مردم در اینستاگرام

مردم در اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

هر روز ما با میلیون ها عکس در اینستاگرام مواجه می شویم. بعضی از آن ها را سریع رد می کنیم و در مواجه با بعضی دیگر مدت زمانی مکث و تامل می کنیم.

افراد زیادی برای دیده شدن صفحه اینستاگرام شان هزینه و تبلیغ می کنند. اما بعضی از آن ها موفق می شوند و بعضی دیگر دائما شکست می خوردند.

اما چــــــــــرا ؟

چون اکثر افراد نمی دانند واقعا مردم چه می خواهند! کل داستان اینجاست.

زیرا اگر نتوانیم محتوایی را در صفحه اینستاگرام مان تولید کنیم که برای مردم جذاب است، محکوم به شکست هستیم.

 

مردم در اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

مردم در اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

این سوالی بود که مدت ها ذهن من و کل تیمم را درگیر کرده بود.

کتاب های زیادی را در این زمینه مطالعه کردم و در دوره های آنلاین زیادی شرکت کردم تا اینکه متوجه شدم، مردم واقعا در اینستاگرام دنبال چه محتوایی هستند !

بهترین کتابی که در این زمینه مطالعه کردم Content Marketing Hacks از آقای اسکات آتمن بود و بهترین دوره آنلاینی که دیدم برای آقای تای لوپز بود.

در این درس می خواهم فهرست موضوعاتی که مردم بشدت به آن ها علاقه مند هستند را در اختیار شما قرار بدهم. اگر مطابق این لیست شروع به تولید محتوا کنید اطمینان داشته باشید که سریعا افراد زیادی جذب صفحه اینستاگرام تان می شوند.

 

موضوع اول | می خواهم در لحظه زندگی کنم :

امروز مردم دچار افسردگی، روزمرگی هستند تا حدی که خیلی ها خودشان را نیز فراموش کرده اند.

مردم از پست هایی که آن ها را به زندگی کردن در لحظه دعوت می کند استقبال می کنند. 

بدیهی است که همه می دانند باید در لحظه زندگی کنند، مشکلات را فراموش کنند و زندگی کردن در لحظه جاری لذت ببرند اما همه ما نیازمند این هستیم که کسی یا عکسی به ما تلنگر بزند!

و چون هر بار با دیدن عکس ها تلنگری می خوریم و سعی می کنیم طوری دیگری زندگی کنیم، به این حس خوب اعتیاد می آوریم پس همیشه صفحه اینستاگرامی را که به ما این حس خوب را منتقل کند را دنبال می کنیم.

 

عکس نوشته انگیزشی

موضوع دوم | به من بگو که می توانم رویاهایم را بسازم :

دلیل اینکه سایت های مثبت اندیشی و یا صفحات اینستاگرام انگیزشی اکثر پر مخاطب هستند به همین دلیل است.

وقتی با خودمان حرف می‌زنیم و می‌خواهیم خودمان را متقاعد کنیم که رویاهای ما می‌توانند روزی محقق شوند، ممکن است احساس کنیم که در حال فریب دادن خودمان هستیم.

اما دریافت این محتوا از بیرون، این امنیت ذهنی را به ما می‌دهد که واقعاً می‌توانیم برای تحقق رویاهای خود تلاش کنیم و این شانس وجود دارد که به آنها دست پیدا کنیم.

 

مردم در اینستاگرام

موضوع سوم | انسان بهتر بودن :

تقریبا ما آدم ها هر کاری می کنیم تا بتوانیم منحصر به فرد باشیم.

فرد به باشگاه بدنسازی می رود و با کلی آمپول و قرص اندام خود را تغییر می دهم تا دیگران او را بستایند. فرد دیگر با نگهداری از حیوانات بی سرپرست سعی می کند منحصر به فرد باشد و تقریبا هر کسی راهی را برای منحصر به فرد بودن پیدا می کند.

اگر بتوانید پست هایی در اینتساگرام بگذارید که باعث شود مردم به موفقیت های کوچکی برسند که بتوانند نسخه بهتر خودشان را بسازند، قطعا محبوب می شوید.

به طور مثال شخصی که دمنوش گیاهی از طریق اینستاگرام می فروشد. می تواند عکس ها و تجربیاتی را در کنار داستان عکس هایش منتقل کند که احساس بهتری به مخاطب دست بدهد.

امروز دو نفر را در کوه دیدم که بدور از این همه شلوغی، خیانت، نامهربانی و… عاشقانه یک گوشه ای نشسته بودند و چای می نوشیدند.

از دور که نگاه می کردم، احساسی به من می گفت این دو نفر، تنها دو نفری هستند که در این دنیا غریب، در لحظه الان زندکی می کردند. چقدر دلت می خواهد با کسی که دوستش داری این تجربه لذتبخش را امتحان کنی؟

موضوع چهارممن را بخندان لطفا :

در دنیای ماشینی امروز ما کمتر فرصت خندیدن را پیدا می کنیم. به همین دلیل دنبال منابعی می گردیم که بتواند ما را بخنداند.

و اساسا ما از هر چیزی که بتواند ما را بخنداند استقبال می کنیم.

به همین دلیل است که امروز صفحات اینستاگرامی که کلیپ های خنده دار می سازند بسیار پر مخاطب است. و نباید فراموش کنیم یکی از هدف های اصلی مردم از سر زدن به اینستاگرام سرگرمی است.

مردم در اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

 

موضوع پنجم محتوای حیرت برانگیز :

همانطور که در کتاب مسری Contagious هم اشاره شده یکی از موضوعاتی که برای مردم به شدت جذاب است، موضوعاتی است که باعث حیرت آن ها شود

مردم در اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

شاید در گذشته برنامه های مستند علمی که درباره کارکردن کهکشان ها بود را دیده باشید. یا فیلم های کوتاه از مردمی که رکوردهای گینس را ثبت می کنند. این برنامه ها بین مردم به شدت جذاب بود.

امروز هم شکلهای مدرن‌تر همان محتوا وجود دارد. کافی است سری به اکانت ۸Factapp در اینستاگرام بزنید. نزدیک به پنج میلیون نفر این اکانت را دنبال می‌کنند و مطلبی مثل مطلب زیر در آن نزدیک ۱۵۰ هزار بار لایک می‌خورد:

 

مردم در اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

اینکه دو فرد روسی، نارنجکی را در دست گرفته و با آن عکس سلفی گرفته‌اند و منفجر شده‌اند و الان موبایل هم با عکس سلفی آن موجود است!

البته برای اینکه یک محتوا شگفت انگیز باشد، لازم نیست که حتماً چند نفر منفجر شوند. حتی تعداد ۱۱ میلیارد نورون در مغز انسان هم برای بسیاری از ما یک محتوای شگفت انگیز محسوب می‌شود.

 

کلید اصلی موفقیت در اینستاگرام این است که بتوانید مردم را سرگرم کنید و در عین حال حس خوبی را به آن ها منتقل کنید.

 

در گروه تلگرام ما می توانی عضو شوی و هر سوالی که داری بپرسی.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *