکنند ,

اینو نوع حرکت بیان گر بیشترین میزان احساس در شخص میباشد و یکی از قوی ترین نشانه های زبان بدن علاقه مندی در خانوم ها است.

اگر این نشانه را توسط شخصی مشاهده کردید , مطمئن باشید که باید شیرینی خوبی را به دوستان خود بدهید.
اما همانطور که گفتم موراد دیگری هم در مورد زبان بدن چشمان در اشخاص چه خانوم ها و چه آقایان وجود دارد و این نوع زبان بدن در هر دو تقریبا یکسان میباشد ,

ما به این موارد در این بخش اشاره ی خاصی نکردیم ولی تعدادی از آن ها را برای شما بازگو میکنم که بدانید گستره ی زبان بدن خصوصا در مورد چشم ها بسیار گسترده هستند.

مواردی که اگر علاقه مند بودید میتوانید روی آن ها تمرکز کنید , مدت زمان نگاه کردن به شما , نوع پلک زدن سه گانه , گشاد شدن و یا تنگ تر شدن مردمک چشم

جمع و یا باز شدن چشم , میزان خستگی چشم و هم رفتگی آن , تنگ تر و کوچک تر شدن اندازه ی چشم(منظور کل شبکه ی چشم میباشد و نه فقط مردمک ها)

و همچنین مواردی بسیار زیاد دیگری که اگر بخواهیم به آن ها بپردازیم به اندازه ی یک کتاب میتوان از آن مطلب نوشت.

چشم ها گستره ی بسیار بزرگی از زبان بدن را کنترل میکنند و با توجه به کوچک بودن آن ها , خواندن آن ها کمی سخت و طاقت فرسا است.

خصوصا اگر چشمانی ضعیف داشته باشید , در این مواقع سعی کنید که ارتباط چشمی خودتان را تا حد امکان حفظ کنید و اگر حس کردید که ارتباط چشمی به خوبی برقرار نمیشود

برای مدت چند دقیقه , به یک بهانه ای , محل را ترک کرده و دوباره بازگردید , چرا که با این کار حس خستگی احتمالی را در شخص از بین میبرید.

 

خوب حالا دوباره کمی به فضای قرار عاشقانه ی خودمون برگردیم و این بار زبان بدن قسمت میانی بدن را در خانوم ها بررسی میکنیم.

اکر یادتون باشه در جایی که داشتم در مورد زبان بدن دست ها در قسمت دست به سینه نشستن توضیح میدادم , به این مورد اشاره کردم که

بعد از دست به سینه نشستن یکی از حالات بدن به سمت عقب تکیه دادن میباشد که نشانه ی خوبی نبود , در اصل میزان نزدیکی سطح میانی بدن با شما بیانگر میزان علاقه به شماست.

هر چه طرف مقابل ناحیه ی میانی بدن یا همان کمر خود را از شما دورتر کند طبعا علاقه ی کمتری به شما دارد و شما بیشتر به شکست نزدیک میشوید.

در این عکس خانوم تا جایی که توانسته کمر خود را از آن شخص فاصله داده است.

در این عکس خانوم تا جایی که توانسته کمر خود را از آن شخص فاصله داده است.

در واقع به صورت کلی میتوان گفت کمر خانوم ها حکم بند یا همان کش تیر و کمان ها را دارد و هر چه دورتر برود یا بیشتر کش بیایید تیری که به بدن شما میخوره درد بیشتری داره.

پس اگر این حالت را دیدید حتما یک زره خوب به تن داشته باشید که قلبتون شکافته نشه.

خوب طبعا اگر شخص مقابل به طرف شما خم شود هم نشانه ی خوبی است و میتوانید با یک استایل قدرتمند از اون نظر خواهی کنید و یا درخواست خود را از خانوم داشته باشید.

همچنین اگر کمر و بعد از آن گردن خود را صاف کرد  و مستقیما به شما نگاه کرد , حتی اگر در آستانه ی مرک هم بودید ارتباط چشمی را حفظ کنید , وگرنه در ناخودآگاه شخص دست ردی به او میزنید.

و مطمئن باشید که این حرکت شما قطعا عواقب جانبی زیادی را برایتان به دنبال خواهد داشت.

 

زبان بدن خانم ها :

در قسمت های اول اشاره کردم که زبان بدن و خواندن آن توسط خانوم ها به صورت غریزی یا شهودی میباشد و خیلی بهتر از مردان است.

مردان به صورت کلی در خواندن و بروز دادن نشانه های زبان بدن افتضاح هستند و به قول معروف از این چیزها خیلی سر در نمیاورند.

مورد های بسیار زیادی را دیده ام که در ملاقات های اول مرد به صورت کلی آن زن را از خود متنفر کرده و شانس بی نهایت زیاد خود را در کمتر از چند لحظه به صورت کلی نابود میکند.

بعد تقصیر را گردن تقدیر و سرنوشت و بدشانسی خودشان می اندازند ولی واقعیت این است که خیلی از مردها چون آگاهی کافی از زبان بدن ندارند , میتوانند یک شانس بزرگ را از دست بدهند.

خانوم ها به علت روحیه ی احساسی , زبان بدن احساسی تری نسبت به مردها دارند و به همین دلیل نیاز است تا زبان بدن را بدانید و از آن در برقراری ارتباطتان استفاده کنید.

یکی دیگر از فجایع بزرگی که آقایان دست به انجامش میزنند دقیقا همین عدم توجه کافی به احساس میباشد که باعث کندن گور خودشان در ثانیه ای میشوند.

فراموش نکنید که خانوم ها به دنبال افرادی هستند که درک متقابلی از احساس آن ها داشته باشد و مورد بعدی که به همان اندازه برای آن ها مهم است این است که به حرف های آن ها به دقت کامل گوش فرا دهند.

 

به بخش بعدی بدن میرویم , صورت و گردن ها , جایی که به علت داشتن عضلات و ماهیچه های بسیار زیاد تنوع بی نهایتی از حرکات زبان بدن را ایجاد میکند.

حرکات در این بخش به قدری گسترده میباشد که حتی در بخش های بازجویی تروریست ها هم از آن استفاده میشود.

صورت ها بعد از دست ها یکی از بخش های مورد علاقه ی من در زبان بدن هستند و بی نهایت برای خواندن زبان بدن خوب میباشند.

ولی به علت تغییر سریع حالت صورت باید در کمتر از چند ثانیه آن تغییرات را ببینید , خیلی از این حالات مدت زمانی در حدود ۱ ثانیه و یا حتی کمتر دارند.

ولی اطلاعاتی که به ما میدهند فوق العاده میباشد و در کمتر از چند دقیقه میتوانیم حالت شخص را بررسی کنیم.

در همان محل قرار دوستم , افراد دیگری هم حضور داشتند و طبعا زوج های دیگری هم در حال صحبت کردن با هم دیگر بودند.

در بین آن همه یکی از افراد توجه من را به خودش جلب کرد , آن ها تقریبا رو به روی من نشسته بودند , و تقریبا نیمرخ آن ها برای من کاملا مشخص بود , چون جهت میز آن ها با جهت میزی که من بر سر آن نشسته بودم مخالف بود.

همانند دوست من  ؛  دختر و پسر دیگری بر سر آن میز بودند که اگر دوست من خواندن زبان بدن را بلد بود , شاید حاظر بود هر کاری بکند که جای آن پسر باشد.

آن دختر به صورت کلی شیفته پسر مقابلش شده بود و علائمی مانند خم شدن رو به جلو , سینی صورت که در همین بخش به آن میپردازم , گرفتن صورت بین دستان

غنچه کردن لب ها در حین صحبت کردن , لبخند زدن و موارد بسیار زیادی را که در ادامه آن را برای شما تشریح میکنم از خود بروز میداد.

این بار به جای بررسی کردن دوست مبتدی من در برقرار کردن ارتباط به بررسی این دو مرغ عشق , خوشبخت میپردازم.

واقعا که حالا به ماجرا نگاه میکنم , خیلی از اشتباهات ما نابخشودنی هستند و اصلی ترین اشتباه ما عدم توجه به احساسات دیگران و دوستان ما است.

وقتی سعی نمیکنیم که پیشرفتی در زندگی شخصی خود ایجاد کنیم طبعا باید قربانی شکست و یا همان به اصطلاح تقدیری باشیم که همیشه آن را به دیگران میگوییم.

 

تنها مشکل بزرک بر سر راه ارتباط , توهم موفق بودن آن است.

جرج برنارد شاو

 

 

وقتی آن دختر که در رو به روی من نشسته بود با نامزد یا همسر خود صحبت میکرد لب هایش به حالت غنچه در می آمد , این حرکت به صورت ناخود آگاه ناشی از علاقه به بوسیده شدن او میباشد.

غنچه کردن لب ها در زبان بدن

غنچه کردن لب ها در زبان بدن

این کار یک اعلان عشق بی نظیر به طرف مقابل میباشد که واقعا بر روی مردها تاثیر گذار است و حتی میتوان به آن یک محرک بزرگ گفت.

پس اگر این نشانه را در خانومی دیدید بدانید که او یک دل نه صد دل عاشق شماست.

یکی دیگر از حالاتی که ممکن است در صورت محبوب دل شما نمایان شود , سرخ شدن او به خصوص گونه هایش است , خانوم ها وقتی تحت تاثیر مردی قرار میگیرند

و اگر آن مرد را از همه ی جهات مناسب خود ببینند از خوشحالی سرخ میشوند , البته این گزینه در مورد خانوم هایی که در مناطق گرمسیری کشور زندگی میکنند

افرادی که پوست سبزه دارند سرخ شدن در آن ها مشخص نیست.

افرادی که پوست سبزه دارند سرخ شدن در آن ها مشخص نیست.

یا اگر پوست سبزه ای دارد خیلی کاربرد ندارد , زیرا در حالت اول طبعا سرخ شدن ممکن است به خاطر گرمای هوا باشد , و در مورد دوم هم قطعا سرخ شدن به چشم شما دیده نمیشود.

سرخ شدن خانوم ها در حین صحبت با آن ها , نشان از علاقه مندی است.

سرخ شدن خانوم ها در حین صحبت با آن ها , نشان از علاقه مندی است.

نوع پوست و رنگ پوست در مورد این گزینه امری مهم و تاثیر گذار است که به هیچ وجه نباید از آن غافل باشید.

البته اگر سفارش غذای تند هم داده بودید این مورد را هم نباید نادیده بگیرید.

 

یکی دیگر از حرکاتی که آن خانومی که رو به روی من نشسته بود و به کرات تکرارش کرد (در حدود ۵ بار) گزیدن لب یا همان گاز گرفتن لب هایش بود.

گاز گرفتن لب ها در زبان بدن خانوم ها

گاز گرفتن لب ها در زبان بدن خانوم ها

این یک ترفند وحشتناک , بسیار بسیار تاثیر گذار میباشد , خصوصا اگر در حین خندیدن حالت گزیدن لب ها انجام شود تاثیری بی نهایت زیاد بر روی مرد میگذارد.

جالبه بدونید خیلی از مامورهای مخفی سازمان های دولتی آمریکا مثل CIA وقتی خانومی را به قصد جاسوسی از مردی میفرستند , در کلاس های زبان بدنی که برای فریب افراد برای آن ها برگذار میشود

به آن ها یاد داده میشود که از این ترفند برای اغوا کردن هر چه بیشتر افراد و خصوصا آقایان استفاده کنند.

گاز گرفتن لب ها در زبان بدن خانوم ها

گاز گرفتن لب ها در زبان بدن خانوم ها

این مورد را فیلیپ هوستون از مامورین سابق سازمان CIA در کتاب جاسوسی دروغ خود برای اولین بار آشکار کرد و ترفندهای بیشمار دیگری که برای اغوا کردن مردان استفاده میشود.

البته با توجه به این که سطح معلومات در ایران در مورد زبان بدن خیلی زیاد نیست به نظرم خیلی ناامید نشوید که ممکن است معشوقه ی شما از متخصصین زبان بدن CIA باشد.

جذاب تر شدن به واسطه ی گاز گرفتن لب ها در زبان بدن بانوان

جذاب تر شدن به واسطه ی گاز گرفتن لب ها در زبان بدن بانوان

راستی تا یادم نرفته است در این مورد هم به خانوم ها نکته ای را گوش زد کنم ؛ اگر قصد استفاده از این ترفند را بدون تمرین به صورت عمد داشتید شبیه یک اردک زشت که زبانش را از منقارش در می آورد میشوید.

گاز گرفتن عمدی زبان بدن باعث زشت شدن میشود.

گاز گرفتن عمدی زبان بدن باعث زشت شدن میشود.

زیبایی بسیاری از حرکات زبان بدن به ناخودآگاه بودن آن است و اگر فکر میکنید که هوش و استمرار و پایداری ماموران CIA را دارید , سخت در اشتباه هستید.

بدون یک شخصی که حرکات زبان بدن شما را کنترل کند و عضلات و ماهیچه های صورت شما را تحت نظر داشته باشد و ایرادات بسیار زیاد کنترل حالت چهره را به شما بگوید

تقریبا استفاده از این روش به صورت خودآگاه و عمدی شما را شبیه همان اردکی که در بالا گفتم میکند ؛ پس سعی کنید ؛ حداقل از این روش به عمد استفاده نکنید.

 

گاز گرفتن عمدی زبان بدن باعث زشت شدن میشود.

گاز گرفتن عمدی زبان بدن باعث زشت شدن میشود.

در ادامه ی مورد غنچه کردن ژست غنچه شدن لب ها باید بدانید ؛ استفاده از این حالت در ژست های عکس های سلفی به شدت رواج پیدا کرده به نشانه ی علاقه نیست , و فقط یک ژست برای عکس ها میباشد.

اما اگر در پروفایل های شخصی در اینستاگرام , تلگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی بیشتر از ۲ مورد از این عکس ها از شخص دیدید

متاسفانه شخص مورد نظر شما دارای روانپریشی و عدم ثبات احساس هستند , این حالت در چهره معمولا با کمی اخم و توی هم رفتن ابروها همراه است و به نظر میرسه که شخص مورد نظر شما به احساسات درونی خود مطمئن نیست.

غنچه کردن لب ها و افسردگی و روانپریشی و عدم ثبات احساس در خانوم ها

غنچه کردن لب ها و افسردگی و روانپریشی و عدم ثبات احساس در خانوم ها

غنچه کردن لب ها و افسردگی و روانپریشی و عدم ثبات احساس در خانوم ها

غنچه کردن لب ها و افسردگی و روانپریشی و عدم ثبات احساس در خانوم ها

 

مورد بعدی و بسیار شگفت انگیزی که در هر دو طرف بود خندیدن بود , یعنی هم شخصی که مقابل دوست من بود لبخند میزد و هم آن دختر خانومی که وصف حالش را در بالا توضیح دادم و کمی میزشان با دوست من فاصله داشت.

یکی از بدترین و وحشتناک ترین اشتباهات دیگر آقایان در مورد ندانستن زبان بدن خصوصا در ارتباط با خانوم ها این است که آن ها وقتی با خانومی صحبت میکنند

و آن خانوم به آن ها لبخند میزند فکر میکنند که مورد پذیرش واقع شده اند و سعی در قانع کردن خودشان در باره ی این که آن دختر خانوم از آن ها خوشش می آید دارند  , آن هم فقط با یک لبخند ساده.

ولی به قولی باید به آن ها گفت زهی خیال باطل , دختر ها در دوره ی کودکی به واسطه ی مادر و یا مادربزرگشان یاد میگیرند که در جمع و در حین صحبت کردن با بقیه لبخند به لب داشته باشند

چرا که ظاهری دلپسند تر و جذاب تر به آن ها میدهد و همچنین آن ها را از این یک شخصیت بد اخلاق و عبوس جلوه کنند نجات میدهد.

اما خیلی از آقایان این مورد را به اشتباه برداشت کرده که یک خنده و یا پوسخندی کوچک , نشان از این است که به آن ها علاقه مند شده اند

حتی ضرب المثل “” اگر به من نداشت میلی لیلی , پس چرا میخندید خیلی “” را هم در این مورد سروده اند , البته با کمی تحریف و تقلب.

اما همه ی ما میدانیم که اگر با دوستی هستیم و اوقات خوبی را با میگذرانیم , قطعا خنده بر روی صورت یک امر انکار ناپذیر و جدا نشدنی از ماست.

چرا که خندیدن به صورت مادرزادی و از کودکی در غریزه ی ما قرار گرفته است و حتی وقتی یک نوزاد از از کودکی به امری راضی میشود و از آن خوشنود میشود لبخندی شیرین بر روی لب هایش مینشیند.

اما سوال بزرگ این است که چه تفاوتی بین این دو نوع خنده وجود دارد؟

در اینجا زبان بدن به کمک شما می آید و با مقوله ای مهم و بسیار کاربردی آشنا میشوید , خنده های تقلبی و خنده های واقعی.

در حالت کلی وقتی با خانومی در حال صحبت کردن هستید , او برای حفظ شخصیت و پرستیژ خود لبخندی بر روی لبانش جاری میشود.

اما خنده ای که دختری که مقابل دوست من بود کاملا مصنوعی بود , حتما از خودتان سوال میکنید که چه طور این مورد را متوجه شدم؟

پاسخ در نوع خنده ی او نهفته شده بود , یکی از انواع لبخندهای مصنوعی , لبخند با لبان بسته است , در این نوع خندیدن , لب ها محکم در عرض صورت کشیده میشوند و دندان ها و دهان هم پنهان شده اند.

این نوع لبخند به معنی عدم علاقه در خانوم های میباشد و میتوان از آن به عنوان لبخند های دروغین هم یاد کرد , چرا که افرادی که در حال دروغ گفتن هستند و یا نگرش منفی به چیزی دارند

از این نوع لبخند مصنوعی استفاده میکنند و سعی میکنند نگرش منفی خود را تا حد زیادی مخفی کنند.

خنده ی مصنوعی بر روی لب ها در زبان بدن

خنده ی مصنوعی بر روی لب ها در زبان بدن

اما بعد از این که به چهره ی دختر میز کناریشان که همان دختر خندان با گاز گرفتن لب هایش بود نگاهی انداختم , به سادگی و دندان هایش مشخص بود

یک مورد دیگر که خیلی به آن توجه نمیشود , این است که وقتی خنده ای حقیقی باشد شخص کمی خودش را سمت جلو می اندازد , گویی که میخواهد تو را در آغوش بگیرد و برای این که او را خندانده ای از تو تشکر کند.

مشخص بودن دندان ها در خنده های طبیعی

مشخص بودن دندان ها در خنده های طبیعی

نکته ی بسیار مهم بعدی این است که اشخاص و خصوصا خانوم ها الکی نمیخندند , آن ها در ابتدای هر صحبتی معمولا یک لبخند مصنوعی میزنند و بعد از آن چهره ی آن ها بسته به نوع فضا و صحبت تغییر میکند و واکنش نشان میدهد.

وقتی که صحبت  دوست من با آن دختر خانوم شروع شد , او ابتدا یک لبخند مصنوعی به لب داشت ولی بعد از گذشت تقریبا ۱۵ دقیقه همان لبخند مصنوعی به حالت رفتن به عقب و دست به سینه درآمد.

حتی برای خوردن نوشیدنی هم به سمت جلو نمی آمد و خم نمیشد , گویی که در جلوی او یک شعله ی وحشتناک آتش قرار دارد که اگر نزدیک شود حتما خواهد سوخت.

خندیدن واقعی در زبان بدن با نشان دادن دندان ها در خانوم ها و آقایان به یک شکل است.

خندیدن واقعی در زبان بدن با نشان دادن دندان ها در خانوم ها و آقایان به یک شکل است.

اصولا خندیدن به صورت الکی و یک باره شما را مجنون جلوه میدهد تا عاشق , و این برای یک دختر خانوم اصلا خوب نیست , موردی که دوست من اصلا به آن توجه نداشت این بود که

در حین صحبت های طولانی حتما باید چاشنی طنز را حتی خیلی کم به صحبت هایش اضافه میکرد , طنز در سخن و کلمات واقعا جادو میکند , میتوان حتی با طنز هایی مناسب و تکنیک های صحبت کردن درست

یک شخص مخالف را حداقل تا نصف افکار منفیش را از بین برد ,قدرت کلامی شما بسته به فضا باید تعیین شود و خیلی وقت ها هم صحبت کردن به صورت جدی موثر خواهد بود.

یادتان نرود که هیتلر تقریبا تمامی افسران مخالف خود را تقریبا با همین نحو صحبت کردن در سخنرانی هایش عاشق خود کرد و از آن ها اشخاصی بی نهایت وفادار ساخت.

ولی در استفاده از نوع صحبت جدی باید بی نهایت دقیق بود , چون این نوع صحبت کردن احتمال حوصله سر بر بودن را برای شنونده زیاد میکند.

وقتی دوست  من به صحبت کردن میپرداخت , و هیچ طنزی را به سخنان خود اضافه نمیکرد , طبعا فضایی خسته کننده را ایجاد میکرد.

جالب تر  آن است که بدانید :

زنان به صورت ناخودآگاه به سمت مردانی کشیده میشوند که آن ها را میخندانند و مردان به سمت زنانی کشیده میشوند که به حرف های آن ها میخندند.

برای همین است که خانوم ها از کودکی یاد میگیرند که لبخند بر لبانشان داشته باشند , چرا که هیج مردی از خانوم های عبوس خوشش نمی آید.

قصد ندارم تکنیک های مذاکره ی فردی را به شما یاد بدهم و هدف ما در اینجا زبان بدن است , پس تا جایی که میتوانید خانومی که دوستش دارید را بخندانید

ولی سعی کنید در این مورد زیاده روی هم نکنید , چرا که اگر در طنز پردازی و یا شوخی کردن زیاده روی کنید از نظر آن خانوم ممکن است شما شخصی سطح پایین به نظر برسید

و شبیه یک دلقک سیرک که کارش فقط خندادن مردم است بشوید , و باز هم شانس خود را از دست بدهید.

یکی دیگر از مواردی که خند ه ی واقعی را به شما نشان میدهد این است که اگر خنده واقعا , از ته دل باشد و حس واقعی داشته باشد , چروک های بر روی پیشانی ایجاد میکند

در صورتی که در خنده های غیر واقعی چنین چیزی به مراتب دیده نمیشود و با همین ترفند میتوانید خنده های غیر واقعی را از ته دل شناسایی کنید.

خندیدن واقعی همراه با نمایان شدن دندان ها و چروک ها بر روی صورت

خندیدن واقعی همراه با نمایان شدن دندان ها و چروک ها بر روی صورت

موارد دیگری در مورد خندیدن هم وجود دارد و به زودی در سری مقالات زبان بدن به صورت تخصصی به این مقاله خواهم پرداخت.

یکی دیگر از مواردی که میتواند در مورد این که او به صحبت های شما توجه میکند یا خیر تکان های سر او باشد.

اصولا همه ی افراد , چه آقایان و چه خانوم ها وقتی در حال گوش کردن به صحبتی باشند , سرشان را تکان میدهند , اما این مورد مانند خندیدن هم امری تضمین کننده نیست که شخص مورد نظر به شما علاقه مند باشد یا خیر.

چرا که افرادی هم که حوصله اشان از صحبت های خسته کننده ی یک شخص منفور سر میرود باز هم این حرکت را از خود بروز میدهند.

شاید باز هم در حال سوال کردن هستید که تفاوت بین این دو مورد در چیست.

تکان دادن سر به معنی توجه کردن

تکان دادن سر به معنی توجه کردن

یکی از اصلی ترین نشانه های شخصی که به صحبت های شما علاقه مند است , این است که تکان های سر تقریبا سه گانه را در حین حرف زدن انجام میدهد

اگر این تکرار ها به صورت مداوم و بی وقفه انجام شد , کاملا مشخص است که خانومی که طرف مقابل شماست کاملا خسته شده ,

بهتره که کمی چاشنی طنز وارد صحبت هایتان کنید , و یا به او بگویید :

خوب فکر کنم یکمی استراحت بین صحبت هامون خوب باشه , نظرت چیه؟

یا میتونید خودتون چند دقیقه از فضا دور بشید تا این که شخص یک نفس راحت بکشه و یک استراحت کوتاه داشته باشه و بتونه یک نفسی تازه کنه.

یا هر چیزی شبیه به این را انجام دهید , شاید شما هم یادتان بیایید آخرین باری که در یک بحث خسته کننده حضور داشتید و همینطور مدام مثل فنر داشتید سرتان را بالا و پایین میکردید.

در این مواقع قطع کردن موقتی بحث و صحبت بهترین استراتژی برای حل این مورد میباشد.

یکی دیگر از نشانه های خستگی از صحبت های شما , نفس کشیدن عمیقی است که به صورت پی در پی ایجاد میکند , شخص به صورت نا خود آگاه با این کار میزان اکسیژن بیشتری را وارد مغز و بدن خود میکند

تا این که از خستگی و ملالت صحبت های شما را تا حدی فراموش کند , شاید خود شما هم بارها این کار را انجام داده باشید

وقتی خسته میشوید یک نفس عمیق میکشید , اگر چنین چیزی را مشاهده کردید بدانید که بعد از این که کمی استراحت بدهید یک دم و بازدم عمیق با دهان و بینی انجام میشود.

تکان دادن سر به نشانه ی سر رفتن حوصله

تکان دادن سر به نشانه ی سر رفتن حوصله

درست همانند واکنشی که بعد از کلاس های درسی کسالت بار دوران مدرسه و دانشگاه داشتید و وقتی کلاس تمام میشد غالبا شما هم چنین واکنشی از خودتان نشان میدادید.

بازتر شدن پره های بینی به معنی عصبانیت در زبان بدن

بازتر شدن پره های بینی به معنی عصبانیت در زبان بدن

یکی دیگر از موراد جالب در مورد وارد کردن اکسیژن به بدن , که باید بدانید این است که در مکان هایی مثل کازینوهای حرفه ای در لاس وگاس و یا باشگاه های بدنسازی پیشرفته ی سطح بالا و در محل تمرینات قهرمان های المپیک

برای این که حس خستگی در افراد از بین برود و مغز را فریب دهند , در فضا و محیط به واسطه ی دستگاه های مخصوص اکسیژن تولید میکنند و دمای هوای این فضاها را معمولا پایین تر از حد معمول نگه میدارند.

اگر بحثی طولانی دارید و هوا هم شدیدا گرم است بهتر است به محلی بروید که تهویه ی خوبی داشته باشد و نزدیک به کولر و یا وسیله ی تهویه باشید که اکسیژن بیشتری جذب مغز و بدن شما شود.

همچنین اگر بینی شخص در حین صحبت کردن باز شود و سوراخ های بینی گشاد شوند , نشانه ی خیلی خوبی نیست چرا که این مورد نشانه ی عصبانیت است که تقریبا در تمامی موجودات زنده انجام میشود

به عنوان مثال در اسپانیا , گاوهای وحشی قبل از حمله با گشاد کردن پره های بینی خود و ورود اکسیژن بیشتر به مغز سعی در حمله ای قوی تر و تحاجمی تر دارد.

بازتر شدن پره های بینی به معنی عصبانیت در زبان بدن

بازتر شدن پره های بینی به معنی عصبانیت در زبان بدن

یا سایر موجودات همانند شیر و پلنگ قبل از حمله کردن و شکار هم این حرکت را انجام میدهد , حتی اگر در فیلم ها هم دیده باشید قبل از دعوا کردن افراد یا انجام عملیات تروریستی توسط گروه های تبه کاری

این حرکت بسیار تکرار میشود و علت آن هم همانطور که گفته شد , رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز و گرفتن انرژی بیشتری میباشد.

بازتر شدن پره های بینی به معنی عصبانیت در زبان بدن

بازتر شدن پره های بینی به معنی عصبانیت در زبان بدن

یکی دیگر از مواردی که نشان از سر رفتن حوصله ی شخص میباشد این است که چانه اش را میخاراند.

این حالت ممکن است به حالتی شبیه به فکر کردن هم باشد ولی باز هم مدت زمان آن باز موثر خواهد , اگر دست آن خانوم بیش از حد بر روی چانه اش بود و حرکت زیادی هم داشت

تعبیری جز این که قصد دارد خفه اتون کنه و اون دهن گشادی که بیش از حد حوصله اش رو سر برده رو ببنده نداره.

خاراندن چانه به معنی سر رفتن حوصله ی افراد میباشد.

خاراندن چانه به معنی سر رفتن حوصله ی افراد میباشد.

یکی دیگه از نشانه های افرادی که از صحبت کردن خسته شده اند کشیدن بیش از حد کلمات است , مثلا به جای این که بگویند ” باشه ” میگویند ” باشششششششششششه حالا ”

خود شما هم وقتی یه شخصی را میخواهید پشت تلفن دست به سر کنید و یا به اصطلاح بپیچونید و دخلش را بیاورید و به کارتان برسید هم طبعا از این حالت زیاد استفاده میکنید

فقط برای سری بعدی حواستون باشه که اگر شخص زبان بدن بلد بود و یا این مقاله رو خوانده بود سعی نکنید این کار را کنید , و به جای آن محترمانه به او بگویید بعدا باهاش تماس میگیرید.

 

خوب دوباره یه نگاهی به میز کناری میز دوست من  داشته باشیم , همان دختر خانومی که مورد بحث ما بود ,

بعد از چندین دقیقه صحبت کردن موفق و فوق العاده عالی و البته عاشقانه , آن پسر دقایقی میز را ترک کرد و بعد از چند دقیقه دوباره برگشت , در این لحظه وضعیت زبان بدن دختر را برای شما بازگو میکنم:

نگه داشتن صورت در میان دست

نگه داشتن صورت در میان دست

ابتدا کمی به سمت جلو خم شد و بعد از آن روسریی که بر سر داشت را کمی جلو آورد و بعد در نهایت تیر خلاص را شلیک کرد.

او صورت خود را در میان دستانش قرار داد و به صورتی کاملا خیره سعی در برقرار کردن ارتباط چشمی کرد , بعد از این که ارتباط چشمی بر قرار شد

یکی دیگر از وضعیت های مشابه به آن این است که شخص دستان خود را به صورت گره کرده درآورده و آن را در زیر چانه اش قرار میدهد و با ارتباط چشمی به او میفهماند که تمام توجه من به تو است.

 

زبان بدن

در حدود ۱۵ دقیقه همین وضعیت ادامه داشت و بعد از آن حرکت سینی صورت انجام شد , این همان تیر خلاصی بود که از آن صحبت کردم.

دقیقا درست همان وضعیتی که , اگر خانوم از مرد خوشش بیایید انجام میدهد و سرش را مانند یک سینی تقدیم میکند و با این کار به مرد میگوید که به من توجه کن و فقط من را ببین

چرا که من صورتم یا همان ذهنم  و مغزم را برای تو هدیه آورده ام , و شما تنها کاری که باید بکنید برقرار یک ارتباط چشمی خوب است.

حرکت سینی صورت به معنی علاقه توسط خانوم ها انجام میشود.

حرکت سینی صورت به معنی علاقه توسط خانوم ها انجام میشود.

که متاسفانه آن پسر هم برای دقایقی حواسش را گوشی موبایلش داد و صحنه ای که کل روز را منتظرش بود و برایش چه به صورت خود آگاه و چه به صورت ناخودآگاه تلاش کرده بود را از دست داد.

معمولا خانوم ها اگر در این وضعیت با آن ها ارتباط چشمی برقرار نکنید , در کمتر از یک دقیقه از این حالت خارج میشوند.

ولی اگر صحبت کنید و ارتباط چشمی را حفظ کنید میتوانید برگ برنده ی نهایی را گرفته و مطمئن باشید که با رفتار های صورت او توانسته اید خود را در قلب و همچنین ذهن اون نصبیت کنید.

حرکت سینی صورت به معنی علاقه توسط خانوم ها انجام میشود.

حرکت سینی صورت به معنی علاقه توسط خانوم ها انجام میشود.

تقریبا مزیت ها زیادی را شناختید و با آن ها آشنا شدید ولی این بخش بی نهایت عالی برای مطالعه ی زبان بدن هم خالی از عیب نیست.

یکی از عیب های آن این است که در حین صحبت کردن معمولا افراد از درون ماجرا و نگاه خودشان به وضعیت مینگرند و مطالعه ی رفتار صورت تقریبا کاری سخت میشود

یکی دیگر از معایب زبان بدن صورت این است که معمولا زمان انجام دادن حرکت های مختلف بر روی صورت بسیار بسیار کم است و معمولا کمتر از ۵ ثانیه و یا حتی گاها کمتر از ۱ ثانیه طول میکشد

پس برای خواندن آن باید سریع و فرز باشید و به نوعی توانایی این که با یک نگاه مو را از ماست بیرون بکشید داشته باشید.

اما یکی از معایب دیگر آن که امروزه بین خانوم های ایرانی زیاد رایج شده است استفاده از عمل های زیبایی است , چرا که این عمل ها حالت اصلی صورت را دگرگون میکند

به عنوان مثال , بوتاکس که این روزها خیلی ازخانوم ها از آن استفاده میکنند , و بی خبر هستند که چیست , بوتاکس در اصل رقیق شده سم بوتولنیوم میباشد که قابلیت فلج کنندگی دارد

حتی اگر در مصرف آن و نوع غلظت آن دقت نشود توانایی کشتن انسان ها را دارد , در واقع با تزریق بوتاکس بر روی عضلات و ماهیچه کم کم آن ها را فلج کرده و از کار می اندازیم.

 

به همین علت است وقتی کسی برای طولانی مدت بوتاکس میزند شاید به نوعی جلوی پیر شدن ظاهریش را بگیرد ولی با این کار در واقع سعی در معتاد کرن بدن خود به یک سم فلج کننده دارد ,

و اگر بعد از این که اثر سم در مدت ۱ سال , ۶ ماه یا حتی ۳ ماه و یا هر ماه از بین رفت , اگر تزریق مجدد انجام نشود , عضلات وصورت شکل و فرم اولیه ی خود را نه تنها از دست داده اند

بلکه بسیار بدتر از حالت قبل میشوند چرا که توانایی کنترل و بالا نگه داشتن عضلات و ماهیچه ها در آن ها از بین رفته است.

یا به عنوان مثال عمل های زیبایی دیگری مانند تزریق گونه , یا انداختن چال بر روی لپ ها و … حالت طبیعی صورت را از بین میبرد و کنترل کردن زبان بدن صورت را سخت تر از قبل میکند.

پس اگر قصد دارید زبان بدن خانومی که عمل های زیبایی کرده است را بخوانید به قول معروف , ۶ دونگ حواستان را جمع کنید.

چون به این راحتی ها نمیتوانید حالت های چهره اش را بخوانید.

استفاده از بوتاکس و از بین بردن چروک های پیشانی در خنده

استفاده از بوتاکس و از بین بردن چروک های پیشانی در خنده

به سراغ بخش بعدی در بدن میرویم , دورترین قست از بدن که تقریبا هیچ وقت به شما دروغ نمیگوید , پاها.

یک قانون کلی در مورد زبان بدن وجود دارد , هر چه از سر و یا همان مغزمان دورتر میشویم کنترل زبان بدن سخت تر میشود به همین دلیل است که کنترل دست ها نسبت به کترل رفتار صورت سخت تر

و به همین ترتیب کمر ها سخت تر از دست ها و زانو ها سخت تر از کمر و در نهایت سخت ترین کنترل زبان بدن بر روی پاها میباشد.

پاها موارد بسیار زیادی را برای ما آشکار میکنند , به عنوان مثال این که به کدام جهت دوست داریم برویم , آیا دوست دارند در کنار ما باشند و یا موارد بسیار جالب دیگری که در ادامه به آن ها اشاره خواهم کرد.

اگر یادتان باشد که احتمالا هم یادتان هست در اوایل مقاله به این مورد که انتخاب جای درست برای نشستن بسیار مهم است صحبت کردم.

یکی دیگر از دلایلی که شما باید در موقعیت مناسبی بنشینید این است که بتوانید زبان بدن پاها را چک کنید , وقتی شما رو در روی هم مینشینید توانایی کنترل کردن افراد را عملا از دست میدهید.

چرا که شما از پشت میز فقط نیمی از بدن را مشاهده میکنید و این یعنی به راحتی از ۵۰ درصد مهم از نشانه های بدنی را از دست میدهید.

اگر باز هم در ملاقات های بعدی جایی که انتخاب کردید رو به روی شخص مورد نظرتان بود , و این اشتباه وحشتناک را تکرار کردید

کاری جز این که خودتان را فلج کنید و اطلاعات مهمی را از دست بدهید نکرده اید و البته بعد از نشستن هم تقریبا تغییر جای شما امکان پذیر نیست.

چرا که شما یک فضای خصوصی بین خودتان و طرف مقابل در همان لحظات اولیه ایجاد میکنید که حریم شخصی نامیده میشود.

و وقتی وارد آن بشوید , شبیه به است که بدون اجازه و بدون داشتن کلید , شخصی وارد خانه ی شما شود , حس آن لحظه ی طرف مقابل دقیقا چیزی شبیه به این خواهد بود.

دوباره بر میگردیم به قرار ملاقات دوست من , در زمانی که داشتم در مورد زبان بدن دست ها صحبت میکردم به این مورد که دختر خانوم دست به سینه نشست و به عقب و پشتی صندلی تکیه کرد اشاره کردم.

انداختن پاها بر روی یکدیگر در زبان بدن

انداختن پاها بر روی یکدیگر در زبان بدن

اما مورد دیگری که باید آن را میدانستید هم این بود که همزمان با این حرکت دختر خانوم پاهایش را بر روی یکدیگر انداخته بود.

همین یک حرکت بدون در نظر گرفتن سایر حالات , یک تیر خلاص بود اما این تیر خلاص این بار به معنی داشتن یک حس خوب نیست.

اگر خانومی این حرکت را از خود بروز داد , بهترین کار این است که سکوت کنید و با زاویه ی آرک تانژانت ۴۵ درجه در افق محو شوید.

چرا که نه تنها به حرف و سخنان شما گوش فرا نمیدهد بلکه از بیس ماجرا کلا با شما مشکل دارد و حتی میتوان گفت اصلا از شما خوشش نمی آید.

انداختن پاها بر روی یکدیگر در زبان بدن

انداختن پاها بر روی یکدیگر در زبان بدن

البته , آقایانی که به هر دلیلی خانومشان از آن ها عصبانی میشود و برای آشتی کردند بر میگردند در ابتدا حتما به این مورد از زبان بدن برخورد خواهید کرد ولی شما شانس این را دارید که با کمی تلاش

ماجرا را به سمت و سوی خودتان سوق دهید و شانس پیروزی خودتان و بخشیده شدنتان را افزایش دهید , ولی در مورد آقایان مجرد , اگر بعد از دیدن حرکت

هدیه ای ارزشمند همراه خود نیاورده باشید تقریبا باید به هندسه و آرک تانژانت و افق برگردید و درفضایی مه آلود محو شوید.

انداختن پاها بر روی یکدیگر در زبان بدن

انداختن پاها بر روی یکدیگر در زبان بدن

مورد بعدی در مورد پاها در زبان بدن , زانوها میباشد , اگز زانوها به سمت شخص خاصی بود و یا به سمت شما بود , یعنی آن خانوم به شما علاقه مند است.

ولی این مورد را بیشتر در جاهایی که مبلمان راحتی وجود دارد میتوانید بررسی کنید و ببینید که وضعیت قرار گیری زانوها به کدام سمت و یا جهت میباشد؟

علاوه بر زانو ها , جهت پاها هم مهم هستند , اگر خانوم پاهایش هم در حین صحبت کردن به سمت شما بود طبعا یک مورد مثبت دیگر به مواردی که آن خانوم از شما خوشش می آید اضافه کنید.

اما اگر جهت حرکت پاها و یا زانوها به سمت درب ورود و خروج باشد به این معنی است که بحث و گفتگوی شما تا حد زیادی به نحوی خسته کننده در حال پیشروی میباشد ,

و بهتر است که هر چه سریعتر کاری را برای از بین بردن جو خسته کننده در فضا ایجاد کنید.

اگر خانومی در حین ایستادن در یک جمع که به صورت گرد ایستاده اند , کل بدنش را به سمت شما بچرخاند و همچنین پاهایش را به سمت شما حرکت داد , باز هم اتفاقات خوش آیندی در حال رخ دادن هست

و میوانید امیدوار باشید که آن خانوم به شما علاقه مند شده است.

جهت پاها به سمت درب خروجی بوده و شخص منتظر است تا سریعتر از محل خارج شود.

جهت پاها به سمت درب خروجی بوده و شخص منتظر است تا سریعتر از محل خارج شود.

اما نشانه هایی که بی نهایت موثر هستند و نشان از آن دارد که خانومی  به مردی علاقه مند شده است , موارد خیلی زیادی نیستند

یکی از آن ها بازی با کفش یا دمپایی در پاها میباشد , به صورتی که پاشنه ی کفش را از پا درآورده و با حالتی که دو پا بر روی هم انداخته شده اند آن خانوم در حال بازی با کفش میباشد.

این نشانه یکی از قوی ترین نشانه های علاقه مندی به مرد ها در زبان بدن است و معمولا در آخرین قدم و وقتی نیازهای عاطفی شدت بسیار زیادی پیدا میکنند از این نشانه به صورت ناخودآگاه استفاده میشود.

بازی با کفش ها در زبان بدن بانوان

بازی با کفش ها در زبان بدن بانوان

یکی دیگر از نشانه های زبان بدن در پاها , کت واک (Cat Walk) راه رفتن است , این نوع راه رفتن که اسم دیگر آن را میتوان راه رفتن اغواگرایانه یا همان راه رفتن گربه ای نامید ,

بیشتر توسط مدل ها و مانکن ها در شو های نمایشی استفاده میشود و اگر یک خانومی بعد از دیدن شما , از این نوع روش برای راه رفتن استفاده کرد بدانید که او را تحت تاثیر قرار داده اید

راه رفتن به صورت اغواگرایانه

راه رفتن به صورت اغواگرایانه

و او با این روش تمام سعی خود را دارد که توجه شما رو به صورتی کامل به خود جلب کند و یا به عبارت ساده تر , او خود را مانکنی میبیند که شما او را انتخاب کرده اید

بهترین عکس العمل بعد از دیدن چنین نوع راه رفتنی , یک تعریف درخور و شایتسته ی آن خانوم میباشد.

راه رفتن به صورت مدل ها و مانکن ها در زبان بدن بانوان

راه رفتن به صورت مدل ها و مانکن ها در زبان بدن بانوان

یکی دیگر از نشانه های مورد استفاده شده در زبان بدن پاها , خیلی جالب است.

من اسم آن را فرار از دردسر میگذارم , وقتی به سمت خانومی میروید و او مسیر و یا راه خود را کج میکند , دلیل بر این است که او دوست ندارد شما را ببیند.

برای یک یا دوبار استفاده از این حرکت , ممکن است تصادفی باشد ولی اگر دفعات بیشتری این واکنش را دیدید , بهتر است فعلا بیخیال ماجرا بشوید.

فرار کردن از افراد در زبان بدن

فرار کردن از افراد در زبان بدن

وقتی خانومی از مصاحبت با شما لذت نمیبرد , نمیتوانید او را مجبور به برقرار کردن ارتباط کنید و اگر شما این مورد را ندانید و همچنان سعی در برقرار کردن ارتباط داشته باشید

اسم و شخصیت شما در نظر آن خانوم به یک دردسر تبدیل میشود , و هر بار شما را از فاصله ی ۳۰ فرسخی هم ببیند , پیش خود و یا دوستانش میگویید

واییییییییییی باز این کنه داره میاد , خیلی حالم ازش بهم میخوره , ای کاشی میتونستم سرش رو بکنم

یعنی مادرش بهش نحوه ی ارتباط با یک خانوم را یاد نداده که این قدر سیریشه

و یا از جملاتی شبیه به این مورد استفاده میکند ؛ وقتی اصول ارتباط و مذاکره کردن را ندانید , در نظر مردم آدمی متوسط و سطح پایین جلوه میکنید

طبعا مردم هم دوست ندارند با افراد سطح پایین که حوصله اشان را سر میبرد هم کلام باشند.

پس سعی کنید همیشه با استفاده از علم زبان بدن در ارتباط با دیگران چه عاطفی و چه کاری همیشه شخص پیشرو باشید و بتوانید برنده ی مذاکره باشید.

 

اما تعدادی نشانه ی زبان بدن وجود دارد که تقریبا در هیچ یک از دسته های بالا جا نمیگیرد , من آن ها را تحت عنوان سایر نشانه های زبان بدن به شما میگویم.

این نشانه ها تقریبا واضح تر از مورادی هستند که تا الان به آن ها اشاره شد.

وقتی دوستم با آن دختر خانوم شروع به صحبت کردن کردند ؛ یادتان است گفتم که لیوانش را به سمت جلو هُل داد؟

اگر وقتی شما و شخص دیگری رو به روی هم نشستید و آن خانوم چنین حرکتی را انجام داد همانطور که گفته شد نشانه ی خوبی نیست

ولی اگر شما در موقعیت درستی که تشریح کردیم بنشینید و خانوم لیوانش را بعد از کمی صحبت کردن به شما نزدیک کند , نشانه ی خوبی است

زیرا او با این کار به نحوی ناخودآگاه وارد فضای خصوصی شما میشود و این کار به معنی علاقه به نزدیکی بیشتر به شما میباشد ولی توجه داشته باشید که حتما باید کمی از صحبت شما گدشته باشد

نزدیک بودن وسایل روی میز هر دو شخص نشان از نزدیک بودن دو شخص به یکدیگر دارد.

نزدیک بودن وسایل روی میز هر دو شخص نشان از نزدیک بودن دو شخص به یکدیگر دارد.

و او علائمی مانند تکان های سه گانه ی سر و یا سایر نشانه های علاقه مندی که گفتیم را هم در کنار این حرکت استفاده کند در غیر این صورت باز هم میتوان گفت خانوم را خسته کرده اید.

مورد بعدی بازی با جواهرات و انگشتر است , در مقاله های قبلی به شما گفتیم اگر شخصی(فرقی ندارد خانوم و یا آقا) در حین این که میگوید از زندگیش بسیار راضی است و با حلقه اش هم بازی میکرد شدیدا در حال درغگویی است.

بازی کردن با جواهرات و یا گردنبند در فیلم لالالند

بازی کردن با جواهرات و یا گردنبند در فیلم لالالند

در دوره ی دانشگاه استادی را داشتم که گاهی برای عوض شدن فضای کلاس خاطرات پند آموز خود از زندگی را تعریف میکرد و وقتی که بحث رضایت مندی از زندگی شخصی را اظهار میکرد

با حلقه ی ازدواج خود شروع به بازی میکرد و حتی آن را از انگشتانش در می آورد , که این یعنی نه تنها او از وضعیت رابطه ی زندگی و زناشویی خود رضایت ندارد بلکه به شدت از این رابطه خسته شده

و احساس انزجار بیش از حدی را نسبت به همسر خود دارد , در غیر این صورت او هیچ وقت حلقه ی انگشترش را از انگشتانش در نمی آورد.

بازی کردن با گردنبند در زبان بدن

بازی کردن با گردنبند در زبان بدن

ولی اگر در یک قرار دوستانه و یا عاشقانه بودید و خانوم با انگشترش و یا جواهرتی مثل گردندبند و دستبند و … شروع کرد به بازی کردن کرد , بدانید که او واقعا از شما خوشش می آید

و بهتر است یک قرار ملاقات دیگر هم ترتیب بدهید ولی حواستان را جمع کنید و به جیبتان هم نگاه کنید , خانومی که جواهر می اندازد , شخصی نیست که به هر کسی جواب مثبت بدهد.

بهترین راه برای فهمیدن چنین چیزی , این است که نوع خنده هایش را کنترل کنید و ببینید که آیا خنده های او واقعی است و یا این که جواهرتاش کمی او را اذیت میکند که با دست زدن به آن سعی در جدا کردنشان از بدنش دارد.

یکی دیگر از نشانه های زبان بدن بازی با جواهرات و یا طلاهای در دست افراد را زمانی یاد گرفتم که , فروشنده ی طلا و جواهر بودم.

دفعات زیادی را دیدم که اگر خانومی به مغازه می آمد و دستبند و یا گردندبندی را برای تست کردن به دست و گردنش می انداخت و سپس با دست هایش با آن دستبند و یا گردنبند بازی میکرد

احتمال خرید او بسیار بسیار بیشتر از کسی بود که توجه خاصی به دستبند و یا گردندبند نداشت , خانوم هایی هم که در حال خواندن مقاله هستید
احتمالا بارها این مورد را تست کرده اید , وقتی به منظور خرید طلا و جواهر میروید , اگر یکی ز این وسیله ها , چشم شما را بگیرد , حتما با آن در دست و یا گردن خود شروع به بازی کردن میکنید.

یکی دیگر از حرکت های موثر در زبان بدن تقلید است , البته نه به این معنی که ادای شما را در بیاورند و بعد هم به شما بخندند =))

تقلید رفتاری در زبان بدن

تقلید رفتاری در زبان بدن

تقلید در زبان بدن به این معنی است که وقتی شما به عنوان مثال از حالت تکیه دادن به عقب صندلی به سمت جلو می آیید , شخص مقابل هم بعد از لحظاتی دقیقا همین کار را میکند.

یا به عنوان مثال وقتی شما نوشیدنیتان را بر میدارید و کمی آن را  مینوشید , او هم این کار را تکرار میکند.

تقلید کردن هم به معنی علاقه مندی میتواند باشد و هم اثر پذیری از شما , و هر دو میتواند از نشانه های خوب زبان بدن باشند.

در نهایت بعد از حدود ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه صحبت کردن دوست من , کم کم خداخافظی کردند و بعد از این که از هم جدا شدند و آن دختر خانوم رفت ,

من و دوستم هم به سمت خانه هایمان روانه شدیم ,اولین چیزی که از اون پرسیدم این بود که به نظرت قراری که داشتی  چه طور بود؟

در کمال ناباوری گفت به نظرم عالیییییی بود , بهتر از این نمیشد , من نمیخواستم توی ذوقش بزنم و بهش بگم که چه وضعیتی را دیدم ولی چیزی که به اون گفتم این بود که

بهتره آدم خودش همیشه برای هر چیزی آماده کنه و حداقل احتمال خیلی کمی هم برای اتفاقاتی که ممکن هست خوب نباشند بزاریم.

در نهایت برای خود من هم سوال شده بود که در گفت و گو  چه چیزهایی گفته بود که این قدر آن دختر را رنجانده بود.

به همین دلیل ازش سوال کردم که راستی چی داشتی میگفتی؟

با اعتماد به نفس و انرژی کامل در جواب به من گفت که داشتم از خودم براش میگفتم.

من پرسیدم یعنی چی که از خودت میگفتی؟

در جواب من صحبتش رو ادامه داد که گفتم کیم , چیم , خونم کجاست , پدرم صاحب یک تولیدی کوچک هست , و از اتفاقات خوبی که برای خودم در زندگی افتاده بود تعریف میکردم.

نکته ی مهم در مورد این دوست من این بود که نه تنها کوچکترین اطلاعی در مورد زبان بدن نداشت , بلکه به شیوه ای بی نهایت افتضاح هم صحبت میکرد و حتی قابلیت پیش بینی احساسی اشخاص را هم نداشت.

من بعد از این که چنین چیزی شنیدم به او گفتم که دوست من اگر میخواهی از خودت تعریف کنی برو یک پیج اینستاگرام بساز و عکس های به اصلاح لاکچری خودت را آنجا شیر کن.

در حقیقت مردم بی توجه به جنسیت آن ها , اصلا دوست ندارند در قرار های ملاقات اول در مورد وضعیت زندگی شما اطلاعات زیادی داشته باشند.

آن ها در مورد شخصیت و خصوصیات اخلاقی شما کنجکاو هستند , مردم پولدارهای بیشعور را دوست ندارند.

انسان ها و به خصوص خانوم ها به دنبال مردانی هستند که درکشان کند و این که شما با تعریف کردن از خودتان و یا افتخاراتتان بخواهید دل شخصی را به دست بیاورید

نه تنها شما را مغرور , خودخواه و متکبر جلوه میدهد بلکه افراد شما را شخصی منفور میبینند و بعد از یک مدتی با شما قطع رابطه میکنند.

فرقی نمیکند رابطه ی شما با دیگر افراد حول محور زندگیتان در چه سطحی باشد ؛ روابط کاری یا عاطفی بر اساس شخصیت شما شکل میگیرند.

همچنین توصیه ای که در مشاوره هایم به اشخاص چه در زمینه ی کاری و چه در زمینه ی روابط عاطفی میکنم این است که شما کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش بدهید.

همانطور که قبلا هم گفتم , برای این که دل یک خانوم را به دست بیاورید یکی از کارهایی که باید بکنید این است که به حرف های او گوش دهید.

در حقیقت در یک جمع تعریف کردن از خودتان و اتفاقات و شاهکارهای زندگیتان , یک تعبیر بیشتر ندارد و آن هم خودکشی کاری و خودکشی عاطفی است.

همچنین به عنوان یک دوست و یک مشاوره به شما پیشنهاد میکنم که در قرارهایتان با هر محوریتی

چه عاطفی و چه کاری حتما زبان بدن افراد را کنترل کنید و حس آن ها را نسبت به سخنان خود درک کنید , اگر مشتاق هستند که برنده اید

و اگر مشتاق نیستند سعی کنید فضا را کمی عوض کنید و یا حداقل برای آن روز کل ماجرا را فراموش کنید.

حتما تا این لحظه متوجه شده اید که جواب آن دختر خانوم به دوست من خیر بود و بعد از پاسخی که آن خانوم به دوست من داد , در نهایت تعجب او انرژی منفی من را مقصر میدانست و سعی در تبرعه کردن خود داشت.تا بعد از این که چندین مورد زبان بدن را با خود او بررسی کردم

متوجه شد که اشتباه از جانب خود او بوده و درواقع اصل و بنیان کلی فکری او از همان ابتدای به امر اشتباه بود , و باید حتما خودش را اصلاح میکرد.

 

 

همچنین تسلط به زبان بدن نه تنها شما را از برقرار کردن روابط بد در امان نگه میدارد بلکه اگر کسی به قصد پول , شهرت و یا حتی علمتان به شما نزدیک شده باشد را

دستش را برای شما رو میکند و خود شما و زندگی شخصیتان را در از شر و گزند افراد دو رو و دروغگو در امان نگه میدارد.

یکی از تفریحاتی که خود من دارم این است که وقتی به کافه و یا رستوران میروم , در ابتدا میز و صندلی مناسب را انتخاب میکنم و بعد از آن زبان بدن افراد حاظر در آنجا را کنترل میکنم.

حتی در روزی که با تعدادی از دوستان و همکاران به کافه ای رفتیم و بعد از یک منچ بازی جانانه همراه با تقلب  , به بررسی زبان بدن افراد حاضر در آن کافه پرداختیم و شروع به رمز گشایی از صحبت های سر میزهایی کردیم که هرگز صحبت آن ها را نمیتوانستیم بشنویم.

البته سرک کشیدن به زندگی شخصی دیگران کار خیلی خوبی نیست ولی ما برای تقویت مهارت هایمان به موش های آزمایشگاهی نیاز داریم.

راستی بحث موش آزمایشگاهی شد و یادم افتاده بود که در اول مقاله قول دادم یک سری موش آزمایشگاهی به شما بدهم که بروید و روی زبان بدن آن ها تحقیق کنید.

خوب یکی از جاهای خوبی که میتوانید این بررسی ها را انجام دهید , قطعا کافه ها و رستوران هایی بود که به آن ها اشاره کردیم.

اما اگر همین الان قصد دارید موش های آزمایشگاهیتان یا همان طعمه های ماهیتان را پیدا کنید به تلگرام بروید و قبل از هر چیزی عکس های آواتار خودتان (عکس پروفایلتان) را بررسی کنید.

بعد از آن به یکی از سوپر گروه های بزرگ که جمعیت بالای ۲۵۰۰ نفر دارند بروید و عکس پروفایل افراد مختلف را به صورت رندم باز کنید و زبان بدن آن ها را در عکس ها بررسی کنید.

یکی از دلایلی که شخصا علاقه ی زیادی به عکس پروفایل ندارم , همین دلیل است که زبان بدن خودم را کنترل کنند و من هم تبدیل به موش آزمایشگاهی شخص دیگری شوم.

که البته این امری اجتناب ناپذیر و غیر قابل فرار کردن است ولی تا حد امکان ترجیح میدهم آن را به تعویق بیاندازم.

شاید براتون جالب باشه که بدونید تمامی عکس های این مقاله از پروفایل های کاربری افراد در شبکه های اجتماعی برداشت شده که همین مورد به جوابگو بودن این علم در هر مکان و در هر زمانی و در هر کشوری اشاره میکنه.

 

راستی قسمت بعدی هم همین بلایی که سر خانوم ها آمد را به سر آقایان در می آوریم و آقایان اگر خیال کردید که از ذره بین زبان بدن میتواندی رد بشوید , سخت در اشتباهید.

بعد از خواندن این مقاله , اگر شما هم موردی را از زبان بدن میدانید با ما در کامنت های این پست و یا در گروه تلگرامی ما به اشتراک بگذارید

و یک خواهش دوستانه از شما دارم و آن هم این است که حتما بعد از خواندن این مقاله نظرتان را با من در گروه و یا در همین بخش کامنت ها در میان بگذارید که در جهت بهبود قسمت های بعدی از آن استفاده کنم.

امیدوارم از خواندن این قسمت لذت کافی را برده باشید , تا قسمت بعدی شما را به خدای بزرگ میسپارم.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

8 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *