اصول بازاریابی حرفه ای قسمت اول

اگر تا به حال هیچ کدام از مقالات سایت را هم نخوانده اید اشکالی ندارد اما سری مقالات اصول بازاریابی حرفه ای را به هیچ وجه از دست ندهید چون تعیین کننده میلیون ها تومان پول برای شماست.

 

اصل اول | بازاریابی در مورد احتمالات است نه پیش بینی ها :

رفتار انسان نسبی است نه مطلق. همیشه نمی توانید از انسان انتظار داشته باشید کاری که می خواهید را انجام دهد.

چون انسان ها آزاد هستند در موقعیت های متفاوت رفتارهای مختلفی دارند و موقعیت ها هم به طور غیر منتظره ای تغییر می کنند. حتی کسانی هستند که انگیزه آنها در زندگی مقاومت در برابر حاکمیت است و از انتظارات گروه خارج می شوند.

اگر نتایج را بررسی کنید می توانید بفهمید که در گذشته چه رخ داده و چه چیزی کارایی داشته است اما هیچ تضمینی وجود ندارد که برای امروز یا فردا هم موثر باشد.

به طور کلی هر چه افراد بیشتری بررسی شوند و رفتارها دوام بیشتری داشته باشند پیش بینی قابل اعتمادتر است.

آگهی دهندگان دوراندیش می دانند که بازاریابی همواره یک سرمایه گذاری برای آینده است آن هم به وسیله متغیرهایی که بیشتر آنها قابل کنترل نیستند. در واقع بازاریابی یک سرمایه گذاری بدون تضمین بازگشت سرمایه می باشد.

می توان این عدم قطعیت را کاهش داد اما حذف کلی ریسک آن غیر ممکن است !

 

اصل دوم | بگدارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند :

اگر مشتریان بخواهند کفش قرمز بخرند و شما به دلیل اینکه انبارتان پر از کفش سفید است سعی می کنید به آنها کفش سفید بفروشید.

به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. هنوز هم شرکت هایی هستند که پیام و محصولاتشان را به مشتریان تحمیل می کنند چرا ؟

 

یکی از دلایلی که مردم در راس شرکت ها قرار می گیرند به خاطر نیاز به قدرت آنهاست. شرکت ها دوست دارند بر دنیا تاثیر گذار باشند و از دیدن تاثیرشان بر دیگران و آمار فروش لذت می برند. از این رو کنار نشستن و سپردن قدرت به دست مشتریان برایشان سخت است.

 

یکی از راههای مقدم کردن مردم استفاده از تحقیقات بازار است. اگر فکر می کنید ارتباطات بازاریابی راهی برای گفت و گو با مشتریان است پس تحقیق کنید مردم در کجا دوست دارند چه چیزی را بشنوند یا نشنوند.

تحقیق کنید مردم در کجا دوست دارند چه چیزی را بشنوند یا نشنوند.

اگر کمی باهوش باشید محصول و ارتباطات شما متاثر از خواسته بازار هدف خواهد بود

 

سحرخیز

 

اصل سوم | همه چیز را یکی و هم راستا کنید :

مشتریان یکدستی را دوست دارند.

دوست دارند به قولی که دیروز دادید امروز و فردا هم وفادار باشید. دوست دارند برای چیزی که امروز شاخص هستید در آینده هم باشید. به دنبال برندهایی هستند که یک خط و مشی مشخص دارند.

بطور مثال بیایید نگاهی به شرکت اپل بیاندازیم:

یکی از دلایلی که شرکت اپل توانسته همیشه مشتریان خود را وفادار و راضی نگه دارد عمل کردن به شعار و یا قول همیشگی اش است‌ : کارایی فوق العاده در عین سادگی!

به ایفن های اپل نگاه کنید همیشه یک ظاهر مشخص و ساده داشتند و این شرکت هیچ وقت این موضوع را فراموش نکرده است به همین دلیل است که مردم ساعت ها در صف طولانی خرید ایفون می ایستند.

 

در گروه تلگرام ما می توانی عضو شوی و هر سوالی که داری بپرسی.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *