چرا کسی با ویدیوی تبلیغاتی تان حال نمی کند

حتما با یکی از مشاورین بازاریابی اینترنتی صحبت کردید و او به شما گفته بروید و یک ویدیوی تبلیغاتی بسازید تا مردم دیوانه وار به تماشای آن اعتیاد پیدا کنند.

شما هم خوشحال از اینکه به یک راز با ارزش پی بردید رفتید و یک ویدیوی تبلیغاتی ساختید و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتید.

روی کاناپه دفترتان پا روی پا انداختید و پیش بینی کردید که الان میلیون ها نفر ویدیوی تبلیغاتی شما را می بینند و محبوبیتی بدست می آورید که حتی خانواده کارداشیان ها هم آرزوی آن را داشتند.

.

.

.

اما هیچ اتفاقی نیافتد…هیچ کس با ویدیویی تبلیغاتی شما حال نکرد !

اما چرا ؟

اگر دلیل های این موضوع را می خواهی پیشنهاد می کنم یک فنجای چای داغ برای خودت بریز و همراه با نوشیدن چایت ادامه این مقاله را بخوان

 

چرا کسی با ویدیوی تبلیغاتی تان حال نمی کند؟

 

دلیل اول | ۸ ثانیه اول را از دست داده ای :

اگر نتوانی در ۸ ثانیه اول ویدیوی تبلیغاتی تان ذهن مخاطب و یا بیننده را درگیر داستان فیلم کنی باخته اید.

مدیر عامل مجموعه HubSpot حرف خیلی جالبی را در این زمینه می زند :

شما در حیطه بازاریابی در واقع دارید از مشتری می‌خواهید ذهنش را چند لحظه به شما قرض دهد.

یعنی ما از بیننده می خواهیم چند ثانیه از وقتش را به ما بدهد تا ما بتوانیم حس و حال بهتری و یا متفاوت تری را در او ایجاد کنیم و اگر در انجام این کار تاموفق باشیم او را از دست خواهیم داد.

دقیقا به مانند این می ماند که من در یک جلسه ای با خانمی برخورد کنم که بسیار زیباست و من از او چند ثانیه وقت می گیرم تا خودم را به او معرفی کنم و یا به اصطلاح تحت تاثیر قرار دهم. اگر بتوانم این کار را بخوبی انجام دهم او مشتری همیشگی ام می شود و اگر نتوانم او را از دست خواهم داد.

 

 

دلیل دوم | فیلمنامه تان مناسب ساخت فیلم هندی است :

حتما تا به حال تبلیغات تلویزیونی که در ایران پخش می شود را دیده اید.

یک سری آدم دور هم جمع شده اند و از شدت خوشحالی دیوانه شده اند چون مثلا یک پنیر صبحانه دارند … بعد می گویند فیلم هندی خنده دار است !!!

 

منظور از تبلیغات هندی این است که سناریو و یا فیلمنامه بسیار کسل و کننده و در حد زننده ای پیام تبلیغاتی را به بیننده ارسال می کند.

اگر می خواهید ویدیوی تبلیغاتی فوق العاده جذاب و قدرتمندی بسازید حواستان باشد که باید این ویدیو درباره مردم باشد نه شما !

بطور مثال اجازه دهید یکی از تبلیغات نایک را با همدیگر بررسی کنیم :

تلویزیون شخصی را نشان می دهد که بر خلاف مردم در حال دویدن است و برای رسیدن به اندام ایده آل اش هیچ چیزی مانع اش نمی شود. ما در طول تبلیغ همین شخص را می بینیم اما در پرده آخر دوربین از روی صورت فرد به پایین حرکت می کند و نوشته ای در صفحه ظاهر می شود :

هیچگاه تسلیم نشو…

دوربین به حرکت رو به پایین ادامه می دهد و در نهایت ما یک کتونی نایک را می بینیم و سریع تبلیغ تمام می شود.

 

 

دلیل سوم | نمی دانید مخاطبانتان چه چیزی را می خواهند:

جوان ترین میلیونرهای اینترنتی

وقتی می‌خواهید محتوای ویدیویی تولید کنید، یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در نظر بگیرید این است که بدانید مخاطبانتان، چه مخاطبان فعلی و چه آتی، دوست دارند چه چیزی تماشا کنند؟ جدا از مقوله سرگرمی به این نیز فکر کنید که چه چیزی به دردشان می‌خورد؟ چه چیزی توجهشان را جلب می‌کند و باعث خوشحالی‌شان می‌شود؟

به طور مثال شاید بتوانید مردها را متقاعد کنید که لوازم آرایش زنانه بخرند اما بازگشت هزینه ای که صرف تبلیغ آن می کنید منفی خواهد بود.

خیلی بهتر است که لوازم آرایش را به زنان یا دخترانی جوانی که به دنبال مد بوده و مصرف کننده اصلی هستند بفروشید.

 

بازار هدف : مشتریان بالقوه ای هستند که با بیشترین احتمال کالای شما را خریداری می کنند. این مشتریان موجب سود و زیان شما در کسب و کارتان شده و ضامن بقای شما در تجارت هستند. بازار ثانویه مشتریانی هستند که به اندازه گروه اصلی اهمیت ندارند و ممکن است از برند شما انتظار متفاوتی داشته باشند.

 

پس قبل از هر چیزی بازار هدف تان را صحیح شناسایی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از تبلیغات بگیرید.

اما اگر می خواهی استاد این کار شوی و بتوانی ویدیوی تبلیغاتی فوق العاده قوی بسازی و اطلاعات خیلی تخصصی تری درباره بازاریابی و فروش بدست بیاورید پیشنهاد می کنم حتما عضو کلوپ شو.

در گروه تلگرام ما می توانی عضو شوی و هر سوالی که داری بپرسی.

من کمک می کنم تا بتوانی مشتریانی را پیدا کنی که همین الان خواهان خرید محصولت هستند و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه آن ندارند حتی اگر دو برابر قیمت رقیبت باشد.

1 پاسخ
  1. nedafallah
    nedafallah گفته:

    ویدیوی تبلیغاتی باید در مورد مردم باشد نه شما! عاااالی بود این جمله و البته کل مقاله . اقای صفوی ممنون بابت اطلاعات عالی و مفیدی که در اختیارمون میگذارید.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *